|

Jak zasadit hyacint do květinového hrnce: Návod pro úspěšnou domácí pěstování

Jak zasadit hyacint do květinového hrnce: Návod pro úspěšnou domácí pěstování

Hyacint je krásná cibulovitá rostlina, která je především oblíbená pro své vonné a barevné květy. Pokud chcete mít doma krásné a voňavé květiny, můžete si zakoupit hyacint v květinářství nebo si ji vypěstovat sami. V tomto článku vám přinášíme návod, jak úspěšně vysadit hyacint do květinového hrnce.

Krok 1: Výběr vhodného květinového hrnce

Hyacint potřebuje pro svůj růst a vývoj dostatek prostoru a zeminy. Je důležité vybrat takový květinový hrnec, který bude dostatečně velký pro umístění cibule hyacintu a zeminu. Měl by být také vybaven odtokovými otvory, aby se zabránilo přemokření kořenů hyacintu.

Krok 2: Výběr kvalitní cibule hyacintu

Květinové cibule hyacintu můžete zakoupit v květinářství nebo na internetu. Je důležité vybírat kvalitní cibule, které nejsou poškozené nebo zamokřené. Při výběru si všimněte také velikosti cibule, která by měla být dostatečně velká pro umístění do květinového hrnce.

Krok 3: Příprava květinového hrnce a zeminy

Před výsadbou hyacintu je důležité připravit květinový hrnec a vhodnou zeminu. Květinový hrnec by měl být omyt a dezinfikován, aby se zabránilo přenosu nemocí a škůdců. Do hrnce následně přidejte dostatečné množství zeminy, kterou smíchejte se substrátem nebo perlitem pro lepší odvodnění.

Krok 4: Výsadba cibule hyacintu

Před výsadbou hyacintu je důležité cibuli nechat vychladnout a osušit. Následně ji zasadíme do připraveného květinového hrnce tak, aby byla zakopána do zeminy asi dvě třetiny její výšky. Je třeba dát pozor na to, aby cibule nebyla zasažena přímým slunečním zářením, přičemž je nutné ji umístit na světlé, ale stinné místo.

Krok 5: Péče o hyacint

Po výsadbě hyacintu je důležité jej pečlivě zalévat, aby kořeny neměly nedostatek vláhy. Zalévání by mělo být pravidelné, přičemž je třeba dát pozor na přemokření. Pokud hyacint začne růst a rozvíjet se, měli byste ho pravidelně hnojit vhodným hnojivem pro cibuloviny. Po odkvětu můžete hyacint nechat uschnout a vysadit ho venku na zahrádku nebo na balkón.

S návodem, jak zasadit hyacint do květinového hrnce, by vám mělo být jasné, jak postupovat při pěstování této krásné květiny doma. Pokud budete dbát na pravidelnou péči a vhodné podmínky, můžete se těšit na krásné a voňavé květiny po celou dobu růstu hyacintu.

ořechy

Jak zasadit hyacint do květinového hrnce: Návod pro úspěšnou domácí pěstování

Co potřebujete

 • Květinový hrnec
 • Hyacintovou cibuli
 • Zeminu pro květiny
 • Dekorativní materiál (např. kameny nebo mechy)

Jak postupovat

1. Vyberte vhodný květinový hrnec

Hyacint potřebuje květinový hrnec s drenážními otvory, aby se předešlo přemokřování zeminy. Hrnec by měl být dostatečně velký, aby se do něj vešla cibule a zemina, ale zase ne tak velký, aby v něm zůstala přebytečná voda.

2. Připravte zeminu

Pro hyacint je ideální zemina bohatá na humus. Pokud použijete hotovou zeminu pro květiny, doporučujeme ji mírně upravit smísením s rašeliní.

3. Zasaďte hyacintovou cibuli

Do květinového hrnce nasypejte trochu zeminy tak, abyste mohli nasadit cibuli. Cibule by měla být zasazena do zeminy přibližně do dvou třetin hloubky.

4. Zakryjte hyacint dekorativním materiálem

Pokud použijete dekorativní materiál, přidejte ho teď. Můžete do květinového hrnce přidat vrstvu kamenů, mechů nebo sušeného listí.

5. Zalévejte pravidelně

Aby se hyacint správně usadil, zalévejte ho pravidelně. Zemina by neměla být nikdy úplně suchá, ale ani přemokřená.

Závěr

Pokud budete postupovat podle našeho návodu, budete mít krásnou a vonnou hyacintu, která se vám bude dařit. Pamatujte, že hyacint může kvést od zimy do jara, ale vy také můžete prodloužit jeho sezónu tím, že ho budete pěstovat na chladném a světlém místě.

Zdroj: www.bhg.com
Jak zasadit hyacint do květinového hrnce

Co budete potřebovat:

 • Květinový hrnec s otvory na dně
 • Rostlinnou zem s dobrou odvodnění
 • Cibuli hyacintu
 • Vodu

Postup:

 1. V hrnci vytvořte drenážní vrstvu např. z kamínků nebo drnového substrátu, aby se zabránilo přemokření a hnilobě.
 2. Naplňte hrnec zeminou, tak aby zbytek ponechal(a) pro umístění cibule hyacintu.
 3. Vložte cibuli hyacintu do zeminy tak, aby vrcholek byl viditelný nad zemí.
 4. Zasypte cibuli zeminou.
 5. Lehce zalijte vodou a počkejte na vytvoření prvních výhonků.
 6. Udržujte zeminu vlhkou, ale ne přemokřenou.
 7. Hyacinty si užívejte v květinovém hrnci a na jaře je klidně vysaďte ven do zahrady.

Gratulujeme k úspěšnému zasadění a těšíme se na vaše domácí pěstování hyacintů!

jak sadit

Jak hluboko zasadit hyacint

Co to jsou hyacinty

Hyacinty jsou rostliny s výraznými květy a vysokou vůní. Tyto květiny kvetou většinou na jaře a jsou velice oblíbené. Pokud máte zájem o pěstování hyacintů, můžete začít tím, že se naučíte, jak hluboko je zasadit.

Jak hluboko zasadit hyacint

Hyacinty by měly být zasazeny do hloubky asi 10-15 cm. Měly by být také umístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe – alespoň 12 cm. Pokud máte v úmyslu pěstovat hyacinty v květináči, hloubka zasazení by měla být stejná jako při pěstování venku, což znamená 10-15 cm.

Je důležité zajistit přiměřenou zálivku pro vaše hyacinty, aby se mohly správně usadit. Můžete také pokrýt zemi mulčem, aby udržely vlhkost a mohly se lépe zakrýt. Hyacinty by měly být zasazené na slunném místě, takže mohou získat dostatečné množství světla.

Závěr

Zasazení hyacintů není příliš složité – musíte jen pamatovat na to, že by měly být zasazeny do hloubky 10-15 cm a alespoň 12 cm od sebe. Pokud chcete vědět více o hyacintech, můžete se podívat na stránky na Wikipedii (https://cs.wikipedia.org/wiki/Hyacint#P%C5%99edpoklady_k_p%C4%9Bstov%C3%A1n%C3%AD) a najít více informací o pěstování těchto krásných květin.

orisky

Jak zasadit hyacint do květinového hrnce: Návod pro úspěšnou domácí pěstování

– Vyberte hrnec s drenážním otvorem
– Naplňte hrnec vhodnou zeminou
– Zasaďte cibuli hyacintu a zakryjte ji na 2/3 zemí
– Udržujte půdu mírně vlhkou a umístěte hrnec na světlé místo bez přímého slunečního záření
– Po vyrašení rostliny snižte zálivku a přemístěte hyacint na chladnější a tmavé místo na 3 až 4 týdny
– Po této době přeneste rostlinu na světlé a teplejší místo a opět zvyšte zálivku
– Hyacint zhruba po 2 až 3 letech potřebuje novou cibuli a s novou sezónou začíná pěstování znovu

(Zdroj: Zahradkari.cz)

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky