|

Jahody jako surovinu do sladkých i slaných pokrmů: Inspirace pro vaření

Jahody jako surovinu do sladkých i slaných pokrmů: Inspirace pro vaření

Jahody jsou ideální surovinou pro přípravu nejen sladkých, ale i slaných pokrmů, díky svému sladkému a zároveň svěžímu chuti. Tyto červené plody se hodí do mnoha různých receptů, ať už si oblíbíte tradiční dezerty, jako je jahodový koláč, nebo moderní gastronomii, jako jsou jahodové pokrmy v molekulární kuchyni.

Jahody lze použít v různých formách – čerstvé, mražené, sušené nebo jako džem. Pokud máte rádi sladké dezerty, můžete zkusit připravit jahodovou pěnu, klasický jahodový džem či jahodové muffiny. Pro ty, kteří preferují slaná jídla, jsou jahody ideální surovinou do salátů, jako jsou například saláty s grilovaným kuřecím masem a jahodami, nebo k výrobě jahodové omáčky, která skvěle doplní masité pokrmy.

Jahody nejenže zpříjemní Vaše jídlo, ale jsou také skvělým zdrojem vitamínu C, vlákniny a antioxidantů. Takže si nechte jahody chutnat co nejčastěji a zkuste s nimi experimentovat v kuchyni. Určitě Vás potěší, jak jsou tyto malé plody skvělou inspirací pro různé pokrmy.

ovocny
Jahody jako surovinu do sladkých i slaných pokrmů: Inspirace pro vaření

Jahody jako surovinu do sladkých i slaných pokrmů: Inspirace pro vaření

Sladké recepty s jahodami

Jahody jsou nejen zdravé, ale také velmi chutné ovoce, které se dá použít do mnoha sladkých receptů. Zde jsou některé z mých oblíbených:

Slané recepty s jahodami

Jahody se často používají pouze do sladkých pokrmů, ale fakt, že jahody lze použít i do slaných jídel se často přehlíží. Zde je pár tipů na slané jídlo s jahodami, které určitě stojí za vyzkoušení:


Jahody jako surovinu do sladkých i slaných pokrmů: Inspirace pro vaření

1. Proč zahrnout jahody do sladkých a slaných jídel?

Jahody jsou úžasnou surovinou pro vaření, kterou lze využít nejen do sladkých dezertů, ale také do slaných pokrmů. Svou sladkou chuťí dokáží jahody naštívit i nejotrlejší kuchaře a zároveň svou kyselostí osvěžit i ty nehumornější recepty.

2. Jaké pokrmy lze s jahodami připravit?

S jahodami se dají připravit různé sladké dezerty jako jsou dorty, muffiny, palačinky nebo různé ovocné saláty. Kromě toho lze jahody použít i do slaných jídel, jako jsou například různé saláty, sendviče s krůtím masem nebo dokonce grilovaný losos s jahodovým salsou.

3. Jak zvolit správné jahody?

Při výběru jahod se zaměřte na jejich barvu a konzistenci. Jahody by měly být červeně zbarvené, ne příliš měkké ani tvrdé. Pokud se chystáte jahody použít do vařeného pokrmu, zvolte spíše méně zralé jahody, které si uchovaly svou pevnost.

ovoce

Pěstování jahod

Jak si vybrat správné místo pro pěstování jahod

Pro pěstování jahod je ideální místo s dostatkem slunce a zálivkou. Dobrou půdu lze připravit smícháním písku a hlíny. Pokud se rozhodnete pro pěstování jahod ve skleníku, je třeba zajistit dobrou ventilaci.

Jak ošetřovat jahody v průběhu roku

Je důležité udržovat jahody čisté od plevelů a nemoce. Lze použít různé postřiky, například na ochranu proti plísním a houbovým chorobám. Je třeba pravidelně zalévat jahody, aby neuschly.

Jahody v kuchyni

Jahody jsou skvělou surovinou na přípravu dezertů, džemů, smoothies a mnoha dalších pokrmů. Je důležité si vybrat kvalitní jahody, které jsou sladké a šťavnaté.

Pro více informací o jahodách navštivte stránku Jahody na Wikipedii.

fruit

Jahody jako surovinu do sladkých i slaných pokrmů: Inspirace pro vaření

Sladké pokrmy

 • Jahodová marmeláda
 • Jahodový dort
 • Jahodový cheesecake
 • Jahodová zmrzlina
 • Jahodový štrúdl
 • Jahodové muffiny
 • Jahodový crumble
 • Jahodový pudink

Slané pokrmy

 • Jahodový salát s rukolou a kořenovou zeleninou
 • Jahodová omáčka k pečenému kuřeti
 • Jahodový dresing k salátu
 • Jahodový dip k nachos
 • Jahodová omáčka k rybám
 • Jahodovo-chilli marináda k grilování
 • Jahodový bruschetta s ricottou a bazalkou

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky