|

Jak získat bohatou sklizeň fazolí v zahradě

Jak získat bohatou sklizeň fazolí v zahradě

Pokud chcete mít bohatou sklizeň fazolí v zahradě, je důležité pamatovat na několik klíčových faktorů. Zaprvé, je důležité zvolit vhodné místo pro výsadbu fazolí – ideální je místo s dostatkem slunce a dobrou odvodnění půdy. Dále je důležité připravit půdu, přidat organické hnojivo a zajistit konzistentní zavlažování.

Dalším důležitým faktorem je výběr správné odrůdy fazolí. Existuje mnoho různých typů fazolí, každá odrůda má své vlastní vlastnosti a nároky na pěstování. Je tedy důležité vybrat odrůdu, která bude nejlépe odpovídat vašim potřebám a podmínkám v zahradě.

V průběhu růstu a vývoje fazolí je důležité pravidelně odstraňovat plevel a sledovat stav rostlin – případné choroby a škůdce je třeba okamžitě řešit.

A nakonec, nezapomeňte na pravidelnou sklizeň fazolí – sbírejte je pravidelně a nechte na rostlinách pouze dostatečné množství fazolí pro další růst a vývoj.

Sledováním těchto klíčových faktorů byste měli mít bohatou sklizeň fazolí v zahradě bez větších problémů.

ořechy

Jak získat bohatou sklizeň fazolí v zahradě

Fazole jsou oblíbenou rostlinou v mnoha zahradách a mají mnoho výhod. Jsou jednoduché na pěstování, mají mnoho nutričních výhod a používají se v mnoha receptech. Pokud chcete získat bohatou sklizeň fazolí v vaší zahradě, následujte tato jednoduchá doporučení.

Zvolte správný druh fazolí

Existuje mnoho druhů fazolí, každý s jinými vlastnostmi a požadavky na růst. Pokud chcete získat bohatou sklizeň fazolí, zvolte druh, který bude nejlépe odpovídat vašim růstovým podmínkám. Některé druhy fazolí potřebují více slunce a tepla, zatímco jiné preferují vlhčí prostředí.

Připravte půdu

Důležitým krokem pro získání bohaté sklizně fazolí je příprava půdy. Fazole potřebují dobře odvodněnou půdu, která bude dostatečně vlhká. Přidejte do půdy organické hnojivo a dobře ji promíchejte, aby byla více výživná a vlhká. Tím se zajistí zdravý růst fazolí a výsledná bohatá sklizeň.

Zalévejte pravidelně

Fazole potřebují být pravidelně zalévané, aby udržely svého zdravého růstu. Pokud není dostatečně vlhká půda, fazole nebudou moci růst a nakonec uschnou. Zálivku volte pro daný druh fazolí podle jeho potřeby a podle vlhkosti půdy. Ujistěte se, že nedochází k přelití, protože to může vést k hnilobě kořenů fazolí.

Vhodné podmínky pro růst

Fazole potřebují pro svůj zdravý růst vhodné podmínky. Pokud jsou fazole vystaveny přílišnému suchu, mohou se stát nepřátelskými kůže a listy a infekovat se škůdci. Pokud jsou fazole vystaveny příliš mrazu, mohou se jednoduše zamrznout. Za volbu vhodného druhu fazolí, který odpovídá růstovým podmínkám a klimatu, můžete získat bohatou sklizeň fazolí v zahradě.

Zakryjte fazole mulčem

Přikrytí fazolí mulčem může výrazně pomoci při udržování vlhkosti půdy a poskytnout rostlinám také potřebný kyslík a živiny. Mulčování pomáhá snížit riziko udušení rostlin a zabraňuje růstu plevele.

Pamatujte si, že dobře připravená půda, pravidelně zalévání, vhodné podmínky pro růst a mulčování mohou být klíčovými faktory pro získání bohaté sklizně fazolí v zahradě.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/beans#springJak získat bohatou sklizeň fazolí v zahradě

Kdy a jak se sází fazole

Fazole se sází do země v polovině května, kdy už je venku teplé počasí. Nejlepší je zvolit slunné místo, kde jsou rostliny dostatečně chráněny před větrem. Dále je třeba zajistit, aby byla půda dobře odvodněná a příliš nezahuštěná.

Jaké typy fazolí zvolit

V zahradních centrech a semenárnách lze najít různé typy fazolí, které se hodí na různé druhy půd a klimatické podmínky. Zaměřte se na fazole odolné vůči chorobám a škůdcům a na fazole, které se nejlépe daří ve vaší oblasti.

Jak zalévat a hnojit fazole

Fazole potřebují dostatečné množství vody, zejména během vegetačního období. Pravidelné zavlažování je nezbytné, ale dávejte pozor, aby se zemina nepřemokřila. Fazole také potřebují dobré hnojení, proto doporučujeme použití hnojiv s vysokým obsahem draslíku.

Jak řezat fazole

Když fazole dorostou do výšky kolem půl metru, řežte vrchol rostliny. Dalšími řezy kontrolujte růst rostlin a odstraňujte nezdravé části.

Jak sklízet fazole

Fazole jsou zralé ke sklizni, když podušky zhnědnou a lusk se začne kroutit. Je důležité sbírat fazole pravidelně, aby rychle neztratily svou kvalitu. Snažte se je sbírat každý den a v době sklizně doporučujeme odstranit i listy a stonky rostlin, aby nezatížily plodinu.

Jak sušit fazole

Pokud se rozhodnete sušit fazole, nechte je usušit venku na slunci. Poté je očistěte, usušte na čistém a suchém místě a dejte do uzavíratelných nádob.

jak sadit

Jak sázet fazole

Jak sázet fazole

Výběr místa pro pěstování

Při sázení fazolí je velice důležité vybrat vhodné místo, které bude slunné a chráněné před větrem. Fazole milují slunce, proto je dobré vybrat místo, kde bude přímé sluneční světlo minimálně 6 hodin denně. Dále je důležité pozorovat, aby zvolené místo nebylo průchozí a nevystavoval výsadbu většímu riziku škůdců.

Doba sázení

Fazole se sází přibližně od konce dubna do konce května, kdy je již zbavena možnost mrazíků. Pokud však přijdou chladné dny, rády si fazole polehčí tepelnou izolací a počkají si na lepší počasí.

Sazenice vs. semínka

Při výsadbě fazolí z semínek je důležité předem si je namočit do vody na půl hodiny. Poté je vysázíme do země ve hloubce 3-4 cm. Pokud se rozhodneme pro sazenice, je vhodné je předem zakořenit v nádobě. Po vysazení se musí na obdržení vody věnovat pozornost, aby nebyly ponechány v suchu.

Úprava půdy

Před sazením fazolí je důležité upravit půdu, například hnojením či uvolněním. Fazole vyžadují půdu bohatou na živiny, tedy je doporučeno ji před sazením obohatit hnojivem. Rovněž je vhodné půdu uvolnit nebo přiorganizovat tak, aby byla správně připravena pro výsadbu.

Pro další informace o pěstování fazolí můžete navštívit

Wikipedii

orisky

H2: Jak získat bohatou sklizeň fazolí v zahradě

– Zvolte vhodné místo pro pěstování fazolí, které má přístup k slunci a dostatek prostoru
– Připravte půdu výměnou vrstvy zeminy a přidáním organického hnojiva
– Sázíme semena fazolí v hloubce 2-3 cm a vzdálenost mezi nimi by měla být 15-20 cm
– Zalévejte rostliny pravidelně, ale nedostatečně a hnojte je každé 2-3 týdny
– Podpírejte rostliny, aby se vyhnuly zlomení větví
– Osvobodte rostliny od plevele, aby neměly konkurenci o vodu a živiny
– Sbírejte fazole pravidelně, než se stanou příliš velkými a zralými
– Udržujte zahradu čistou a uklizenou, aby se minimalizovalo případné šíření škodlivců a nemocí

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář