|

Jak si vybrat a skladovat pekanové ořechy?

Jak si vybrat a skladovat pekanové ořechy?

Pokud patříte mezi milovníky ořechů, určitě jste už ochutnali i pekanové ořechy. Ty jsou oblíbené pro svůj vynikající chuťový zážitek a přínosy pro zdraví. Na trhu je však mnoho druhů, a proto není snadné vybrat ty správné. Aby se vám to podařilo, zde je pár užitečných tipů.

Jak si pekanové ořechy vybrat?
Pekanové ořechy by měly být velké, hladké a stejně velké, bez jakýchkoliv prasklin nebo značek plísňového růstu. Mají mít také jednotnou barvu (odstín tmavě hnědé) a zdravý lesk. Pokud si koupíte celé ořechy, můžete zkontrolovat, zda na něm nejsou žádné skvrny nebo poškození. V obchodě si i požádejte o čerstvý produkt.

Jak je skladovat?
Pekanové ořechy by měly být skladovány na suchém, temném a chladném místě při teplotě okolo 5°C. Chraňte je také před klimatizací, protože to může způsobit vysychání. Prodloužíte tak trvanlivost a uchováte si jejich vynikající chuťový zážitek a vlastnosti pro zdraví. Pokud pekanové ořechy necháte příliš dlouho ve vlhkém prostoru, hrozí riziko rozmnožení plísní, což by mohlo mít negativní účinky na vaše zdraví.

Sledováním těchto jednoduchých pravidel pro výběr a skladování pekanových ořechů si můžete užít jejich výjimečnou chuť a benefity pro vaše zdraví.

ořechy

Jak si vybrat a skladovat pekanové ořechy

Jak si vybrat a skladovat pekanové ořechy?

Jak vybrat kvalitní pekanové ořechy

Pro začátek je důležité zvolit si kvalitní pekanové ořechy. Měly by být celistvé, bez trhlin a známek zhnědnutí. Pokud si nejste jisti, můžete si ořechy přece jen rozlousknout a zkontrolovat stav ořechové dužiny. Ta by měla být světlá, jemně hnědá a bez pachu.

Jak skladovat pekanové ořechy

Pokud jste si zakoupili kvalitní pekanové ořechy, nezapomeňte na správné skladování. Ořechy uchovávejte v suchu, tmavu a chladu. Ideální teplota pro skladování pekanových ořechů se pohybuje kolem 4 až 8 stupňů Celsia. Pokud nemáte možnost skladovat ořechy v lednici, vsaďte alespoň na suché a chladné místo, jako je například sklep nebo spíž. Ideální je také ořechy skladovat ve vzduchotěsných obalech, aby se zamezilo přístupu vzduchu a vlhkosti.

Jak používat pekanové ořechy v kuchyni

Pekanové ořechy jsou skvělou přísadou pro mnoho pokrmů. Můžete je přidat do sladkých dezertů, jako je třeba pecanový koláč nebo muffiny s ořechy, nebo je použít do slaných pokrmů, jako jsou saláty s kozím sýrem a pekanovými ořechy.

Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na tento článek s recepty na pekanové ořechy z amerického webu Taste of Home.

Jak si vybrat a skladovat pekanové ořechy?

Jak vybrat pekanové ořechy?

Při výběru pekanových ořechů byste měli hledat ořechy, které jsou celé a bez prasklin. Pokud si pekanové ořechy kupujete v obchodech, zkontrolujte datum expirace, abyste měli jistotu, že ořechy nejsou staré.

Jak skladovat pekanové ořechy?

Pekanové ořechy lze skladovat po dobu několika měsíců, a to při pokojové teplotě nebo v lednici. Pokud se rozhodnete skladovat je v lednici, dejte je do uzavřeného kontejneru, aby se neprochovaly nebo neochutnaly vůně jiných potravin.

Zbavte se ořechů, které vypadají nebo voní podezřele. Pekanové ořechy se jedí syrové nebo v připravených jídlech. Můžete je také pražit, ale tím ztratí některé z jejich výživných hodnot.

zeleninova

Pekanové ořechy – zdraví a výživa

Co jsou to pekanové ořechy?

Pekanové ořechy jsou plody pekanovníku, původem ze Severní Ameriky. Jsou známé pro svoji lahodnou chuť a výživové vlastnosti.

Zdravotní přínosy pekanových ořechů

Pekanové ořechy jsou bohaté na vitamín E a zdravé tuky, které pomáhají snižovat hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi. Díky obsahu antioxidantů pomáhají bojovat proti volným radikálům a prevenci rakoviny. Tyto ořechy také obsahují minerály, jako jsou hořčík, draslík a vápník, které jsou důležité pro správnou funkci organismu.

Jak zařadit pekanové ořechy do jídelníčku

Pekanové ořechy jsou skvělým doplňkem pro každý druh pokrmu – můžete je přidat do cereálií, jogurtů, jako součást studených nebo teplých dezertů nebo je konzumovat samotné jako svačinu. Avšak, je důležité chuťové množství – těšíme se z výhod pekanových ořechů, ale pamatujeme, že dávka ořechů by měla být mírná.

Pokud potřebujete více informací o výhodách a výživových hodnotách pekanových ořechů, navštivte prosím stránku na Wikipedii zde: Pekanové ořechy na Wikipedii

orisky

Jak si vybrat a skladovat pekanové ořechy?

  • Vyberte ořechy bez prasklin, plísní a nečistot
  • Pozor na ořechy s pachutí
  • Vyberte sytě hnědé ořechy
  • Uchovávejte v suchu a chladu
  • Nechte v pevně uzavřených obalech
  • Nenechávejte ořechy otevřené na slunci nebo v teplých místnostech
  • Akceptujte skořápky s trhlinami, ale ne s otvory

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky