|

Jak pěstovat třešně: tipy a triky pro úspěšné sklizně

Jak pěstovat třešně: tipy a triky pro úspěšné sklizně

Pěstování třešní může být snadné, pokud víte, jak na to. Následující tipy a triky vám pomohou získat úspěšné sklizně:

 • Vyberte správné místo: Třešně potřebují slunečné stanoviště a zásaditou půdu. Místo, kde bude rostlina umístěna, by mělo být chráněno před silnými větry.
 • Sázíme na jaře: Třešně je nejlepší sázet v době, kdy teploty začínají stoupat. Sazenice musí být dobře zakořeněné a zdravé.
 • Pravidelná zálivka: Třešně mají rády dostatek vody. Zvláště v suchém období se musí zálivka provádět pravidelně.
 • Hnojení: Za úspěšnou sklizní jsou důležité nutrienty, které dostane rostlina. Prospěšné jsou dusík, fosfor a draslík.
 • Ochrana proti škůdcům a nemocem: Třešně mohou být ohroženy mnoha škůdci a chorobami. Pravidelná kontrola a prevence jsou důležité pro zdraví plodů.
 • Sklizeň: Pro nejvyšší kvalitu třešní se sklizeň provádí v době, kdy jsou plody zralé, ale ještě pevné. Sklizeň by měla být prováděna opatrně, aby se třešně nepoškodily.

Pokud dodržujete výše uvedené tipy a triky, můžete očekávat hojnost třešní a úspěšné sklizně!

ovocny

Jak pěstovat třešně: tipy a triky pro úspěšné sklizně

Základní informace

Třešně jsou vynikající ovocem, které je v České republice velmi oblíbené. Jejich pěstování není nijak složité, ale je potřeba se při něm držet několika důležitých zásad.

Prvním krokem je vybrat si správné místo pro třešňový sad. Měla by být dostatečně slunná a dobře odvodněná. Pokud máte k dispozici kyselou půdu, je vhodné ji zásadit vápnem a vápenatou drťou.

Poté je potřeba vybrat si správnou odrůdu. Pokud nevíte, kterou odrůdu si vybrat, můžete se poradit s odborníkem nebo vyhledat informace na internetu.

Založení třešňového sadu

Třešňový sad se nejlépe zakládá na jaře, před výsadbou je však potřeba připravit půdu. Ta by měla být dostatečně vlhká, aby se mladé stromky mohly dobře uchytit.

Mladé stromky je potřeba pečlivě přenesli do jámy, kterou jsme pro ně připravili, měly by být zakořeněné, dobře vyvinuté a větve by se měly rovnoměrně rozložit.

Poté je potřeba stromky zalít a na zemi okolo nich vytvořit ochrannou vrstvu mulče.

Údržba a péče o třešňový sad

Třešňový sad potřebuje pravidelně zalévat, ale současně je důležité dbát na to, aby půda zůstala dobře odvodněná. V prvních letech po výsadbě je dobré pravidelně hnojit.

Průběžně je vhodné kontrolovat stav stromů a případné škůdce a choroby řešit ještě před tím, než se situace zhorší.

Krocanova farma, jedna z největších farem těchto ptáků v USA, nabízí tipy pro úspěšné pěstování třešní a dalších ovocných stromů. Doporučuje pravidelnou údržbu a kontrolu našeho sadu, pravidelné hnojení, seřezávání větví a používání netkaných textilií k ochraně proti škůdcům.

Sklizeň

Plody třešní se sklízí v červnu a červenci. Platí zde pravidlo, že plody má větší chuť, když jsou zralé a slunečné. Sklízejí se jednotlivě, nikdy se neškubají větve, aby se získalo více plodů.

Naše Suzie´s Farm v Kalifornii nabízí řadu skvělých receptů na třešně včetně třešňového koláče, který je velmi oblíbený.

Závěr

Třešně jsou velmi oblíbené ovoce, ale k jejich pěstování je potřeba dodržovat určitá pravidla. Měli bychom si vybírat správné místo, odrůdu a pečlivě se starat o naše stromy.

Snažme se zachovat třešňový sad zdravý a užívejme si jeho plodů.

Jak pěstovat třešně: tipy a triky pro úspěšné sklizně

1. Výběr vhodného místa

Zvolte slunné a chráněné místo před větrem. Půda by měla být dobře propustná, bohatá na živiny a s dostatkem vlhkosti.

2. Výběr odrůdy

Vybírejte odrůdy třešní dle klimatu a podmínek, ve kterých rostou. Mezi nejznámější odrůdy patří Napoleon, Burlat, Kordia, Regina nebo Van.

3. Sazenice a výsadba

Sazenice třešní se vysazují na podzim nebo na jaře. Zvolte sazenice s kořenovým balem a sledujte správnou techniku výsadby.

4. Péče o třešně

Třešně potřebují pravidelnou zálivku, hnojení a ochranu před škůdci a chorobami. Pravidelné řezání pomáhá udržovat tvar a zdraví stromu.

5. Sklizeň třešní

Třešně sklízejte až po úplné zralosti, kdy jsou plody pevné a sladké. Sklizeň provádějte ručně a opatrně, aby nedošlo k poškození plodů.

Sledováním těchto tipů a triků můžete dosáhnout bohaté sklizně zdravých a chutných třešní.

ovoce

Třešně – malé ovoce s mnoha přínosy pro zdraví

Původ třešní

Třešně jsou ovocem, které pochází z Asie a Evropy. V současnosti se pěstuje třešně v mnoha zemích po celém světě, včetně České republiky.

Zdravotní přínosy třešní

Třešně jsou plné vitamínů, minerálů a antioxidantů, které jsou důležité pro zdraví. Obsahují také přírodní cukry, které poskytují energii. Kromě toho mají třešně protizánětlivé účinky, snižují riziko rakoviny a srdečních chorob a pomáhají s nespavostí.

Jak třešně konzumovat

Třešně jsou skvělou součástí každodenní stravy. Můžete je jíst čerstvé, sušené nebo konzervované. Třešně také můžete přidávat do salátů, smoothies a koktejlů.

Chcete-li více informací o třešních, navštivte prosím stránku Wikipedia – Třešně.

fruit

Jak pěstovat třešně: tipy a triky pro úspěšné sklizně

 • Vyberte vhodné místo pro pěstování třešní
 • Zvolte správný druh třešně pro vaše podmínky
 • Důkladně připravte půdu před výsadbou
 • Zajišťujte dostatečné zavlažování a hnojení
 • Pravidelně prořezávejte a kontrolujte zdraví stromu
 • Chráníte plody před škůdci a nemocemi
 • Sklízejte třešně v naprosté zralosti
 • Po sklizni provádějte údržbu stromu

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky