|

Kdy zasadit květiny do zahrady?

Kdy zasadit květiny do zahrady?

Zahrada je krásným místem, které můžeme ozvláštnit kvetoucími rostlinami. Pokud se chystáte založit zahradu, nebo pouze obnovit již existující, je důležité znát odpověď na otázku, kdy je nejlepší čas na výsadbu květin.

Obecně platí, že nejlepší období na zasetí květin je jaro a podzim. V období jara můžeme začít s výsadbou již v březnu, kdy se zem dostatečně ohřeje. Podzimní výsadba by měla probíhat nejpozději do poloviny října. V letním období se výsadbou květin spíše nezabýváme, jelikož by mohly mít problémy s přehřátím a nedostatkem vláhy.

Při výsadbě květin je důležité zvolit správné stanoviště a samozřejmě i druh rostliny, kterou chceme vysadit. Pokud máte zahradu s částečným stínem, volte květiny, které preferují tuto polohu. Naopak květiny, které potřebují spoustu slunce, vysazujte na plné slunce. Vždy je nutné se řídit potřebami konkrétní rostliny.

Výsadba květin do zahrady může být zábavnou a příjemnou činností, jelikož vám dají spoustu radosti a krásy. Pouze správně volené květiny umístěné na správné místo prosperují a dají nám takovou krásu, jakou jsme si vysnili.

ořechy

Kdy zasadit květiny do zahrady?

Kdy zasadit květiny do zahrady?

Jarní květiny

Jarní květiny jako narcisy, tulipány a krokusy se zpravidla zasadí v podzimním období. Tím se ujistíte, že se květiny dobře uhnízdí v půdě a vytvoří pevné kořeny. Pokud zasadíte jarní květiny příliš pozdě, mohou se vám květiny uhnízdit nesprávně a v důsledku toho nedostanou narůstající roční světlo, což by mohlo být pro květiny zničující.

Podle specialistů je nejlepší zasadit jarní květiny do zahrady na konci září a v první polovině října. To umožní květinám dostatek času na vytvoření silných základů a přežití zimního období. Samozřejmě, že pokud květiny zasadíte později, květiny se zpravidla stále uhnízdí, ale mohou být náchylnější k mrazu.

Letní květiny

Letní květiny jako pelargónie, zinnie a kosatec by měly být zasaženy do vaší zahrady až poté, co projde veškeré mrazivé nebezpečí. To zpravidla znamená, že byste tyto květiny měli zasadit až v květnu, kdy se země dostane na dostatečnou teplotu.

Pro letní květiny je důležité, aby měly v dostatečném množství slunce a aby byly zasaženy na záhon, kde se jim dostane dostatečného prostranství a nepřekážejí si s okolními rostlinnými druhy.

Podzimní květiny

Podzim je období, kdy můžete svou zahradu vybavit mnoha pěknými květinami. Květiny, jako jsou chryzantémy, aster, kapradina a sedmikrásky, se zpravidla zasadí na konci léta, kdy se ochladí a nastane optimální klima pro zakořenění.

Pro květiny, které se během podzimu dostanou do vaší zahrady, je důležité, aby se zasadily na dostatečnou hloubku a aby se v zemi udržovala vlhkost, zejména během větrného období.

Závěr

Je velmi důležité zasadit květiny ve správném období, aby měly šanci dobře zakřivení a vytvoření pevných kořenů. Každá roční doba poskytuje ideální klimatické podmínky pro určité druhy rostlin, a proto je důležité dát každému druhu rostlin svůj nejlepší čas na zasadění.

Najít další užitečné tipy a rady na téma zahrada a květiny, můžete na Gardening Know How.FAQs – Kdy zasadit květiny do zahrady?

Časté dotazy

Kdy zasadit květiny do zahrady?

Nejlepší čas na zasetí květin do zahrady je na jaře, kdy se teploty začnou zvyšovat a rostliny mají dostatek času pro zakořenění a růst před letním obdobím. Konkrétně se doporučuje zasazení květin od března do května.

Je důležité vybrat správný druh květin pro dané místo, tj. zvážit expozici zahrady, typ půdy a dostupnost slunečního světla.https://vyzivahrou.cz/wp-content/uploads/2023/04/sharon-pittaway-KUZnfk-2DSQ-unsplash-1.jpg“ alt=“zeleninova“ />

Kdy zasadit květiny a zeleninu?

Kdy zasadit své květiny a zeleninu je velmi důležitá otázka pro zahrádkáře nebo pěstitele rostlin. Správný čas zasazení přispívá ke správnému růstu rostlin a vynikajícímu sklizni.

Jarní zasadit termíny

Pro zahrádkáře je důležité vědět, kdy zasadit jarní plodiny. Oblasti a počasí se však mohou lišit. Když průměrná denní teplota dosáhne 7 ° C, může se začít se zahradničením venku. Toto období se nazývá poslední jarní mrazík. Pro zasadit květiny mohou být jarní měsíce jako duben a květen.

Podzimní zasadit termíny

Podzim je také dobrý čas na zasazení květin a zeleniny, protože teplota stále klesá a pro růst je ideální. Pro zasadit plodiny mohou být podzimní měsíce, jako je září a říjen, vhodné.

Pro více informací o zahradničení naleznete na Wikipedii.

Externí odkaz: Zahradničení na Wikipedii

orisky

Kdy zasadit květiny do zahrady?

  • Závisí na druhu květiny.
  • Většina květin se sází na jaře nebo na podzim.
  • Květiny, které kvetou na jaře, se sázejí na podzim.
  • Květiny, které kvetou na léto, se sázejí na jaře.
  • Při výsadbě květin je důležité dodržet správnou hloubku.
  • Některé květiny mohou být sázeny i v létě, ale musí být pravidelně zalévány.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky