|

Jak si ulehčit práci s oloupáním ořechů

Jak si ulehčit práci s oloupáním ořechů

Oloupání ořechů bývá často poměrně náročné, zvláště pokud chcete použít celé jádra nebo jde o tvrdší druhy ořechů jako lískové nebo vlašské. Nicméně existují způsoby, jak si tuto práci značně usnadnit.

Prvním tipem je zalít ořechy horkou vodou a nechat je chvíli louhovat. Poté lze snáze odstranit celé kousky skořápek. Další možností je použít speciální nástroj na oloupání ořechů, který si snadno pořídíte v obchodě s kuchyňskými potřebami.

V případě, že ořechy musíte oloupat velké množství, můžete využít i elektrického zařízení na oloupání ořechů. Tento strojek rychle a efektivně odstraní skořápky a následně i ořechová jádra oddělí.

Všechny tyto metody vám ušetří spoustu času a práce při přípravě ořechů do vašich oblíbených receptů.

ořechy

Jak si ulehčit práci s oloupáním ořechů

Ořechy jsou chutné, ale oloupat je může být náročné

Oloupaní ořechů je jedna z nejoblíbenějších činností v kuchyni. Ořechy jsou skvělým zdrojem bílkovin a zdravých tuků, což z nich dělá skvělý přílohu ke snídani nebo osvěžující svačinu během dne. Nicméně, oloupání ořechů může být náročné a časově náročné. V této příručce vám poskytneme několik tipů, jak si ulehčit práci s oloupáním ořechů a ušetřit si tak spoustu času.

Kuřecí drápky

Kuřecí drápky jsou úžasným nástrojem pro oloupaní skořápek z ořechů. Jednoduše zatlačte kuřecí drápky na ořech a lehce otáčejte doleva a doprava, dokud se skořápka nerozpustí. Tento způsob vám ušetří spoustu práce a ušetří vám také sílu rukou.

Vaření

Vaření ořechů může být také velmi efektivní způsob, jak je oloupat. Jednoduše vytvořte díru na boku ořechu a vložte ho do vody. Dejte vodu vařit a vařte ořech po dobu 3-5 minut. To způsobí, že se ořech vyplaví ze skořápky a bude ho mnohem snadnější oloupat.

Smíšení s rozinek

Jedním z nejdůležitějších tipů na oloupaní ořechů, který velmi často používají zkušení kuchaři, je smíšení ořechů s rozinky. Proces je jednoduchý. Stačí smíchat ořechy s rozinkami, dobře zamíchat a nechat stát několik hodin. Poté ořechy snadno vyjmutím z oleje dostaneme ze skořápky.

Speciální nástroje

Některé ořechy, jako jsou vlašské ořechy, mohou být velmi těžké oloupat a vyžadují speciální nástroje. Pokud často pracujete s ořechy, může být dobré investovat do speciálního nástroje na oloupaní. Existují různé typy, jako jsou nože na oloupaní ořechů nebo speciální drápky.

Vyzkoušejte tyto tipy a uvidíte, jak vám ušetří spoustu času a námahy při práci s oloupáním ořechů. Můžete také navštívit stránky našeho partnera z USA, kde najdete některé další tipy a triky pro práci s ořechy.


Informace v tomto článku byly čerpány z bhg.com.
Jak si ulehčit práci s oloupáním ořechů

Použijte kýbl nebo misku

Pokud máte větší množství ořechů, dejte je do kýble nebo misky. Poté je můžete snadno oloupat tak, že vezmete počet ořechů, který lze pohodlně držet v jedné ruce, a dáte je do druhé ruky. Použijte například dřevěnou hůlku nebo speciální nástroj na oloupaní ořechů.

Dejte ořechy na desku

Další možností je položit ořechy na desku a nechat je odpočívat větší čas, než byste třeba při olupování jednoho ořechu. Poté už by měly být o něco snáze oloupané.

Pomocí směsi soli a vody

Pro tento trik stačí dát ořechy do misky a zalít je vodou s rozpuštěnou solí. Poté nechte několik hodin odpočívat. To pomůže oddělit skořápku od jádra ořechu a oloupat je bude snazší.

Použijte rukavice

Jestliže se vám při olupování ořechů často rozbíjí, můžete zkusit použít rukavice. Ořechy by se měly snáz držet a mohou se i snáze oloupat.

zeleninova

Jak Loupat Ořechy

Jak Loupat Ořechy – Nejlepší Způsoby Jak na To

Loupat ořechy může být někdy velmi frustrující. Následující techniky vám pomohou při loupání různých druhů ořechů:

Loupání lískových ořechů

Nejlepší způsob jak loupnout lískové ořechy je použití ořechové kleště. Postavte ořech do kleští, zaklapněte je a otočte kleště zpět a opakujte až do konce. Měli byste mít jeden čistý lískový ořech. Pokud nemáte k dispozici ořechovou kleště, můžete zkoušet následující metodu: postavte ořech na pevný povrch, položte na něj těžký předmět a lehce ho ztlumte kladivem po obvodu. Potom otevřete ořech na půl nebo vyjměte jádro špičkou nože.

Loupání mandlí

Položte mandli mezi dva prsty a lehce zaklapněte. Mandle by měla být rozdělena na polovinu. Pokud tento způsob nefunguje, můžete použít nožík na oloupaní kůže, která drží jádro mandle.

Loupání ořechů vlašských

Nejlepší způsob, jak loupnout vlašské ořechy je použitím ořechové kleště. Postavte ořech do kleští, zaklapněte je a otočte kleště zpět a opakujte až do konce. Měli byste mít jednu čistou polovinu ořechu. Pokud nemáte k dispozici ořechovou kleště, můžete postavit ořech na plochý povrch a zlehka ho ztlumit kladivem po obvodu. Potom můžete vyjmout jádra z polovin ořechu.

Pamatujte si, že loupání ořechů může být nebezpečné. Buďte opatrní a používejte nářadí správným způsobem.

Pro více informací o ořecích navštivte Wikipedia.


orisky

Jak si ulehčit práci s oloupáním ořechů

  • Ponořte ořechy do vroucí vody po dobu 2-3 minut.
  • Vyjměte je z vody a dejte na chladný plech nebo do misy s vodou a ledem.
  • Oloupejte ořechy pomocí šroubováku nebo nože.
  • Pokud jsou ořechy stále těžko odlupovatelné, zkuste je opět ponořit do horké vody.
  • Oloupané ořechy usušte a uchovávejte v suchém a chladném prostředí.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky