|

Sušení ořechů doma: Krok za krokem

Sušení ořechů doma: Krok za krokem

Hledáte způsob, jak si sušit ořechy doma? Nechcete utrácet peníze za drahou sušičku ovoce a zeleniny? Pokud ano, máme pro vás jednoduché řešení – sušení ořechů doma! V tomto článku vám ukážeme, jak na to krok za krokem.

Prvním krokem je vybrat si kvalitní nepražené ořechy. Doporučujeme zakoupit je v bio kvalitě, aby neobsahovaly žádné chemické látky a byly zdravé a výživné.

Dále si připravte pečicí papír a plech. Pečicí papír položte na plech a na něj rovnoměrně rozprostřete ořechy.

Plech s ořechy vložte do předehřáté trouby na teplotu 50-60°C. Sušení ořechů bude trvat několik hodin až dnů, záleží na množství ořechů.

Pravidelně kontrolujte stav sušení. Ořechy by měly být suché, ale stále měkké na dotek. Pokud jsou po sušení tvrdé a křehké, jsou přesušené.

Hotové ořechy nechte vychladnout a poté si je můžete uložit do uzavřené nádoby.

Sušení ořechů doma je skvělý způsob, jak si zajistit kvalitní a zdravé potraviny bez chemických přísad. Navíc si můžete ušetřit peníze za sušičku a získat si nový zájem o vaření. Vyzkoušejte to!

ořechy

Sušení ořechů doma: Krok za krokem

Sušení ořechů doma: Krok za krokem

Chcete mít doma čerstvé ořechy po celý rok? Pokud ano, nezbývá vám nic jiného než si je sami usušit. V tomto článku se dozvíte, jak na to krok za krokem.

Krok 1: Výběr ořechů

Nejdůležitější je vybrat si kvalitní ořechy. Ty nejlepší jsou ty, které jsou celistvé a s lesklou slupkou. Pokud jsou slupky poškozené nebo ořechy mají plesnivou skvrnu, raději je nechte být.

Krok 2: Příprava ořechů na sušení

Před sušením ořechy omyjte a nechte je usušit. Poté odstraňte slupky a rozložte ořechy na plech. Rozložení ořechů na plechu nechte trochu volnější, aby se dobře prohřály a vysušily.

Krok 3: Sušení ořechů

Dalším krokem je sušení ořechů. Ten provedete nejlépe pomocí trouby. Ujistěte se ale, že teplota v troubě nepřesáhne 60 °C, jinak by se ořechy mohly připálit. V takovém případě by došlo k uvolnění oleje, což nemá příznivý vliv na chuť ořechů.

Krok 4: Doba sušení

Doba sušení ořechů záleží na druhu ořechů a objemu. V průměru se suší 10-12 hodin. Doporučuje se ale občas ořechy otáčet, aby se vysušily z obou stran.

Krok 5: Ukládání ořechů

Po vysušení ořechy nechte vychladnout a poté je uložte do uzavíratelné nádoby, aby si zachovali svou čerstvost. Doporučuje se je ukládat na suchém a chladném místě.

Na závěr ještě jedno upozornění – sušené ořechy mají menší objem než čerstvé, proto se snažte do trouby dávat vždy větší dávky.

Pokud jste s pečením ořechů teprve začátečník, zkuste využít návody a tipy z amerických stránek.

Návod na pečení ořechů na Food Network

Jak upéct ořechy: návod krok za krokem na Chelsea’s Messy ApronSušení ořechů doma: Krok za krokem

Co budete potřebovat

 • Ořechy
 • Pekáč
 • Papírovou utěrku nebo kuchyňský papír
 • Troubu

Jak na to

 1. Umyjte ořechy v horké vodě a osušte je.
 2. Rozprostřete ořechy na papírovou utěrku nebo kuchyňský papír a nechte je usušit do přímého slunečního svitu po dobu 24 hodin.
 3. Předehřejte troubu na 100 °C.
 4. Dejte ořechy na pekáč a vložte je do trouby.
 5. Sušte ořechy po dobu 2-3 hodin, občas je promíchejte aby se stejně usušily.
 6. Zkontrolujte, zda jsou ořechy plně usušené.
 7. Vyndejte ořechy z trouby a nechte je úplně vychladnout.
 8. Uskladněte ořechy v suchém a uzavřeném kontejneru.

zeleninova

Jak sušit ořechy – Poznejte nejlepší způsoby

Pokud jste někdy přemejšleli o tom, jak sušit ořechy, máme pro vás rady, které usnadní celý proces. Sušení ořechů je snadný proces, který umožňuje prodloužit jejich trvanlivost a zachovat jejich lahodnou chuť. V tomto článku se dozvíte, jak sušit ořechy, abyste mohli ovoce využít ve svých oblíbených pokrmech i po několik týdnů.

Jak sušit ořechy – Základní kroky

K sušení ořechů potřebujete pouze pekáč a vysokokvalitní ořechy. Pokud sušíte ořechy, které jste nasbírali sami, nezapomeňte je nejprve očistit a zbavit se nečistot. Poté je dobře rozložte na plechu tak, aby se nedotýkaly sebe navzájem.

Při sušení ořechů by měla být teplota v troubě nízká, mezi 60 a 70 °C. Trvá to obvykle mezi 3 a 12 hodinami, záleží na druhu ořechů a počtu kusů. Časem si však postupně osvojíte, jak dlouho trvá sušení, aby ořechy byly perfektně křupavé a suché. Pokud máte možnost, pravidelně míchejte ořechy, aby se sušily všechny rovnoměrně.

Jak sušit ořechy – Rady

Je důležité pamatovat na to, že pokud se ořechy nejsou řádně usušené, mohou se zatížit plísněmi a houbami, což by mohlo mít negativní dopad na vaše zdraví. Pokud během procesu zjistíte, že se nějaké ořechy rozpadají, vyberte je z trouby a promíchejte ostatní ořechy.

Můžete také experimentovat s různými kořením a bylinkami, které přidají do sušených ořechů chuť. Pokud preferujete sladkou chuť, můžete také přidat cukr nebo med.

Jak sušit ořechy – Závěr

Sušení ořechů je snadný proces, který můžete snadno ovládnout. Během několika hodin si můžete načíst zdravé a chutné ořechy, které lze skladovat po mnoho týdnů. Pokud tedy máte rádi ořechy, zkuste tento postup a dopřejte si zdravou a chutnou lahůdku.

Další informace o sušení ořechů najdete na této stránce o ořeších na Wikipedii.

orisky

Sušení ořechů doma: Krok za krokem

 • Vyberte plné, zdravé ořechy
 • Odstraňte skořápky a zbytky
 • Rozložte ořechy na pekáčku s papírem na pečení
 • Sušte ořechy v troubě na 65-70 stupních Celsia
 • V průběhu sušení ořechy otáčejte a kontrolovat stav
 • Sušení trvá asi 6-12 hodin, dokud nejsou křupavé a suché
 • Uchovávejte sušené ořechy v suchu a tmavosti v uzavřené nádobě

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky