|

Jak zasadit kaštan: krok za krokem

Jak zasadit kaštan: krok za krokem

Chcete zasadit kaštan a nevíte, jak na to? Níže najdete postup, jak postupovat krok za krokem při zasazování kaštanu.

Krok 1: Vyberte vhodné místo pro zasazení kaštanu. Vyberte místo, kde bude dostatek slunce a zároveň bude chráněno před větrem.

Krok 2: Připravte si půdu. Kaštan preferuje hlubokou, lehkou, výživnou a mírně kyselou půdu.

Krok 3: Vyhrabejte jámu. Jáma by měla být dvakrát až třikrát větší než kořenový bal.

Krok 4: Vysaďte kaštan. Zvláště u mladých rostlin je důležité nezakrývat kořeny příliš hluboko.

Krok 5: Zalévejte a přihnojujte. Mladé kaštany musí být dobře zavlažovány a přihnojovány na jaře a v létě.

Krok 6: Péče o zdraví. Pravidelně kontrolujte rostlinu z hlediska škůdců a nemocí a odstraňujte uschlé nebo nemocné části rostliny.

Krok 7: Trpělivost. Po zasazení kaštanu může uplynout až několik let, než se rostlina plně rozvine, takže věnujte své kamélii pozornost a čas.

ořechy

Jak zasadit kaštan: krok za krokem

Kaštan – krátký úvod

Kaštan je nádherný strom, který může růst až do výšky 30 metrů. Roste v mírném podnebném pásu a je oblíbeným stromem v mnoha zahradách a parcích. Kaštan produkuje celou řadu barevných květů a své plody, které se mohou konzumovat nebo používat v kulinářských receptech.

Krok za krokem, jak zasadit kaštan

Krok 1: Výběr místa

Prvním krokem při zasetí kaštanu je zvolení vhodného místa. Kaštan preferuje slunečné a teplé místo s dobře odvodněnou půdou. Vyberte si místo, kde bude mít dostatek prostoru na růst a vyhněte se místům, kde se často hromadí voda.

Krok 2: Příprava půdy

Před zasetím kaštanu je třeba připravit půdu. Nejlepší je směs půdy a biohumusu. Pokud nemáte k dispozici biohumus, můžete použít zralý kompost.

Krok 3: Zasetí kaštanu

Kaštan se nejlépe zasadí na podzim. Vyberte si zdravý a silný kaštan, který má na sobě několik cévků. Ujistěte se, že kaštan má kvalitní kořeny a není napaden hmyzem nebo nemocemi. Zasadíme ho do připraveného záhonu a přikryjeme ho vrstvou půdy.

Krok 4: Zalévání

Po zasetí je potřeba kaštan pravidelně zalévat. Snažte se udržovat půdu vlhkou, ale ne přemokřenou. Zvláště během prvního roku je důležité pravidelně zalévat.

Krok 5: Péče o kaštan

Po roce by měl kaštan začít růst. Během prvních let je důležité udržovat půdu vlhkou a odstraňovat plevele. Při růstu kaštanu je vhodné pravidelně odstraňovat suché a poškozené větve.

Závěr

Zasazení kaštanu je krásným a užitečným projektem pro každého zájemce o zahradničení. Sledujte kroky výše a můžete mít krásný a zdravý kaštan v krátké době.

Pro více informací o zahradničení a pěstování stromů navštivte například tento článek na webu: https://www.gardeners.com/how-to/plant-chestnuts/7359.html.Jak zasadit kaštan: krok za krokem

Krok 1 – Příprava sazenice

Vyberte si zdravou sazenici kaštanu s dobře vyvinutým kořenovým systémem a dobrou vegetativní hmotou. Odstraňte všechny suché nebo poškozené větve a kořeny. Zkontrolujte, zda má obal kořenů dostatek vlhkosti a v případě potřeby ji doplňte.

Krok 2 – Vybrání vhodného umístění

Pro maximální růst a vývoj je nejlepší umístit kaštan na slunné místo mimo přímé slunce, s dostatečnou výživou a přístupem k vodě. Místo by mělo být chráněno před větrem a chladnými nočními teplotami.

Krok 3 – Příprava výsadby

Připravte prostor, kde bude kaštan zasazen, odstraněním všech plevelů a vytvořením díry dostatečné velikosti. Dno díry obohaťte o organickou hmotu a přimíchejte do půdy.

Krok 4 – Vysazení kaštanu

Zasuňte sazenici kaštanu do díry a zakryjte její kořeny půdou. Dobře zhutněte a zalijte kaštan důkladně vodou.

Krok 5 – Péče o kaštan

V průběhu prvního roku pravidelně zajišťujte dostatečnou zálivku a přístup k vodě. Dále průběžně kontrolujte stav sazenice a odstraňujte suché a poškozené větve.

Pokud máte další dotazy, neváhejte se obrátit na naše odborníky.

jak sadit

Jak zasadit kaštan

Příprava půdy

Při základním zakládání stromů by měla být půda na záhoně připravena na hloubku min. 50 cm, aby se kořeny mohly snadno rozvinout. Doporučuje se také přidat kompost nebo hnůj, aby byla půda bohatá na živiny.

Výběr místa

Kaštany jsou velké stromy, které potřebují hodně slunce, ale také ochranu před silným větrem. Proto je důležité vybrat pro kaštan vhodné místo, kde bude mít dostatek slunečního světla a bude chráněn před větrem.

Zasazení kaštanu

Nejlepší doba pro zasazení kaštanu je na jaře nebo na podzim. Před zasazením by měl být kořenový bal zkrácen na třetinu, aby mohly být kořeny snadno umístěny do půdy. Poté je třeba kaštan umístit do jámy o hloubce asi 60 cm a šířce 80 cm a dobře zalít.

Pro další informace o kaštanech navštivte prosím stránku Wikipedia – Kaštan setý.

orisky

Jak zasadit kaštan: krok za krokem

  • Připravte si semenáč nebo kaštanovou dlažbu.
  • Vytvořte díru ve vhodné hloubce a šířce.
  • Vložte semenáč nebo kaštanovou dlažbu do díry a zakryjte ji.
  • Zalijte kaštan po zasadění.
  • Umístěte rostlinu na slunné místo s dobrou půdou a zálivkou.
  • Dbejte na pravidelnou péči a zalévání.
  • Budete mít plodnost kaštanů za několik let.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky