|

Jak se dá vlašské ořechy sušit a skladovat, aby vydržely déle

Jak se dá vlašské ořechy sušit a skladovat, aby vydržely déle

Vlašské ořechy jsou skvělým zdrojem zdravých tuků, bílkovin, vlákniny a dalších živin. Pokud se chcete udržet zdraví, měli byste je zařadit do svého jídelníčku. Nicméně, aby vám vydržely déle a nezvlhly nebo nezkažené, musíte je správně uskladnit.

Sušení vlašských ořechů je dobrý způsob, jak prodloužit jejich trvanlivost. Pokud máte doma sušičku na ovoce, použijte ji. V opačném případě můžete vlašské ořechy rozložit na pečícím papíru na plechu a dát je do trouby při teplotě 60 °C. Po několika hodinách by měly být suché a křupavé.

Skladování vlašských ořechů je stejně důležité jako sušení. Vlašské ořechy vždy skladujte v suchu, aby se vyhnuly vlhkosti, která by mohla způsobit špatné chuťi a texturu. Můžete je skladovat v suché šatní skříni nebo v uzavřené misku nebo sáčku.

S těmito tipy na sušení a skladování vlašských ořechů budou vaše ořechy stále čerstvé a zdravé.

ořechy
Jak se dá vlašské ořechy sušit a skladovat

Úvod

Vlašské ořechy nejenže chutnají skvěle, ale jsou také plné zdraví prospěšných látek. Pokud se vám podaří získat čerstvé ořechy, můžete si je sušit a skladovat tak, aby vydržely déle. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Jak se dá vlašské ořechy sušit

Nejprve je třeba vlašské ořechy opláchnout a usušit. Poté byste je měli rozložit na pečící papír na plech a vložit je do předehřáté trouby na 60-70 stupňů Celsia. Nechte ořechy sušit 12-24 hodin, až budou suché a křupavé. Pokud nemáte k dispozici troubu, můžete ořechy sušit na slunci na podložce na přímém slunci. To ale vyžaduje více času a pečlivé sledování.

Jak skladovat vlašské ořechy

Po usušení byste měli vlašské ořechy nechat vychladnout a umístit je do uzavřeného skladovacího kontejneru. Vybírejte si suché, tmavé, dobře větrané a chladné místo. Takto skladované ořechy vydrží až několik měsíců. Pokud si přejete skladovat ořechy déle, můžete je mrazit. V takovém případě byste je měli vložit do neprůhledného a vzduchotěsného obalu a umístit do mrazáku po dobu alespoň šesti měsíců.

Závěr

Sušení a skladování vlašských ořechů může být snadné a účinné. Dodržte náš návod a můžete si vychutnat své oblíbené ořechy po mnoho měsíců.

Zdroj: https://www.fifteenspatulas.com/how-to-toast-walnuts-and-other-nuts/
Jak se dá vlašské ořechy sušit a skladovat, aby vydržely déle

Sušení vlašských ořechů

Existuje několik způsobů, jak sušit vlašské ořechy doma. Pokud máte sušičku na ovoce a zeleninu, můžete ji použít k sušení ořechů. V opačném případě lze ořechy sušit na suchém a teplém místě mimo přímé sluneční světlo. Je důležité nepoužívat při sušení ventilátor s cirkulujícím vzduchem, který by mohl ořechy uschnout.

Skladování vlašských ořechů

Pro skladování vlašských ořechů je nejlepší použít skleněné nebo kovové uzavíratelné nádoby. Ořechy udržujte na suchém místě mimo direkt slunce a teploty nad 18 stupňů Celsia. Zabraňte nárazům nebo otřesům, což může způsobit poškození skořápky a zhoršení chuti ořechu.

zeleninova

Vlašské ořechy: proč jsou zdravé a jak je konzumovat

Co jsou vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou ovoce z ořešáku (Juglans regia) a rostou po celém světě. Jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, vlákniny, nenasycených tuků, vitamínu E, hořčíku a manganu. Tyto ořechy jsou také bohaté na polifenoly, což jsou přírodní sloučeniny s antioxidantními vlastnostmi.

Proč jsou vlašské ořechy zdravé

Vlašské ořechy mají mnoho zdravotních prospěchů, včetně snížení cholesterolu, snížení rizika srdečních onemocnění a diabetes, podporu zdravé funkce mozku a prevenci rakoviny. Je to díky vysokému obsahu nenasycených tuků a polifenolů.

Jak konzumovat vlašské ořechy

Nejlepší způsob, jak dostat všechny tyto výhody, je zařadit vlašské ořechy do vaší stravy. Můžete je jíst samotné, přidat je do salátů, pečiva, dezertů a pokrmů. Doporučuje se jíst 1 až 2 porce denně, což odpovídá asi 30 gramům ořechů.

Kromě toho byste měli brát v úvahu, že vlašské ořechy jsou poměrně kalorické, takže byste měli dbát na množství, které jíte, pokud se snažíte kontrolovat svou váhu.

Konečně, neměli byste ignorovat potenciální alergické reakce na vlašské ořechy. Pokud jste alergičtí na stromové ovoce, měli byste se vyhnout vlašským ořechům.

Pokud chcete vědět více o zdravotních výhodách vlašských ořechů, navštivte tuto stránku na Wikipedii.

orisky

Jak sušit a skladovat vlašské ořechy pro delší trvanlivost

  • Umyjte ořechy v teplé vodě a nechte je uschnout.
  • Rozložte ořechy v jedné vrstvě na plech a vložte do trouby při nízké teplotě (60-70°C) na 5-6 hodin.
  • Ořechy pravidelně promíchávejte, aby se sušily rovnoměrně.
  • Ořechy uskladněte v suchém, chladném a tmavém prostoru v hermeticky uzavřené nádobě.
  • Nevkládejte ořechy do nádoby spolu s ovocem nebo zeleninou, které mohou uvolňovat vlhkost a ořechy kazit.
  • Pokud si nejste jisti kvalitou ořechů, ochutnejte několik z nich před skladováním.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky