|

Jak udržet nově zasazený strom zdravý a silný díky správnému zalévání

Jak udržet nově zasazený strom zdravý a silný díky správnému zalévání

Zdravé a silné stromy jsou důležitou součástí každé zahrady. Pokud jste právě zasadili nový strom, je důležité věnovat pozornost jeho pravidelnému zalévání, abyste mu zajistili nejlepší možné podmínky pro růst a vývoj.

Jaké jsou nejlepší postupy pro správné zalévání nově zasazených stromů?

  • Zalévejte pravidelně: Stačí jednou týdně zalévat strom, ale zalévat ho musíte pravidelně. Zálivka by měla být hlubší než povrch půdy a měla by být aplikována pozvolna, aby se voda dostala k nejhlubším kořenům.
  • Zajistěte dostatek vody: Množství vody, které strom potřebuje, závisí na jeho velikosti a počasí. Pokud má strom nedostatek vody, může to vést k vysychání kořenů a zbytečnému stresu pro rostlinu.
  • Zalévejte ráno nebo večer: Pokud zaléváte strom během nejteplejších hodin dne, může být zbytečně ohrožen slunečním zářením a vysokými teplotami.
  • Používejte mulč: Mulčování kolem stromu pomáhá udržovat vlhkost a chrání kořeny před přehřátím.

Správně zalévaný strom bude odměněn zdravým a silným růstem, což je klíčové pro jeho dlouhodobou vitalitu.

ořechy
<a href="https://vyzivahrou.cz/jak-dodrzet-predsevzeti-o-hubnuti/">Jak udržet</a> nově zasazený strom zdravý a silný díky správnému zalévání

Úvod

Stromy jsou nezbytnou součástí našeho životního prostředí a mají mnoho pozitivních vlastností. Jsou nejen krásné a estetické, ale také poskytují stín, kyslík a jsou domovem pro mnoho živočichů. Pokud jste si nedávno zasadili nový strom, je důležité věnovat mu speciální pozornost, aby zůstal zdravý a silný. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžete pro nově zasazený strom udělat, je správné zalévání.

Zalévání nově zasazeného stromu

Nově zasazený strom musí být dobře zaléván, aby se udržel zdravý a silný. Zpravidla se doporučuje zalévat nově zasazený strom jednou týdně, pokud neprší.

Jaké množství vody byste měli použít?

Je důležité použít správné množství vody, aby byl nově zasazený strom dobře zalit. Obecně je třeba vědět, že velikost stromu určuje množství vody, kterou potřebuje. Malé stromy potřebují zpravidla 5-10 litrů vody, zatímco velké stromy mohou potřebovat až 50-100 litrů.

Kdy zalévat strom?

Nejlepší čas na zalévání nově zasazeného stromu je brzy ráno nebo pozdě večer. V tuto dobu je teplota nižší, takže voda se lépe vsákne do půdy a strom nebude vystaven přímému slunci během dne, což by mohlo vysušit kořeny.

Příznaky nadměrného nebo nedostatečného zalévání

Je důležité sledovat, jak váš nově zasazený strom reaguje na zalévání. Příznaky nadměrného zalévání mohou zahrnovat žloutnutí listů, hnilobu kořenů a celkově málo zdravý strom. Příznaky nedostatečného zalévání mohou zahrnovat suché listy, tenké a křehké větve a obecně nezdravý strom.

Závěr

Pokud chcete udržet svůj nově zasazený strom zdravý a silný, měli byste se věnovat správnému zalévání. Sledujte strom a reagujte na příznaky nedostataka nebo příliš velkého množství vody.

Zdroj
Jak udržet nově zasazený strom zdravý a silný díky správnému zalévání

Kdy zalévat nově zasazený strom

Nově zasazený strom by měl být zaléván pravidelně během prvních dvou let, aby se dobře zakotvil a zakořenil. Během prvního roku by měl být zaléván alespoň jednou týdně a druhý rok minimálně jednou za dva týdny.

Jak správně zalévat nově zasazený strom

Při zalévání nově zasazeného stromu je důležité dbát na to, aby byl dostatečně zavlažen, ale zároveň nebyl zaplaven. Zálivka by měla být postupná, aby se voda rovnoměrně vsákla do půdy a nedocházelo k nadměrnému odtoku.

Jak poznat, že je strom dostatečně zalitý

Obecně platí, že nově zasazený strom by měl být zalitý do hloubky 30-40 cm. Pokud půda není dostatečně vlhká, stačí zkontrolovat vlhkost pomocí vlhkoměru nebo jednoduše zkusit půdu lehce prohrabat. Pokud se půda lehce sype a není vlhká, strom potřebuje zalévku. Pokud je půda těsně po zalévce příliš mokrá, strom byl možná zalit příliš silně a je třeba být opatrný, abychom mu nepoškodili kořeny.

jak sadit

Jak zasadit strom – kroky k úspěchu

Zasadit strom může být jednoduché, ale aby rostl silný a zdravý, měli byste dbát na několik důležitých kroků.

Vyberte si vhodné místo

Nejdůležitější krok před zasazením stromu je zvolení vhodného místa. Zkontrolujte, jestli má strom potřebné množství slunce, vody a prostoru pro růst. Vyhněte se také místům s vysokou hladinou podzemní vody nebo v blízkosti budov.

Připravte si půdu

Půda, ve které bude strom růst, by měla být dostatečně výživná a dobře odvodňovaná. Pokud není, můžete ji obohatit kompostem nebo hnojivy. Je důležité odstranit všechny nepotřebné kamínky nebo kořeny, které by mohly stromu bránit v růstu.

Zasaďte strom

Před zasazením stromu je třeba odstranit obalovací materiál. Zasuňte strom do jámy a přimáčkněte zemi. Je důležité strom dobře zafixovat, aby větry neohrozily jeho růst.

Po dokončení těchto kroků se strom bude srůstat s terénem a postupně bude růst a dávat příjemnou stín.

Pro další informace o zahradničení a péči o rostliny můžete navštívit stránku Wikipedia – Zahradnictví.

orisky

Jak udržet nově zasazený strom zdravý a silný díky správnému zalévání

  • Zalévejte strom pravidelně v období sucha, ale ne příliš často
  • Ujistěte se, že voda proniká hluboko do půdy, ale nestojí u kořenů
  • Voda by neměla být příliš studená nebo horká
  • Zkontrolujte, že strom má dostatek prostoru a živin
  • Nekropte strom listy nebo větve, dokud si nevytvoří pevný základ

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář