Hlíva ústřičná zázrak přírody

Hlíva ústřičná zázrak přírodyHlíva ústřičná zázrak přírody – Jsou houby jedovaté a jedlé. Jedlé houby běžně sbíráme v lesích a na loukách proto abychom je poté použili do chutných omáček, nebo polévek či si z nich připravili dobrou českou smaženici. Stále více lidí však sbírá či kupuje houby kvůli jinému účelu, houby které léčí.

Takovou houbou je ihlíva ústřičná, pro kterou pojem léčivá houba není tak přesný jako spíše pojem houba se zázračnými léčebnými účinky. Hlíva taková opravdu je, roste na pařezech a stromech které jí dodávají blahodárné látky a živiny jenž si hlíva uchová a dále předává v podobě potravy či doplňku stravy člověku.

Hlívu ústřičnou můžeme použít v čerstvém či sušeném stavu do různých jídel, nebo ji můžeme užívat i jako lék v podobě různých přípravků které jsou dnes již běžně dostupné na trhu.

Zajímavým produktem je bezesporu hlíva ústřičná kapsle, která je vlastně koncentrovaným výtažkem sušené hlívy ústřičné ve stoprocentně přírodním složení. Tento přípravek lze užívat jako lék každý den, lze ji však při otevření želatinové kapsle vhodně přidat do rozličných jídel.

Hlíva je houba, působící příznivě na regulaci cukru v krvi, pomáhá kardiakům, léčí ekzémy či jiné alergie. Také pomáhá regenerovat organismus a díky látkám které obsahuje rovněž zpomalují stárnutí organismu.

Podobné příspěvky