|

Kdy a jak zasadit hyacinty na balkoně nebo terase

Kdy a jak zasadit hyacinty na balkoně nebo terase

Hyacinty jsou populární květiny, které vytvářejí nádherné květinové aranžmá. Pokud máte balkón nebo terasu, můžete si vytvořit krásný květinový záhon, který bude každému připadat úchvatný. Pokud nevíte, jak začít, postupujte podle těchto jednoduchých tipů:

 • Kdy sázet: Hyacinty se zpravidla sází na podzim, asi 6 až 8 týdnů před prvním mrazem. Pokud chcete zasadit nebo vysadit hyacinty na balkóně nebo terase, můžete to udělat i kdykoliv v průběhu jara nebo léta.
 • Jak sázet: Nejdříve si vyberte vhodné květinové nádoby nebo květinové boxy, do kterých umístíte speciální květinovou zem. Hyacinty by měly být vysazeny v řádcích a ne příliš hluboko. Je důležité, aby byly umístěny na slunci nebo v polostínu.
 • Jak se o ně starat: Hyacinty potřebují pravidelnou zálivku, ale ne vášnivě, protože přemokřená zem může způsobit hnilobu. Pokud je váš balkón nebo terasa chráněna před mrazem, můžete hyacinty ponechat venku v průběhu zimy, nebo hyacinty nesmí být vystaveny plnému slunci v průběhu horkého léta.

Pamatujte si, že hyacinty jsou krásné květiny, které si můžete užívat po celý rok. Pokud dodržíte tyto tipy, budete mít zdravé a krásné rostliny na balkóně nebo terase.

ořechy

Kdy a jak zasadit hyacinty na balkoně nebo terase

Hyacinty jsou nádherné květiny, které původem pocházejí z oblasti Středomoří. Jsou velmi oblíbené pro svou krásnou a intenzivní vůni a barevnost. Pokud máte balkón nebo terasu, můžete si tyto krásné květiny snadno zasadit i do něj a vychutnat si jejich krásu a vůni každý den. Zde jsou informace, jak to udělat:

Zvolte vhodný květináč

Předtím, než budete zasadit hyacinty, musíte zvolit vhodný květináč. Zvolte květináč, který je dostatečně hluboký, aby hyacinty mohly dobře růst. Důležité je také zkontrolovat, zda má květináč dírky na dně, aby mohl zbytek vody dobře vytekat.

Vyberte vhodné místo

Hyacinty potřebují hodně slunce, aby mohly růst. Proto je pro ně důležité vybrat místo, kde bude dostatek slunce. Pokud vaše balkón nebo terasa má západní nebo jižní expozici, jsou tyto místa ideální pro sázení hyacintů. Snažte se také najít místo chráněné před větrem, aby květiny nebyly poškozené.

Zasaďte hyacinty

Hyacinty musí být zasazeny do květináče v hloubce pěti centimetrů a odděleny vzdáleností 10-15 centimetrů. Pokud chcete mít větší grip, můžete zasadit více než jeden cibulku do jednoho květináče. Poté, co jste prokopali díry, vložte cibulky do díry a nahoru nasypte zeminu. Potom stlačte čerstvě vysazené květiny dolů, aby byly stabilní.

Zalévejte hyacinty

Hyacinty potřebují stálou a mírnou vlhkost, takže je velmi důležité zalévat je pravidelně. Pokud máte květináč s dírami na dně, po zalévání zkontrolujte, zda je květináč dostatečně vymáchaný. Pokud se voda v květináči hromadí, mohou cibulky snadno napadnout hniloba.

Zasadit hyacinty na balkóně nebo terase není nic složitého, ale vyžaduje trochu pečlivosti. Pokud budete pečliví a dodržujete tyto tipy, budete brzy mít nádherné květiny, které budou zdobit váš balkón nebo terasu.

Zdroj: Gardening Know HowKdy a jak zasadit hyacinty na balkoně nebo terase?

Kdy zasadit hyacinty?

Hyacinty by měly být zasa­děny na podzim, nejlépe od října do listopadu. Pokud chcete mít květiny na jaře, musíte je nechat přes zimu venku, kde se ochladí a hyacinty dokonale vyzrají.

Jak zasadit hyacinty?

Nejprve si připravte nádobu s kvalitním substrátem a zasypte ji asi do 3/4 výšky. Poté do substrátu opatrně zasuňte cibuli hyacintu. Nakonec substrát zasypte až po okraj nádoby a mírně ho zatlačte, aby se cibuli dobře upevnila. Nádoba by měla být umístěna na slunném místě.

Jak pečovat o hyacinty na balkoně nebo terase?

Hyacinty na balkoně nebo terase vyžadují pravidelné zavlažování a hnojení. Při zalévání je důležité dbát na to, aby substrát byl vlhký, ale ne přemokřený. Pokud při zalévání použijete vodovodní vodu, může se objevit nebezpečí přemnožení vápníku v substrátu, což může hyacintům škodit. Proto je vhodné zalévat dešťovou vodou nebo použít speciální hnojivo pro květiny. Navíc byste měli pravidelně odestraňovat vadlé květy a po odkvětu odříznout celou květenství.

jak sadit

Jak hluboko zasadit hyacint

Jak hluboko zasadit hyacint

Hyacint

Hyacinty jsou krásné květiny, které mohou být velmi snadno pěstovány i doma. Při zasazování hyacintů do zahrady či květináče však platí určitá pravidla, která je nutné dodržovat, aby rostliny správně rostly a kvetly. Jedním z nich je správná hloubka zasazení.

Správná hloubka zasazení hyacintů

Hyacinty je potřeba zasadit do hloubky zhruba dvakrát až třikrát větší než je samotná cibule. To znamená, že pokud máte cibuli o velikosti 5 cm, tak by měla být zasazena do hloubky 10 až 15 cm. Pokud zasadíte hyacint příliš mělké, může se stát, že rázem vyrostou listy a květy zůstanou v půdě s nízkou kvalitou světla a vlhkosti. Naopak při zasazení příliš hluboko se může stát, že květenství vůbec nevyrůstají.

Další tipy na pěstování hyacintů

 • Dbejte na to, aby půda byla dobře propustná a na slunci.
 • Před zasazením hyacintů je dobré do půdy přidat trochu hnojiva nebo kompostu.
 • Hyacinty se nejlépe pěstují v chladné a vlhké oblasti.

Pokud máte rádi krásné květiny, určitě byste si měli vysadit alespoň pár hyacintů. Tyto květiny vám svým vůní a pestrými barvami dodají pokojovému prostoru či zahradě úžasnou atmosféru.

Zdroj: Wikipedia


orisky

Kdy a jak zasadit hyacinty na balkoně nebo terase

 • Zasadit hyacinty na balkóně nebo na terase můžete od září do listopadu.
 • Nejvhodnější místo pro hyacinty je místo chráněné před větrem a sluncem, kde jsou teploty kolem 10 stupňů Celsia.
 • Hyacinty potřebují propustnou půdu a dostatek vláhy, proto je dobré přidat do květinového substrátu rašelinu nebo perlitem obohacenou půdu a pravidelně zalévat.
 • Pokud chcete hyacinty kvést brzy na jaře, zasaďte je do květináče a ponechte na chladném a tmavém místě po dobu nejméně 8 týdnů.
 • Po této době přichází čas na ustavení květináče na světlém a vlhkém místě.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky