Nejkrásnější druhy a odrůdy růží velkokvětých v Česku

➡️ RŮŽE ZA AKČNÍ CENU ZDE

Nejkrásnější druhy a odrůdy růží velkokvětých v Česku

Růže jsou bezesporu jedny z nejoblíbenějších květin u nás v Česku. A mezi všemi druhy a odrůdami růží jsou právě ty velkokvěté nejúchvatnější.

Pokud hledáte růže s velkými a plnými květy, máte na výběr z několika nádherných možností. Jednou z nich je odrůda „Kráska“, která je známá svými velkými, bohatě růžovými květy a zároveň výraznou vůní. Další oblíbenou odrůdou je „Modrá princezna“, která svými velkými květy v odstínech fialové přitahuje nepřehlédnutelnou pozornost.

Mezi dalšími krásnými druhy růží se nachází například „Královna noci“ s tmavě červenými květy, které působí tajemně a vášnivě. Pokud preferujete něžně růžové odstíny, můžete si vybrat odrůdu „Růžová perla“, která se vyznačuje svými velkými květy s výraznou vůní.

Nejkrásnější druhy a odrůdy růží velkokvětých jsou však jen zlomkem z celkového množství. Každý rok přibývají nové odrůdy, které jsou ještě nádhernější a odolnější. Nezáleží tedy na vašem vkusu a preferencích, vždy najdete tu pravou růži, která vám učaruje svou krásou.

růže/></p>
<p><!DOCTYPE html><br />
<html><br />
<head><br />
  <meta charset=
Nejkrásnější druhy a odrůdy růží velkokvětých v Česku

Nejkrásnější druhy a odrůdy růží velkokvětých v Česku

Druhy růží velkokvětých

 • Hybridní růže (Rosa × hybrid)
 • Anglická růže (Rosa ‚English Garden‘)
 • Tříbarvka (Rosa ‚Versicolor‘)
 • Alba růže (Rosa ‚Alba‘)
 • Centifolia růže (Rosa ‚Centifolia‘)

Odrůdy růží velkokvětých

 • Čajové růže
 • Mravenčík (Rosa ‚Fairy Queen‘)
 • Královna noci (Rosa ‚Queen of the Night‘)
 • Perlovka (Rosa ‚Pearl Meidiland‘)
 • Růže Peace (Rosa ‚Peace‘)

Existuje mnoho krásných druhů a odrůd růží velkokvětých, které se s úspěchem pěstují v Česku. Mezi nejkrásnější druhy patří hybridní růže, které jsou výsledkem křížení různých druhů růží. Hybridní růže jsou velmi pestré a odolné, a proto jsou oblíbené mezi zahradníky.

Mezi další krásné druhy růží velkokvětých patří anglická růže. Tato odrůda se vyznačuje bohatým kvetením a vůní. Anglické růže jsou vyhledávané pro svou elegance a romantický vzhled.

Další zajímavou odrůdou je tříbarvka, která se vyznačuje tříbarevnými květy. Její květy mají kombinaci různých odstínů červené, bílé a růžové barvy. Tříbarvky jsou vzácné a příjemně oživují zahradu svým barevným kontrastem.

Alba růže je odrůda s bílými květy, které mají neuvěřitelně jemnou vůni. Tyto růže jsou vhodné do romantických zahrad a vytvářejí krásné květinové aranžmá.

Centifolia růže jsou odrůdou s mnoha plnými květy. Jejich květy mají bohatou strukturu a jsou vysoce vonné. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svoji extravagantní krásu.

Mezi nejkrásnější odrůdy růží velkokvětých patří také čajové růže. Tyto růže se vyznačují bohatým a opakujícím se kvetením. Jsou ceněny pro svoji krásnou vůni a nevšední barvy květů.

Mravenčík je oblíbená odrůda růže velkokvěté díky svým malým a elegantním květům. Ty mají jemnou růžovou barvu a vytváří romantický dojem.

Královna noci je odrůda se světle fialovými květy, které vyzařují královskou eleganci. Tato růže je vhodná pro zahradní zákoutí, kde si můžete vychutnat její vůni a krásu.

Perlovka je odrůda, která se vyznačuje bohatým, odolným a opakovaným kvetením. Její květy mají perleťový nádech a jsou velmi dekorativní. Perlovky jsou také odolné vůči nepřízni počasí.

Růže Peace je jednou z nejznámějších odrůd růží velkokvětých. Její květy mají kombinaci růžové, krémové a žluté barvy. Tato odrůda je symbolem míru a je mnohdy považována za nejkrásnější růži vůbec.

Pro více informací o růžích velkokvětých můžete navštívit následující zdroje:


růžička

➡️ RŮŽE ZA AKČNÍ CENU ZDE

Nejkrásnější druhy a odrůdy růží velkokvětých v Česku

Velkokvěté růže

Velkokvěté růže jsou velmi oblíbené květiny v Česku. Níže najdete několik nejkrásnějších druhů a odrůd:

David Austin růže

David Austin růže jsou známé svými velkými, plnými květy a bohatou vůní. Jsou kříženci mezi anglickými a klasickými růžemi, které mají silnou a zdravou vegetaci.

Hybridní růže

Hybridní růže jsou vyšlechtěné pro svou odolnost a dlouhé kvetení. Mezi nejkrásnější patří například ‚Queen Elizabeth‘, ‚Fragrant Cloud‘ nebo ‚Double Delight‘, které mají nádherně plné květy a bohaté barvy.

Pe

růžička
Článek o růžích velkokvětých

Růže velkokvěté – krása a eleganc

Růže velkokvěté – královna květin

Růže velkokvětá, také nazývána jako královna květin, je jednou z nejoblíbenějších květin na světě. Jejich krása a elegancia jsou nepřekonatelné. Růže velkokvětá je známá svými velkými a plnými květy, které oplývají nádhernou vůní.

Pěstování růží velkokvětých

Pěstování růží velkokvětých vyžaduje pečlivou péči a dostatek lásky jejich krásu. Je důležité zvolit vhodný stanoviště, které poskytuje dostatek slunečního světla. Růže vyžadují pravidelné zalévání a hnojení, aby se udržely zdravé a kvetou bohatě.

Pro zdárný růst růží velkokvětých je vhodné také pravidelně odstraňovat odkvetlé květy a provádět řez. To pomáhá podpořit další kvetení a udržet keř pevný a dobře tvarovaný.

Růže velkokvěté ve světě

Růže velkokvětá je oblíbená po celém světě. Je symbolem lásky, krásy a vášně. Růže velkokvětá se používá na různé příležitosti, jako jsou svatby, oslavy narozenin, pohřby a dokonce i v každodenním životě.

Čím více se dozvídáme o historii růží velkokvětých, tím víc si uvědomujeme, jak důležitá a ceněná jsou tato květina. Růže velkokvětá má dlouhou historii a ještě dnes zůstává nezaměnitelnou součástí zahrad a květinových aranžmá.

Externí odkaz na Wikipedii

Pro více informací o růžích velkokvětých navštivte Wikipedii.

ruzova zahrada

➡️ RŮŽE ZA AKČNÍ CENU ZDE

Nejkrásnější druhy a odrůdy růží velkokvětých v Česku:

 • Pohodová – Vysoce oblíbená odrůda s velkými květy a jemnou vůní.
 • Růže Královny – Krásná odrůda s bohatými, sytě růžovými květy.
 • Čajová růže – Jedna z nejstarších a nejoblíbenějších odrůd s mnoha barevnými variantami.
 • Růže Ráj – Exotická odrůda s velkými, žlutými květy a silnou vůní.
 • Růže Romantic – Romantická odrůda s růžovými až sytě červenými květy a bohatou vůní.

Kategorie – růže

Podobné příspěvky