|

Hydratace – proč je důležitá

Dáma hydratuje pleť vodouPředstavte si lidské tělo jako akvárium a my jsme ryby. Pokud voda v nádrži klesne na nízkou úroveň, co se stane? V nádrži se hromadí odpad a nakonec bychom stejně jako ryby v nádrži mohli zemřít ve vlastním odpadu, protože prostě nemáme dostatek čisté vody, která by cirkulovala, odstraňovala odpad a umožňovala nám podat maximální výkon. Stejně tak, pokud není Ph v naší nádrži vyvážené, začnou se v nádrži množit různé věci. Mohou být tyto věci analogické rakovině a nemocem? Možná? Takže je asi opravdu skvělý nápad udržovat naše osobní nádrže v rovnováze a neustále plné čerstvé vody.

Stejně tak, jak hormony kolísají s perimenopauzou a nakonec, když estrogen opustí budovu, naše pokožka se stává nadměrně suchou… všude… protože (a) naše tělo produkuje méně vlhkosti (viz můj blog o hormonálním akné, kde se dozvíte o vědě) a (b) naše pokožka není schopna udržet hydrataci bez výhod estrogenu.

Je zřejmé, že hydratace je nezbytná jak vnitřně, tak lokálně. Zde jsou 4 tipy, které vám pomohou udržet vaši pleť zdravou a čistou a vaše tělo dobře hydratované:

  1. Pijte vodu, jako by to byla vaše práce. Zjistila jsem, že opravdu nerada piju vodu. Je to pro mě nuda. ALE vím, že musím, takže jsem přišel s několika hacky, které mi pomohou vypít kdekoli od 64-100 oz denně. Za prvé, ráda piju horkou vodu. Z nějakého důvodu, když je voda horká, mám pocit, že to vlastně není voda. Také jsem objevila přísadu do vody, tzv.Stur. Na rozdíl od některých jiných látek pro zlepšení vody je Stur vyroben ze stévie, nikoli z některých z těch hrozných chemických sladidel. Stříknu si trochu do termosky s horkou vodou a můžu jít celý den. Termoska má objem 64 oz, takže když ji na konci dne (nebo i dříve) dopiju, vím, že jsem na den vyčerpal potřebu vody, a je to velmi jednoduché.
  2. Kromě pití čisté vody můžete příjem vody zvýšit také konzumací potravin s vysokým obsahem vody. Skvělou volbou jsou okurky, rajčata a melouny. Hydrataci si můžete zajistit také konzumací polévek, dušených pokrmů a koktejlů.
  3. Pokud jste na tom podobně jako já, pravděpodobně začínáte den kávou. A čím větší a silnější šálek, tím lépe, že? Káva má sice určité hydratační účinky, ale je také močopudná. To znamená, že vás může skutečně dehydratovat, pokud jí vypijete příliš mnoho. Snažte se omezit na jeden až dva šálky denně a nezapomeňte vypít sklenici vody za každý šálek kávy, který vypijete.
  4. Čistěte, hydratujte a ještě jednou hydratujte, jako by byla celoroční zima. Podívejte se na můj blog zde, kde najdete 5 tipů pro zdravější pleť v zimě, když je vám více než 40 let.

 

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky