|

Kdo byl Emil Holub a jaký vztah má k Tuřínu?

Kdo byl Emil Holub a jaký vztah má k Tuřínu?

Emil Holub byl významný český cestovatel, lékař a etnograf žijící v 19. století. Procestoval mnoho koutů světa, včetně Afrického kontinentu, kde se věnoval i etnografickým studiím a sbíral předměty, které následně daroval Národnímu muzeu v Praze.

Jeho vztah k Tuřínu spočívá v tom, že v roce 1881 zde založil své léčebné sanatorium. Sanatorium poskytovalo komplexní léčebnou péči pro pacienty s různými zdravotními potížemi, včetně tuberkulózy, a bylo vyhledáváno jako léčebné zařízení jak z řad evropských pacientů, tak i z řad domorodců.

I po Holubově smrti v roce 1902 bylo sanatorium v Tuříně nadále v provozu až do roku 1962, kdy bylo přeměněno na dům s pečovatelskou službou.

Emil Holub tak zanechal významnou stopu nejen v oblasti cestování a etnografie, ale i v oblasti zdravotnictví a lékařství.

zelenina

Kdo byl Emil Holub a jaký vztah má k Tuřínu?

Život Emila Holuba

Emil Holub byl český lékař, cestovatel, etnograf a geograf narozen v Tuříně v roce 1847. Studoval na lékařské fakultě v Praze, ale po absolvování se rozhodl věnovat se své vášni a cestování a vydal se na Afriku.

Během svých cest po Africe se Holub seznámil s mnoha lokálními kmeny a získal velké množství informací o jejich kultuře, zvyklostech a způsobu života. Tyto informace později publikoval v několika knihách, které byly velmi populární mezi evropskými čtenáři.

Holub se také věnoval zkoumání přírodních zdrojů Afriky a sbíral vzorky rostlinných i živočišných druhů pro sbírky muzeí v Evropě. V roce 1902 se vrátil do Čech, kde nadále publikoval knihy a vzdělával své čtenáře o Africe.

Vztah Emila Holuba k Tuřínu

Emil Holub se narodil a vyrostl v Tuříně, malé obci nedaleko od města Kroměříže. Jeho otec byl farářem v tamějším kostele, kde se Emil Holub také často vyskytoval.

Holub byl v Tuříně velmi oblíben a brzy se stal jednou z nejvýznamnějších postav v obci. V Tuříně se mu dostalo také jeho prvního vzdělání, než odešel do Prahy na studium.

Holub však nikdy nezapomněl na své kořeny a často se vracel do Tuřína, aby navštívil své přátele a rodinu. Jeho dům v Tuříně byl později proměněn na muzeum, které připomíná jeho život a práci.

Pro více informací o životě Emila Holuba doporučujeme návštěvu stránky Wikipedie.

Závěr

Emil Holub byl významnou postavou české historie a jeho cestovatelská práce stále fascinuje lidi na celém světě. Jeho vztah k Tuřínu je důležitým aspektem jeho života a myslíme si, že by měl být uznán a uctěn jak v Tuříně, tak i v celé České republice.

Kdo byl Emil Holub a jaký vztah má k Tuřínu?

Kdo byl Emil Holub?

Emil Holub byl český lékař, etnograf, cestovatel a botanik. Narodil se v roce 1847 v Praze a v roce 1902 zemřel v Johannesburgu v Jižní Africe. Proslavil se zejména svými expedicemi do Afriky, během kterých sbíral a zkoumal místní flóru a faunu.

Jaký vztah má Emil Holub k Tuřínu?

Emil Holub je znám zejména díky svému angažmá v Tuříně. Ten je malou obcí v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji a nachází se na úpatí Orlických hor. Holub se v Tuříně usadil v roce 1890, když zde postavil svou vilu, která mu sloužila jako základna pro jeho budoucí expedice do Afriky. Zároveň se do obce začal zapojovat i do místního společenského života a významně se podílel na rozvoji Tuřína. Dnes je v obci muzeum věnované právě Emilu Holubovi a jeho životu.

zeleninova

Tuřín – město plné historie

Tuřín – město plné historie

Příroda Tuřína

Tuřín je malebné městečko, které se nachází v údolí řeky Sázavy. Okolní krajina je plná zeleně a přírodní krásy, což láká turisty k cyklovýletům a pěší turistice.

Historie Tuřína

Tuřín má dlouhou historii, která sahá až do středověku. V minulosti zde stávala tvrz a také mnoho dalších historických staveb. K nejvýznamnějším památkám v Tuříně patří kostel sv. Martina, který byl postaven v 16. století.

Kultura a tradiční akce v Tuříně

Tuřín má bohatou kulturní scénu. Každoročně se zde konají různé kulturní akce, jako například Tuřínský vinobraní, který přiláká mnoho návštěvníků z celého regionu.

Navštivte Tuřín

Pokud se chystáte na výlet do přírody a rádi byste navštívili malebné městečko, určitě neváhejte a vydejte se do Tuřína. Kromě bohaté historie a kulturních akcí se zde můžete těšit na příjemné prostředí a mnoho možností pro aktivní odpočinek.


vegetables

Kdo byl Emil Holub a jaký vztah má k Tuřínu?

  • Emil Holub byl český lékař, cestovatel a etnograf
  • Narodil se v roce 1847 v Hořicích
  • V letech 1872-1877 podnikl výzkumnou expedici do jižní Afriky
  • Je autorem mnoha publikací o africké přírodě, kultuře a lidech
  • V roce 1882 zakoupil panství v Tuříně na Táborsku
  • Zde žil až do své smrti v roce 1902
  • Holub se v Tuříně věnoval šlechtitelské činnosti, zakládal ovocné sady a založil muzeum afrických předmětů
  • Tuřín se stal místem setkávání významných osobností, např. Tomáše Garrigua Masaryka
  • Do dnešních dnů zůstává zájem o Holuba a jeho dílo

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář