|

10 exotických druhů ovoce, které musíte ochutnat

10 exotických druhů ovoce, které musíte ochutnat

Následující ovoce jsou nejen chutné, ale také přinášejí mnoho výhod pro zdraví. Pokud jste náruživým ochutnávačem, pak byste si určitě neměli nechat ujít tyto 10 exotických druhů ovoce.

1. Dragon fruit

Jižní Amerika a Asie jsou domovem této krásné ovoce s růžovou, žlutou nebo bílou kůží. Dragon fruit má bohatý obsah antioxidantů, vlákniny a vitamínu C.

2. Kivi

Původem z Asie, kivi bylo dříve známo jako „čínské kříženec“ kvůli jeho podobnosti s dravci. Plné vitamínu C a E, kivi pomáhá snižovat krevní tlak a zlepšovat zdraví pokožky.

3. Mango

Toto tropické ovoce s lahodnou sladkou chutí roste zejména v Indii a jihovýchodní Asii. Mango obsahuje mnoho druhů vitaminů a minerálů, které pomáhají při trávení a imunitním systému.

4. Granátové jablko

Granátové jablko pochází z Persie a jihozápadní Asie a dokonce se v Bibli zmiňuje. Jeho červené semena jsou bohaté na antioxidanty a vitamíny K a C, které pomáhají zlepšovat funkci imunitního systému a snižovat záněty.

5. Guava

Toto sladké ovoce, původem z Mexika a Jižní Ameriky, obsahuje vysokou koncentraci vitaminu C a draslíku. Guava také obsahuje antioxidanty a dráždivé látky, které pomáhají chránit před průjmy.

6. Ananas

Původem z Jižní Ameriky, ananas obsahuje enzym bromelain, který pomáhá trávení bílkovin. Ananas také obsahuje vitamíny C a B6 a mangan, který pomáhá při tvorbě kostí.

7. Papája

Toto sladké tropické ovoce, původem z Jižní Ameriky a Mexika, je bohaté na vitamíny A a C a antioxidanty. Papája také obsahuje enzym papain, který pomáhá trávit bílkoviny.

8. Goji berries

Toto malé červené bobule obsahují vysokou koncentraci antioxidantů a vitamínů C a A. Bobule jsou považovány za přírodní prostředek proti stárnutí a při léčbě očních chorob a selhání ledvin.

9. Kiwano

Toto ovoce z rodu okurky je původem z jižní Afriky. Jeho žlutá kůže skrývá sladkou šťavnatou dužinu plnou semen. Kiwano pomáhá při trávení a má antioxidační účinky.

10. Durian

Toto divoké ovoce, původem z jihovýchodní Asie, je známo pro svou silnou vůni. Durian obsahuje vysokou koncentraci živin, jako je vitamín C a B6, a také antioxidantů a minerálů, jako je draslík a hořčík.

Zkusit některé z těchto exotických druhů ovoce může být dobrodružstvím. Ale pokud to uděláte, budete odměněni sladkou chutí a mnoha zdravotními výhodami.

ovocny
10 exotických druhů ovoce, které musíte ochutnat

1. Durian

Durian fruit

Durian je velmi oblíbeným ovocem v jihovýchodní Asii. Má unikátní vůni a chuť, která je pro mnoho lidí velmi intenzivní. Durian je také známý svou vysokou nutriční hodnotou, obsahuje mnoho vitamínů a minerálů jako jsou vitamín C, draslík a hořčík.

2. Mangostan

Mangostan fruit

Mangostan má vynikající chuť s mírně kyselou příchutí. Toto exotické ovoce obsahuje mnoho antioxidantů a vitamínů, které jsou pro lidské zdraví velmi důležité. Mangostany rostou v Asii, Africe i ve východním Mexiku.

3. Karambola

Karambola fruit

Karambola je ovocem s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem vitaminu C. Je také bohatý na vlákninu a obsahuje důležité minerály jako jsou železo a draslík. Karamboly rostou v tropech a subtropických oblastech.

4. Guava

Guava fruit

Guava je dalším ovocem s vysokým obsahem vitamínu C a antioxidantů. Obsahuje také mnoho vlákniny a minerálů jako jsou hořčík a draslík. Guavy rostou v tropických oblastech po celém světě.

5. Rambutan

Rambutan fruit

Rambutan je ovocem pocházejícím z jihovýchodní Asie. Má sladkou chuť a je bohatý na vitamín C, železo a vlákninu. Rambutan má také krásnou vzhledovou prezentaci, s červeným plodem a měkkými vlasy na povrchu.

6. Pitahaya

Pitahaya fruit

Pitahaya je exotické ovoce s velkým obsahem vitaminu C a antioxidantů. Rostou v tropech a subtropických oblastech po celém světě. Pitahaya se obvykle podává v salátech, smoothies a koktejlech.

7. Jackfruit

Jackfruit fruit

Jackfruit je největším plodem na světě a může vážit až 45 kg. Rostou v tropech a subtropických oblastech a mají sladkou chuť a vysoký obsah vitamínu C a draslíku. Jackfruit se používá v mnoha kulinářských receptech, včetně dezertů a vegetariánských jídel.

8. Papaya

Papaya fruit

Papaya je ovocem s vysokým obsahem vitamínu C, beta-karotenu a vlákniny. Má také protizánětlivé účinky a obsahuje enzymy, které pomáhají trávit potravu. Papaya roste v tropických oblastech po celém světě a používá se v mnoha kulinářských receptech, včetně dezertů a omáček.

9. Annona

Annona fruit

Annona je exotické ovoce s vysokým obsahem vitamínů a minerálů jako jsou hořčík a draslík. Annona roste v tropech a subtropických oblastech po celém světě. Annona má sladkou chuť a používá se v mnoha kulinářských receptech.

10. Cherimoya

Cherimoya fruit

Cherimoya je ovocem s vysokým obsahem vitamínu C a draslíku. Je opravdu exotický, jelikož původně pocházejí z Peru a ekvádorských And. Mají jemnou, sladkou chuť, a na jeho vzhledu upoutá jeho množství pulpovitých zrn.

Závěr

Toto jsou jen některé z exotických druhů ovoce, které stojí za to ochutnat. Vyzkoušejte několik z nich a objevte nové chutě a vůně, které vám přinesou radost a zábavu.

Zdroj: The 20 Weirdest Exotic Fruits


FAQs: 10 exotických druhů ovoce, které musíte ochutnat

1) Durian

Durian patří mezi nejkontroverznější exotické ovoce. Jeho intenzivní aroma rázem rozdělí lidi na zastánce a odpůrce. I přesto stojí za to ho ochutnat.

2) Pitahaya

Pitahaya, neboli dračí ovoce, zaujme svou nádhernou růžovou nebo žlutou barvou. Jeho chuť je svěží a lehce sladká.

3) Rambutan

Rambutan je malé ovocné sousto s tradičními červenými chloupky. Jeho chuť připomíná hrozny, avšak s mandarinkovým podtónem.

4) Mangostan

Mangostan je ovocem s jemnou sladkou chutí, kterému se říká „královna ovoce“. Je plné antioxidantů a prospívá jak zdraví, tak pokožce.

5) Guava

Guava je bohatá na vitamín C a vlákninu. Její chuť je sladká, s jemným nádechem po lesních plodech.

6) Granátové jablko

Granátové jablko, dříve oblíbené jako exotická dekorace, má sladkou a kyselou chuť. Obsahuje mnoho antioxidantů a vitamínů.

7) Kiwano

Kiwano je ovocem s bodlinami, kde se ukrývá sladká dužina. Jeho chuť připomíná kombinaci okurky a banánu.

8) Kaštany (marrons)

Kaštany, neboli marrons, možná nejsou tradičně považovány za ovoce, ale stále jsou plodem stromu. Jejich chuť je nasládlá a oříšková.

9) Karambola

Karambola, známá také jako hvězdné ovoce, má svůj název díky své charakteristické pěticípé formě. Její chuť je lehce sladká s nádechem po jablku nebo hrušce.

10) Annona muricata

Annona muricata, neboli guanábana, je ovoce s velkými, lesklými listy. Jeho chuť je sladkokyselá s nádechem po jahodách a ananasu.

ovoce

Exotické ovoce druhy – Záhadné chuťové dobrodružství

Kokosový ořech

Kokosový ořech je jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších exotických plodů. Má sladkou chuť a jeho dužina poskytuje mnoho živin a minerálů. Z kokosového ořechu se také získává sladká a velmi chutná kokosová mouka, kokosové mléko nebo kokosový olej. Je důležitou složkou mnoha jídel a nápojů po celém světě.

Rambutan

Rambutan je malý ovocný plod, který pochází z jihovýchodní Asie. Má kůži s mnoha ostny, ale jeho maso je velmi sladké a šťavnaté s drobným kamením uprostřed. Rambutan obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, jako je vitamín C, hořčík nebo železo. V tropických oblastech se rambutan používá na výrobu marmelád, džemů, šťáv a dokonce i likérů.

Durian

Durian je ovocný plod, který pochází z jihovýchodní Asie. Jeho některé druhy mají velké, bodláčím porostlé plody, které mají velmi silnou a pronikavou vůni. Durian obsahuje téměř veškeré důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínu C, draslíku nebo železa. V mnoha asijských zemích se považuje za delikatesu, ale i přesto, že má mnoho zdravotních výhod, pro některé lidi je jeho vůně nepříjemná.

Outbound link: Exotické ovoce

fruit

10 exotických druhů ovoce, které musíte ochutnat

  • Durian: velmi aromatické, ale kontroverzní ovoce, které se třeba trefit do chuti
  • Rambutan: má malé a chlupaté červené plody, které jsou vevnitř bílé a neuvěřitelně sladké
  • Dragon fruit: má charakteristický tmavě růžový nebo bílý povrch s tmavými tečkami, vevnitř je bílá nebo červená masa plodu s drobnými černými semeny
  • Physalis: malé oranžové plody s papírovými lístky, které chrání sladkou a mírně kyselou dužinu
  • Passion fruit: malé a barevné oválné plody s mírně kyselým a sladkým chutnáním
  • Guava: obvykle kulatý plod s tvrdou vnější slupkou a měkkou, sladkou, lehce aromatizovanou dužinou
  • Jabuticaba: původem z Brazílie, má černé slupky a dužinu, která vypadá jako malá kulička hroznového vína
  • Cherimoya: má hedvábnou, měkkou a krémovou dužinu, připomínající chuť jablka s kanadským javorem, banánem a ananasem
  • Mamey: má oranžovou slupku a oranžovou dužinu, která je sladká a oříšková chuť
  • Kiwano: má zelené, ostnaté vnější plody a zlatě žlutou dužinu plné zrníček, které vypadají jako zralé semeníky okurky

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky