|

Ovocné stromy v naší zahradě: jak na správné pěstování

Ovocné stromy v naší zahradě: jak na správné pěstování

Pokud máte rádi čerstvé ovoce přímo ze zahrady, pak jsou ovocné stromy pro vás tou správnou volbou. Ale jak na správné pěstování, aby vám přinášely co největší a nejkvalitnější úrodu?

Vyberte vhodné místo
Ovocné stromy potřebují slunce, aby správně rostly a dávaly kvalitní plody. Vyberte tedy místo v zahradě, které je maximálně osluněné a chráněné před silnými větry.

Pravidelně zalévejte
Ovocné stromy potřebují vodu, aby dobře rostly a dávaly plody. Zalévejte pravidelně, hlavně v období sucha.

Hnojte
Aby ovocné stromy měly dostatek živin, je nutné je pravidelně hnojit. Používejte přírodní hnojiva, která nezatěžují životní prostředí.

Přistřihujte
Stromy je nutné pravidelně přistřihovat a odstraňovat suché nebo poškozené větve. Tím se zlepší jejich tvar a kvalita plodů.

S dodržováním těchto základních pravidel budete mít zdravé a plodné ovocné stromy v zahradě, které vám přinesou nejen radost z krásného pohledu, ale i skvělou chuť čerstvého ovoce.

ořechy
Ovocné stromy v naší zahradě: jak na správné pěstování


Ovocné stromy v naší zahradě: jak na správné pěstování

Výběr odrůdy

Nejprve je důležité vybrat správnou odrůdu pro vaši oblast. Zvažte klimatické podmínky, velikost zahrady a způsob, jakým plody plánujete využívat. Pokud si nejste jisti, poraďte se s odborníkem v zahradnictví.

Příprava půdy

Dalším krokem je příprava půdy pro zasazení stromu. Půda by měla být dobře odvodněná a propustná pro vodu a kořeny stromu. Přidání organických přísad jako je kompost nebo listová půda může pomoci zlepšit kvalitu půdy.

Zasazení stromu

Strom by měl být zasazen do jamky v půdě a zasypaný pevně, aby se zabránilo přísunu vzduchu a vody do kořenů stromu. Některé stromy mohou potřebovat oporu nebo zavlažování, proto je důležité seznámit se s potřebami konkrétní odrůdy a zvolit vhodnou péči pro strom.

Péče o strom

Kromě pravidelného zalévání by měl být strom také pravidelně kosen a prořezáván. To pomůže zlepšit výnos a kvalitu plodů. Vyskytnou-li se problémy, jako jsou škůdci nebo nemoci, je důležité reagovat co nejdříve a přijmout opatření k léčbě.

Závěr

Pěstování ovocných stromů může být zábavnou a odměňující zkušeností. S dostatkem plánování a péče se může stát vaše zahrada oázou chutných a zdravých plodů. Nenechte si uniknout příležitosti vyzkoušet si tuto dovednost a užít si sklizeň vlastních ovocných stromů.

Zdroj: Beginner’s Guide to Growing Fruit Trees
Ovocné stromy v naší zahradě: jak na správné pěstování

Kde umístit stromy

Je velmi důležité umístit stromy na správné místo v zahradě. Je třeba zvolit místo, kde bude strom dostávat dostatek slunce a zároveň nebude vystaven přímému větru. Místo by mělo být dobře odvodněné a bohaté na živiny.

Jak správně zasadit strom

Při zasazování stromu je třeba dávat pozor na to, aby kořeny nebyly narušeny. Je třeba vytvořit dostatečně velkou díru a umístit kořeny do země. Poté strom pevně upevnit kůlky a dobře zalít vodou.

Jak zalévat stromy

Stromy potřebují pravidelnou zálivku, zejména v období sucha. Je třeba zalévat dostatečně hluboko, aby voda pronikla ke kořenům, ale zároveň není vhodné přelévat a způsobovat tak hnilobu.

Jak hnojit stromy

Stromy je třeba pravidelně hnojit, aby rostly zdravě a měly dostatek živin. Je vhodné používat hnojiva s vyváženým poměrem dusíku, fosforu a draslíku. Hnojivo aplikujte na jaře a v létě.

Jak ořezávat stromy

Ořezávání stromů je důležité pro zajištění správného růstu a tvorby ovoce. Je třeba odstraňovat suché, poškozené a slabé větve. Ořezání se provádí nejlépe na jaře nebo na podzim.

Těmito základními kroky můžete zajistit správné pěstování ovocných stromů v zahradě a těšit se z bohaté sklizně.

jak sadit

Jak pěstovat rajčata: Praktický průvodce

Rajčata: Ozdobou zahrady i kuchyně

Rajčata patří mezi nejoblíbenější plodiny pěstované v zahradách. Díky svému sladkému a šťavnatému chuťovému zážitku se staly oblíbeným základem mnoha pokrmů. Pokud plánujete na své zahrádce vypěstovat rajčata, můžete si být jisti, že své zahradě dodáte fantastickou ozdobu a nabídnou si vynikající chuťový zážitek.

Jak pěstovat rajčata: Postup

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte udělat při pěstování rajčat, je zvolit vhodnou zem. Rajčata se nejlépe daří v dobře odvodněné půdě, která obsahuje dostatek živin a humusu. Jakmile máte zvolenou vhodnou zem, můžete se pustit do výsadby sazenic. Rajčata se obvykle sází do hloubky 10 až 15 centimetrů a až po vytvoření kořenového balu z kontejneru. Sazenice rajčat se vhodně umístí a jednotlivě se zalijí.

Po vysazení rajčat se musíte postarat o pravidelnou zálivku a prořezávání. První zálivku udělejte okamžitě po výsadbě a pokračujte pravidelnou zálivkou během celé sezóny. Prořezávání je důležité pro vytvoření silného a zdravého rostlinného těla, které nesou plody rajčat. Při prořezávání odstraňujte všechny výhonky z postranních řízků.

Závěr

Při péči o rajčata se musíte postavit na výsledky, ale s trochou trpělivosti a péče se stanou zahradnickým úspěchem.

Související odkazy

Wikipedia – Rajčata

orisky

Ovocné stromy v naší zahradě: jak na správné pěstování

  • Zvolte vhodné místo v zahradě pro sadovní stromy
  • Zajistěte dostatečné množství slunce a vody
  • Zaměřte se na správné řezání stromů
  • Používejte kvalitní hnojiva a hmyzí ochranu
  • Budujte podporu pro větve s plody
  • Sledujte zdravotní stav stromů pravidelně

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky