|

Nejlepší čas na sázení česneku

Nejlepší čas na sázení česneku

Pokud chcete mít v zahradě čerstvý a kvalitní česnek, rozhodně musíte začít s jeho správným sázením. Abychom dosáhli nejlepšího výsledku, je velmi důležité zvolit správný čas na jeho výsadbu.

Období na sázení česneku, které je nejvhodnější, je podzim. Konkrétně je nejlepší čas pro sázení v říjnu a listopadu, přibližně tři až čtyři týdny před příchodem mrazů. V tomto období česnek vyraší kořeny, což zajišťuje jeho dobrý růst a vývoj.

Pokud nechcete sázet v podzimním období, můžete jej vysadit také na jaře, avšak výsledek nebude tak kvalitní. V takovém případě je vhodné sázet česnek v březnu a dubnu, ale musíte počítat s tím, že bude růst pomaleji a bude mít malé hlavičky.

Poznámka: Při sázení česneku musíte dát pozor, abyste nesázeli použitý nebo vadný česnek, který by způsobil šíření chorob a škodlivých organismů.

Věnujte pozornost správnému času na výsadbu česneku, aby byl váš výsledek co nejlepší!

ořechy

Nejlepší čas na sázení česneku

Kdy sázet česnek?

Sázení česneku je vytrvalou záležitostí a dobrý výsledek si vyžaduje pečlivou péči. Abychom se dostali k dobré sklizni, musíme si zvolit ten nejlepší čas na výsadbu.

Nejvhodnější čas na sázení česneku je na podzim. V září a říjnu je země stále teplá, ale už ne tak horká jako v létě. To znamená, že půda je postupně ochlazována a vysazovaný česnek může připravit své kořeny na nadcházející zimu.

Jak sázet česnek?

Před samotným sázením česneku je důležité zvolit vhodné místo, kde bude mít dostatek slunce a bude chráněný před větrem. Pokud vám připadá, že vaše zemina nemá dostatečnou úrodnost, můžete ji obohatit kompostem nebo hnojem.

Sázení česneku je velice jednoduché. Stačí vybrat zdravé, neporušené stroužky česneku a na stanoviště zasít. Stroužky postavíme na bázi v hloubce okolo 5 cm s mezerou okolo 10 cm mezi nimi.

Po výsadbě je důležité zajistit česneku dobrou péči. Pravidelně zaléváme a odplevelujeme, dodáváme rostlinám potřebné živiny a chráníme je před škůdci a plevely.

Poznámky k pěstování česneku

Aby nám rostlina rostla zdravě a silně, máme několik pozorností:

– Česnek miluje dobré propustné substráty
– Pokud máme dostatek deště, zalévat nemusíme, jinak vodu pravidelně dodáváme
– Záhony před sázení očistíme od kořenových plevele a přihnojíme kompostem
– Česnek vysazujeme na stanoviště, kde předtím rostla luštěnina, fazole, cibule nebo salát

Pokud splníme výše zmíněné podmínky, můžeme očekávat krásnou úrodu plnou aromatických a chutných stroužků česneku.

Pro více informací o pěstování zeleniny doporučujeme navštívit https://www.rodalesorganiclife.com/garden/growing-garlic-the-definitive-guide.

Tak co? Vyrazíte nakoupit stroužky česneku na zahradnickou prodejnu a vysadíte je do své zahrady, nebo raději sázíte jiné plodiny?Často kladené otázky

Kdy je nejlepší čas na sázení česneku?

Nejlepší čas na sázení česneku je měsíc říjen. Pokud však nezvládnete sázení v říjnu, můžete česnek zasadit kdykoli od září do listopadu.

Jak dlouho trvá, než česnek vyroste?

Česnek trvá zhruba 8–9 měsíců, než doroste do plné velikosti. Během této doby roste pod zemí a vytváří hlízy.

Můžu česnek zasadit přímo do země nebo do květináče?

Česnek můžete sázet jak do země, tak i do květináče. Pokud ale chcete mít větší výtěžek z jedné hlávky česneku, doporučujeme ho sázet přímo do země.

jak sadit

Jak sázet česnek

Výběr místnosti a půdy

Při sázení česneku je důležité vybrat vhodné místo a půdu. Česnek potřebuje slunce a dobře propustnou půdu. Pokud se rozhodnete sázet ve skleníku, dejte si pozor na teplotu, která by neměla přesáhnout 25 stupňů.

Volba vhodného česneku

Je důležité vybrat si kvalitní semínko česneku. Dobré semínko poznáte podle toho, že má jednotlivé stroužky pevně na sobě a nejsou oddělené. Taktéž zkontrolujte, zda nemá semínko napadení plísní.

Jak sázet česnek

Sazenice česneku se sází do země v řádcích o šířce přibližně 20-30 cm. Mezi jednotlivými řádky nechte prostor pro pohyb a pro zalévání. Česnek se sází do země zhruba 5 cm hluboko. Po zasazení česneku ho zalijte.

Péče o sázenice

Po zasazení je důležité česnek pravidelně zalévat. Změna teploty nebo nedostatek vody může mít negativní vliv na růst rostlin. Kromě toho, v období růstu česneku se doporučuje hnojit.

Nezapomeňte při sázení česneku, že rostlina potřebuje dostatek světla a vody, ale také prostoru pro růst. Pokud budete dodržovat správnou péči, můžete se těšit na výbornou úrodu.

Outbound link: https://cs.wikipedia.org/wiki/Česnek

orisky

Nejlepší čas na sázení česneku

  • Česnek je nejlépe vyséván na podzim, aby se mohl dobře zakořenit během zimy
  • Optimální teplota půdy pro sázení česneku je 9-13 °C
  • Česnek preferuje dobře odvodněnou půdu s neutrální nebo mírně alkalickou PH
  • Sezóna sázení česneku je obvykle od září do listopadu
  • Česnek by měl být umístěn na slunci nebo v polostínu
  • Ujistěte se, že půda je vlhká, ale ne příliš mokrá, aby se česnek mohl dobře zakořenit
  • Česnek se sklízí od května do června, když listy začínají vysychat a hnědnout

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky