Atkinsova dieta: užitečné rady – Vyzivahrou.cz

Často kladené otázky o Atkinsově dietě

Podnikatel na rozmazaném pozadí držící ručně nakreslené otazníky

Mohu zůstat ve fázi 1 navždy?

Ačkoli je možné zůstat v indukční fázi po neomezenou dobu, seznam potravin je poměrně omezující. Dobrou zprávou je, že si můžete zachovat stejný limit čistých sacharidů 20 gramů denně a zároveň si dopřát ořechy, bobuloviny a další potraviny, které nejsou během fáze 1 povoleny. Podívejte se na náš kompletní seznam potravin vhodných pro keto.

Mohu držet Atkinsovu dietu, pokud jsem vegetarián nebo vegan?

Ano. Ačkoli Atkinsova dieta obvykle obsahuje velké množství živočišných produktů, mohou ji dodržovat i vegetariáni a vegani.

Protože bílkovinné potraviny v 1. fázi jsou omezeny na maso, ryby, sýry a vejce, budete muset zařadit některé potraviny z 2. a 3. fáze – například ořechy, semena a luštěniny – pokud jste vegan.

Pokud jste vegetarián, můžete zůstat u potravin z fáze 1. Větší rozmanitost však získáte, pokud zařadíte některé zdroje mléčných výrobků, které jsou povoleny ve fázi 2, například řecký jogurt a tvaroh.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si článek Jak dodržovat zdravou keto vegetariánskou dietu nebo Jak jíst nízkokalorickou stravu jako vegan.

Je Atkinsova dieta zdravá?

Atkinsova dieta může mít určité zdravotní výhody. Kromě toho, že Atkinsova dieta pomáhá lidem zhubnout, bylo prokázáno, že snižuje krevní tlak a hladinu triglyceridů. Přečtěte si více o vědeckých důkazech podporujících nízkosacharidové diety, jako je Atkinsova dieta.

Je Atkinsova dieta vhodná pro lidi s cukrovkou?

Stejně jako u jiných nízkosacharidových diet bylo prokázáno, že Atkinsova dieta zlepšuje kontrolu hladiny cukru v krvi u lidí s cukrovkou. Přečtěte si více o nejlepších potravinách pro kontrolu cukrovky.

Je Atkinsova dieta bezpečná pro každého?

Atkinsova dieta je pro většinu lidí bezpečná. Protože však nízkosacharidová dieta často snižuje hladinu cukru v krvi a krevní tlak, pokud užíváte léky na cukrovku nebo vysoký krevní tlak, musíte se o léčbě léky poradit se svým lékařem. před . zahájení nízkosacharidové diety.

Kojící ženy by se navíc měly vyvarovat konzumace méně než 50 gramů čistých sacharidů denně.

Má Atkinsova dieta nějaké nevýhody?

Přestože Atkinsova dieta pomohla mnoha lidem zhubnout, má i některé nevýhody, mezi které patří:

  • Omezený výběr potravin v první fázi, což může způsobit, že někteří lidé se jí vzdají, protože mají pocit, že je dieta příliš omezující.
  • Časté stagnace nebo přibývání na váze u některých lidí, kteří přidávají sacharidy zpět.
  • U některých lidí, kteří přidávají sacharidy zpět, se může vrátit hlad a chuť na jídlo.

 

Podobné příspěvky