|

Co způsobuje svědění pochvy a jak se léčí?

Co způsobuje svědění pochvy? Všichni jsme to zažili. To svědění, podráždění, nepříjemný pocit. Bohužel je to častý problém mnoha žen. Co však způsobuje svědění pochvy a jak se léčí? Zůstaňte s námi a dozvíte se to.

Co způsobuje svědění pochvy?

Existuje několik běžných příčin svědění, podráždění a pálení pochvy. Patří mezi ně:

Kvasinková infekce co způsobuje svědění pochvy

U 75 % žen se někdy v životě objeví kvasinková infekce. kvasinková infekce vzniká při přemnožení vaginální kandidy. Způsobuje svědění, podráždění a hustý bílý výtok.

Pohlavně přenosné nemoci

Mnoho pohlavně přenosných chorob může způsobovat svědění pochvy a další příznaky.

Bakteriální vaginóza

Bakterie je pro vaše zdraví nezbytná, ale někdy se v pochvě vyskytují nesprávné bakterie. To způsobuje svědění, pálení, zánět, výtok a zápach.

Chemické dráždivé látky

Pochvu a vulvu může dráždit řada chemických látek. Změkčovadla tkanin, krémy, kondomy, prací prostředky, mýdla, parfémovaný toaletní papír, sprchové koupele, antikoncepční pěny a mnoho dalších látek mohou způsobit podráždění.

Lichenová skleróza

Tento stav je vzácný, ale projevuje se bílými skvrnami na kůži kolem vulvy. Může trvale zjizvit vaginální oblast. Tento stav se častěji vyskytuje u žen po menopauze.

menopauza

Během menopauzy klesá hladina estrogenu. To způsobuje ztenčení a vysušení poševních stěn. To vede ke svědění pochvy a podráždění. To však může mít dopad i na ženy, které kojí.

Léčba svědění pochvy

Podráždění pochvy se někdy zlepší samo. Pokud však podráždění přetrvává nebo je závažné, je čas promluvit si s lékařem. Váš lékař provede vyšetření a případně testy, aby určil příčinu vašeho podráždění.

V závislosti na příčině svědění pochvy existuje několik možností léčby. V případě bakteriální vaginózy a pohlavně přenosných chorob vám lékař může předepsat. Kvasinkové infekce se léčí antimykotiky. Svědění související s menopauzou lze léčit estrogenovými krémy, tabletami nebo vaginálními zvlhčujícími přípravky. Jiné typy svědění lze léčit steroidními krémy.

Promluvte si se svým lékařem o tom, co způsobuje svědění pochvy

Pokud se u vás objevují znepokojivé příznaky, nečekejte, až si promluvíte se svým lékařem. Promluvte a nechte svého lékaře, aby vám pomohl najít správnou léčbu. [su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář