|

Jak správně sklízet třešně a prodloužit si jejich trvanlivost?

Jak správně sklízet třešně a prodloužit si jejich trvanlivost?

Pokud chcete užít si sladké třešně po celé léto, je důležité znát správný způsob sklizně. Následující tipy vám pomohou prodloužit si trvanlivost třešní a užít si je i týdny po sklizni.

  • Počkejte, až bude třešeň zralá – třešně by měly být sklízeny, až budou plně zralé a ochutnávají se sladce. Pokud je sklízíte příliš brzy, nebudou mít dostatečně vysokou cukernatost.
  • Sklízejte třešně ráno nebo večer – nejlepší čas na sklizeň je brzy ráno nebo pozdě večer, kdy jsou třešně nejvíce ochlazené. Tím se minimalizuje riziko poškození třešní v teplém počasí.
  • Sklízejte třešně s řapíkem – při sklizni by měl být řapík zachován, aby se minimalizovalo riziko poškození třešní. Dbejte na to, aby řapík byl co nejkratší.
  • Ukládejte třešně na chladném a suchém místě – třešně by měly být skladovány na suchém a chladném místě, jako je chladnička. Tím se minimalizuje riziko jejich znehodnocení.

S dodržením těchto jednoduchých kroků si můžete prodloužit trvanlivost třešní a vychutnávat si je i týdny po sklizni.

ovocny




Jak správně sklízet třešně a prodloužit si jejich trvanlivost?

Jak správně sklízet třešně a prodloužit si jejich trvanlivost?

Třešně jsou v létě oblíbeným ovocem a je důležité vědět, jak správně je sklízet a jak prodloužit jejich trvanlivost. Pokud nevíte, jak na to, následujte následující užitečné rady.

Sklizeň třešní

Nejlepší čas na sklizeň třešní je brzy ráno nebo pozdě večer před tím, než slunce začne vysoušet plody. V ideálním případě by měly být třešně zralé, ale ne příliš měkké nebo příliš tvrdé. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda jsou třešně zralé, je ochutnat jednu; pokud je sladká, jsou připraveny k usušení.

Usušení třešní

Je důležité správně uskladnit třešně, aby si zachovaly svou chuť a trvanlivost. Nejlepší způsob, jak uskladnit třešně, je nechat je usušit na slunci, dokud neztvrdnou a ztratí většinu své tekutiny. Pokud nemáte přístup k venkovnímu prostoru, můžete zkusit použít trouby na sušení. Nezapomeňte je však pravidelně kontrolovat a otáčet, aby se nezačaly připalovat.

Trvanlivost třešní

Důležité je, abyste třešně skladovávali na suchém místě s dobrou ventilací. Během skladování je také nutné pravidelně kontrolovat třešně a odstraňovat všechny, které se začnou kazit. Pokud máte přístup k ledničce, můžete třešně také skladovat v ní. V ledničce vydrží třešně asi 10 až 14 dní.

Závěr

Sklizeň a skladování třešní jsou klíčové pro zachování jejich chuti a trvanlivosti. Doufáme, že vám tyto rady pomohou zlepšit váš zážitek ze třešní a že si je budete moci vychutnat po delší dobu.

(Zdroj)

Jak správně sklízet třešně a prodloužit si jejich trvanlivost?

Kdy sklízet třešně?

Třešně je nejlepší sklízet brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Tento čas je nejlepší, protože během těchto období je třešňové ovoce nejchladnější a nejvíce hydratované.

Jaké jsou správné způsoby sklizně třešní?

Je důležité, abyste si před sklizním umyla ruce, aby se minimalizovalo riziko napadení třešní mikroorganismy a zmenšilo se riziko, že bude na třešních zanechána chybějící tkáň. Následující kroky jsou užitečné k úspěšné sklizni třešní:

  • Zvedněte třešně tak, aby byly v celistvém stavu. Nikdy nekroužte a netáhněte třešně při sklízni.
  • Postupujte opatrně a pomalu. Třešně by neměly být vystaveny nárazům, dopadům a tlakům.
  • Vyberte ze stromů pouze zralé třešně.
  • Zkuste při sklizni třešní používat nůžky, abyste minimalizovali poškození plodu.

Prodloužení trvanlivosti třešní

Existuje několik způsobů, jak prodloužit trvanlivost třešní:

  • Vložte třešně do lednice, aby se udržely na příhodné teplotě úložiště. Doporučuje se sklizet třešně a umístit je do plastových sáčků s malými otvory.
  • Neperte nebo neosušujte třešně před umístěním do lednice.
  • Nedotýkejte se třešní příliš často, abyste minimalizovali poranění a riziko hniloby.
  • Pokud chcete třešně skladovat na delší dobu, zkuste je usušit pomocí speciálního zařízení na sušení třešní.

ovoce

Třešeň – malý ovocný poklad

Co je to třešeň?

Třešeň, také nazývaná sakura či češnice, je ovocný strom z čeledi růžovitých. Má typické bílé nebo růžové květy s charakteristickou vůní a plodí drobné, kulaté nebo mírně protáhlé plody s kyselou chutí a sladkou dužinou.

Jak pěstovat třešně?

Třešně se nejlépe pěstují na slunném místě a v kyselých půdách. Nejvhodnější doba na výsadbu je na podzim, ale sázet se dají i v jarním období. Při pěstování třešní je důležité pravidelně prořezávat stromy a zamezit tak přemnožení škůdců a nemocí. Pokud třešně řádně hnojíme a záliváme, můžeme se těšit na bohatou úrodu sladkých plodů.

Třešně v kuchyni

Třešně nejsou jen chutné, ale také velmi zdravé. Jsou plné vitaminů, minerálů a antioxidantů, které posilují imunitní systém, zlepšují trávení a přispívají ke zdraví očí. Kromě čerstvých třešní si můžete vytvořit třešňovou marmeládu, kompot nebo přidat třešně do svého oblíbeného dortu.

Zajímavosti o třešních

V Japonsku jsou třešně symbolem krásy a jaro. Každý rok jsou tam pořádány oslavy květu třešní, které jsou velmi populární u turistů. První třešně byly do Evropy dovezeny Řeky a Římany a v Českých zemích se začaly pěstovat již v 13. století.

Pro více informací o třešních můžete navštívit stránku na Wikipedii.

fruit

Jak správně sklízet třešně a prodloužit si jejich trvanlivost?

  • Plody sklízejte v době, kdy jsou plně zralé a tmavě červené.
  • Třešně sklízejte především ve večerních hodinách, když jsou nejsvěžejší.
  • Plody určené k uskladnění nesbírejte dohromady s poškozenými nebo přezrálými plody.
  • Dbejte na to, aby byly plody při sklizni co nejméně poškozené.
  • Třešně uskladňujte v chladničce při teplotě kolem 4 stupňů Celsia.
  • Plody ponechte v nepropustném obalu, aby se jim zabránilo vysychání.
  • Při uskladnění třešní raději odstraňte stonky, aby se zabránilo nadměrnému odpařování vlhkosti.
  • Před konzumací třešně opatrně omyjte, aby se odstranily případné nečistoty.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky