|

Jak začít sbírat a sušit pekanové ořechy

Jak začít sbírat a sušit pekanové ořechy

Pecanové ořechy jsou vynikající a zdravé ořechy, které rostou na stromech. Pokud se chystáte je sbírat a sušit, zde je návod, jak na to.

Sbírání – Pecanové ořechy mohou být sbírány z těžkých keřů, nebo z vysokých stromů. Nejlepší je však počkat, až samy spadnou na zem. Můžete je také zavřít do papírového pytle, připevnit ho k větvi stromu a počkat, až ořechy samy spadnou.

Odstranění skořápek – Je třeba odstranit skořápky z ořechů, aby byly připraveny k sušení. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, ale nejjednodušší je použití velkého kladiva a tlukačky.

Sušení – Po odstranění skořápek ořechy sušte na slunci nebo v troubě při teplotě 40-50 stupňů Celsia po dobu několika dnů, dokud nejsou křehké. Průběžně ořechy promíchávejte, aby byly suché z obou stran.

Uskladnění – Pecanové ořechy uložte do suchého a chladného prostředí. Můžete je uskladnit v uzavřené nádobě, nebo v chladničce, aby vydržely co nejdéle.

Tak, teď již víte, jak sbírat a sušit pecanové ořechy, a těšit se z jejich vynikající chuti a zdraví prospěšných látek.

ořechy
Jak začít sbírat a sušit pekanové ořechy

O čem tato příručka bude

V této příručce se dozvíte, jak sbírat a sušit pekanové ořechy. Než začnete, ujistěte se, že máte povolení k sběru ořechů z krajinných parků nebo chráněných oblastí. Kromě toho byste měli mít s sebou vhodné nádobí nebo pytle, rukavice a boty se silnou podrážkou.

Jak sbírat pekanové ořechy

I když se pekanové stromy vyskytují v celém Spojeném státě, není vždy snadné najít ořechy, které nebyly už sebrány zvířaty nebo jinými lidmi. Zde je několik tipů, jak najít pekanové stromy a sbírat ořechy:

 • Najděte oblast s pekanovými stromy. Pekanové stromy se vyskytují v lesích, parkách a na okrajích silnic.
 • Hledejte ořechy na zemi. Pekanové ořechy často spadají na zem, zejména v říjnu a listopadu.
 • Pokud nemůžete najít ořechy na zemi, hledejte hořící listy na stromě. To může naznačovat, že ořechy tam stále jsou.
 • Při sbírání ořechů noste rukavice a používejte nádobí nebo pytle. Rukavice vám pomohou chránit ruce před ostny na skořápce.

Jak sušit pekanové ořechy

Když máte sbírali ořechy, je čas je usušit. Pekanové ořechy s vysokým obsahem vlhkosti mohou žluknout a zkažit se, takže je důležité je usoušit.

 • Rozložte ořechy na jednu vrstvu na suchém a větraném místě.
 • Nechte ořechy usušit nejméně týden, a nejlépe až tři týdny.
 • Kontrolujte ořechy každý den a odstraňujte ty, které se kazí. Pokud se objeví plíseň nebo příznaky hniloby, je nutné vyradit celý balíček.

Nyní máte hotové sušené pekanové ořechy a můžete si je vychutnat nebo použít je v různých receptech.

Pro více informací o sběru a sušení pekanových ořechů můžete navštívit tento článek: https://www.thespruceeats.com/how-to-dry-pecans-5083906
Jak začít sbírat a sušit pekanové ořechy

Kdy sbírat pekanové ořechy?

Ideální čas ke sběru pekanových ořechů je na podzim, zpravidla mezi zářím a listopadem, když jsou ořechy zralé a padají z ořešáků samy.

Jak sbírat pekanové ořechy?

Při sběru se doporučuje používat rukavice, protože skořápky mohou být ostré a poškrábat pokožku. Ořechy by měly být sbírány co nejdříve po pádu z důvodu jejich křehkosti. Po sběru vyzvedněte ořechy ze země a odstraňte ze skořápek.

Jak sušit pekanové ořechy?

Po sběru ořechy omyjte a nechte je vyschnout na suchém místě s dobrým proudem vzduchu. Poté ořechy dejte sušit do trouby při nízké teplotě (přibližně 50 stupňů Celsia) po dobu několika hodin. Může být užitečné je občas promíchat, aby se sušily rovnoměrně. Ořechy jsou hotové, když jsou křehké a suché na dotek.

Jak skladovat pekanové ořechy?

Skladování sušených ořechů je nejlepší v uzavřené nádobě, ideálně v chladničce nebo mrazáku, aby ořechy zůstaly čerstvé co nejdéle. Před skladováním se ujistěte, že jsou ořechy úplně suché a neobsahují žádnou vlhkost, což by mohlo vést k plísním a znehodnocení.

zeleninova

Pekanové ořechy a jejich zdravotní přínosy

Pekanové ořechy jsou plody pekanovníku královského a rostou v Severní Americe. Tyto ořechy mají mnoho zdravotních přínosů a jsou populární mezi lidmi, kteří se zajímají o zdravé stravování.

Zdravotní přínosy pekanových ořechů

Pekanové ořechy obsahují mnoho nutričních látek, které jsou důležité pro zdraví. Obsahují velké množství bílkovin, hořčíku, zinku a vitaminu B1. Tyto látky pomáhají při snižování krevního tlaku a zlepšují zdraví kardiovaskulárního systému. Pekanové ořechy také obsahují vysoké množství antioxidantů, které pomáhají při ochraně proti rakovině a zpomalují proces stárnutí.

Použití pekanových ořechů

Pekanové ořechy lze použít na mnoho způsobů. Můžete je přidat do salátů, dezertů nebo je konzumovat samotné jako svačinu. Jsou také oblíbené v tradiční kuchyni v USA.

Pokud hledáte vynikající zdroj zdravých tuků a nutričních látek, pekanové ořechy jsou skvělou volbou. Konzumace těchto ořechů může mít pozitivní vliv na celkové zdraví a pomoci vám udržet zdravé tělo.

Více o pekanových ořeších

Chcete se dozvědět více o pekanových ořeších? Navštivte stránku na Wikipedii, kde můžete najít další zajímavé informace a fakta o těchto ořeších.

orisky

Jak začít sbírat a sušit pekanové ořechy

 • Vyhledejte zralé pekanové stromy v oblasti, kde rostou.
 • Nasadte rukavice a pomocí větvovky ořechy opatrně utrhněte ze stromu.
 • Ořechy rozložte na rovný povrch, jako je např. pohár, tác, nebo papírový ubrus.
 • Dejte ořechy na slunci vysušit po dobu 2-4 dnů, dokud se neotevřou a nenasychnou.
 • Aby se ořechy po usušení lépe odloučily od skořápky, můžete je nechat několik hodin odpočinout v pytlíku nebo krabici.
 • Po usušení a oddělení skořápek uchovejte ořechy v suché a chladné místnosti, abyste si je mohli vychutnat po celou zimu.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky