|

Přírodní suroviny: jak vybrat a skladovat kvalitní pekanové ořechy

Přírodní suroviny: jak vybrat a skladovat kvalitní pekanové ořechy

Máte rádi pekanové ořechy? Pokud ano, pak víte, že kvalitní ořechy jsou pro vynikající chuť a zdravé vlastnosti důležité. Představíme vám několik tipů, jak vybírat a skladovat pekanové ořechy.

Výběr kvalitních pekanových ořechů

Pozor na barvu: Kvalitní ořechy mají světle hnědou až zlatou barvu. Pokud jsou tmavší nebo mají skvrny, mohou být staré nebo plísně.

Zkontrolujte skořápky: Skořápky musí být celistvé a neprasklé. Pokud jsou rozbité, mohou být ořechy zplesnivělé nebo třeba poškozené během sklizně.

Přibližte si vůni: Zdravé pekanové ořechy mají jemnou a vůni po ořeších. Pokud jsou bez zápachu, mohou být staré nebo zkažené.

Jak správně skladovat pekanové ořechy

Skladování na suchém místě: Při skladování pekanových ořechů je důležité zvolit suché místo. Vlhkost může způsobit plísně a zhoršit chuť.

Kontejner uzavřený proti vzduchu: Aby ořechy nestrádaly vlhkostí, je ideální skladovat je v uzavřeném kontejneru s těsnícím víkem.

Chlazení: Pokud chcete, aby pekanové ořechy vydržely co nejdéle, můžete je uložit do chladničky. V ideálním případě při teplotě 2-4 °C.

Dodržováním těchto zásad zvládnete skladovat pekanové ořechy tak, aby se vám co nejdéle nezkazily. Ať si je pak dopřáváte kdykoli a vybíráte pouze ty nejlepší.

ořechy
Přírodní suroviny: jak vybrat a skladovat kvalitní pekanové ořechy

Přírodní suroviny: jak vybrat a skladovat kvalitní pekanové ořechy

Jak vybrat kvalitní pekanové ořechy?

Přestože pekanové ořechy mohou vypadat podobně jako jiné ořechy, je důležité zvolit kvalitní ořechy, které mají správnou chuť a texturu. Následující tipy vám pomohou vybrat ty nejlepší:

 • Seberte ořechy z lesa, pokud je to možné
 • Nakupujte pekanové ořechy v celistvých skořápkách, abyste se ujistili, že ořechy nebyly již otevřeny a nejsou špatné
 • Zvolte ořechy s jednotnou barvou a rovnoměrným tvarem
 • Ořechy by měly mít lesklou povrchovou úpravu a měkkou kůru, která se snadno oloupne
 • Zapomeňte na ořechy s plísní nebo skvrnami

Jak správně skladovat pekanové ořechy?

Aby pekanové ořechy zůstaly čerstvé a chutné, je důležité je skladovat správně. Sledujte tyto tipy:

 • Skladujte ořechy v suchém a chladném prostředí, ideálně s teplotou mezi 0 a 5 stupni Celsia
 • Před skladováním ořechy oloupejte, abyste jim prodloužili trvanlivost
 • Uchovávejte ořechy v nepropustných obalech, abyste minimalizovali působení světla a vzduchu, které mohou ovlivnit chuť a kvalitu ořechů
 • Pokud to není možné, skladujte ořechy v uzavřených skleněných nebo plastových nádobách s pevnými víčky

Pro více informací o pekanových ořeších a dalších surovinách navštivte tento odkaz.
Jak vybrat a skladovat kvalitní pekanové ořechy

Výběr kvalitních pekanových ořechů

Pekanové ořechy jsou velmi chutné a zdravé, ale aby byly opravdu kvalitní, je důležité vybírat správně. Měli byste vybrat pekanové ořechy s celistvou a bezpuklinkovou skořápkou, která by měla být trochu lesklá a hladká. Ořechy by měly být také těžké, což znamená, že jsou plné a syté.

Skladování pekanových ořechů

Aby vaše pekanové ořechy zůstaly čerstvé a chutné, je důležité je skladovat správně. Doporučujeme skladovat je v uzavřené nádobě nebo igelitovém sáčku na chladném a suchém místě. Pekanové ořechy také lze skladovat v lednici, ale pozor – mohou absorbovat zápachy ostatních potravin. Důležité je ořechy chránit před vlhkostí, protože vlhkost jim může ublížit. Ořechy lze skladovat až 6 měsíců.

zeleninova

Pekanové ořechy – nejen chutné, ale i zdravé

Co jsou to pekanové ořechy?

Pekanové ořechy jsou semena stromu Pecan, rostoucího v Severní Americe. Mají kulatý tvar a tmavou hnědou barvu. Ořechy jsou bohaté na zdravé tuky, bílkoviny a vlákninu, a tak jsou velmi populární pro své výživové vlastnosti.

Zdravotní přínosy pekanových ořechů

Pekanové ořechy jsou bohaté na vitaminy a minerály, jako jsou vitaminy B, hořčík, fosfor a zinek, které jsou důležité pro dobré fungování těla. Pomáhají při snižování hladiny cholesterolu, podporují zdraví kardiovaskulárního systému a pomáhají udržovat zdravý metabolismus.

Jak používat pekanové ořechy?

Pekanové ořechy jsou velmi chutné a můžete je jíst samotné nebo použít k přípravě mnoha jídel, jako jsou saláty, dezerty nebo sladké pečivo. Pokud si chcete užít co nejvíce z jejich výživových vlastností, dejte si pozor na přídavek soli nebo cukru.

Pokud vás pekanové ořechy zaujaly a chtěli byste vědět více o světě ořechů, navštivte tento odkaz.

orisky

Přírodní suroviny: Jak vybrat a skladovat kvalitní pekanové ořechy

 • Zkontrolujte datum expirace při nákupu pekanových ořechů.
 • Vyberte oloupané ořechy bez prasklin na skořápce, což může naznačovat špatnou kvalitu.
 • Po nákupu skladujte ořechy v suchu a chladu, aby se prodloužila jejich trvanlivost.
 • Pekanové ořechy mohou být skladovány při pokojové teplotě, ale pokud jsou uloženy v chladničce nebo mrazničce, vydrží déle.
 • Při vaření s pekanovými ořechy použijte kvalitní, oloupané a čerstvé ořechy pro nejlepší chuť.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky