BIO potraviny – dnešní trendBIO potraviny – dnešní trend – 

Jak je to s BIO potravinami? Vyplatí se je vyzkoušet?

Poslední dobou se stále více píše o BIO potravinách a jejich přínosu pro zdraví člověka. V čem jsou BIO potraviny vlastně tak výjimečné a proč bychom se o ně měli zajímat? A proč bychom měli alespoň část jídelníčku nahradit kvalitními BIO potravinami? Jsou BIO potraviny vhodné pro děti? A kde je můžu sehnat?

Kde můžu BIO potraviny koupit?
BIO potraviny je výhodné kupovat na internetu, protože ceny jsou nižší, než v kamenných prodejnách a sortiment je mnohem větší než například v supermarketech.

Proč bychom měli jíst BIO potraviny?
Tak především BIO potraviny jsou :
A) zdravé. BIO potraviny obsahují v průměru větší množství Vitamínu C a nezbytných minerálů, jako vápníku, hořčíku, železa a chrómu, stejně tak antioxidantů, tak důležitých v boji proti rakovině.
B) Jsou velmi vhodné pro děti, protože nezatěžují dětský organismus zbytečnými chemickými látkami. Do běžných potravin jsou ve velkém přidávány konzervanty a další látky nazvané Éčka. Tyto chemické látky sice prodlouží trvanlivost potravin, případně způsobí to, že potraviny vypadají „lépe“, ale o blahodárném vlivu těchto látek na lidské zdraví můžeme úspěšně pochybovat. Do BIO potravin se žádné takové látky nepřidávají, naopak se přísně dbá na to, aby veškeré BIO potraviny byly čistě přírodní, bez přidaných látek. BIO potraviny jsou vypěstovány postupy ekologického (biologického, organického) zemědělství, tedy bez použití umělých hnojiv, škodlivých chemických postřiků či geneticky modifikovaných organismů. Při jejich produkci se nesmí používat chemická hnojiva, ošetřovací prostředky a jiné látky, které narušují životní prostředí nebo se v něm přirozeně nevyskytují.

Nejlépe hodnocené produkty

C) Mnoho lidí tvrdí, že biopotraviny prostě chutnají lépe. Řada významných šéfkuchařů vaří jen z biopotravin (například v hotelu Ritz v Londýně). Biopotraviny překypují chutěmi. Proč? Důvod může být v tom, že ekofarmáři se snaží o to, aby zvířata zakoušela co nejméně stresu a krmí je pokud možno co nejpřirozenější stravou. Bio ovoce i zelenina rostou pomaleji (jelikož umělá hnojiva jsou zakázána) a mají nižší obsah vody než konvenční.

Nejsou BIO potraviny příliš drahé?
Nejsou. V dnešní době je na trhu k dostání velké množství BIO potravin za srovnatelné ceny s běžnými potravinami.

Jsou BIO potraviny chutné?
Ano, jsou. Někteří lidé si myslí, že BIO potraviny nejsou chutné, protože se používají pro nemocné lidi nebo pro lidi, kteří drží dietu. To je velký omyl. BIO potraviny jsou plnohodnotné potraviny, jen mnohem zdravější a chutnější.

☑️ Nejoblíbenější dieta za Akční cenu! VÍCE INFORMACÍ