|

Kulinářský průvodce Tuřínem: Místní speciality a kde je ochutnat

Kulinářský průvodce Tuřínem: Místní speciality a kde je ochutnat

Tuřín je malebné městečko ležící v srdci Moravskoslezských Beskyd. Kromě své překrásné přírody nabízí i bohatou kulinářskou scénu. Pokud jste milovníkem tradičních jídel a regionálních specialit, tak vás tu rozhodně nezklamou.

Jedním z nejoblíbenějších míst, kde si můžete vychutnat místní speciality, je U Kukana. Tento rodinný podnik se specializuje na tradiční českou kuchyni a regionální speciality z Beskyd. Můžete si tu vychutnat například tuřínské halušky s bryněm, krkonošský roštěn s bramborovým knedlíkem nebo strouhané brambory s uzeným masem.

Dalším z oblíbených míst je Restaurace na náměstí, která se nachází přímo v centru města. Zde si můžete vychutnat například tuřínský guláš s houskovým knedlíkem, bramborovými plackami a okurkou nebo grilovanou kachnu s brusinkovou omáčkou a zelím.

Pokud máte chuť na něco sladkého, tak rozhodně nevynechejte cukrárnu Bonita. Ta nabízí nejen tradiční české dezerty, ale i místní speciality jako jsou koláče s ovocem ze zdejších lesů či čokoládové dorty s tvarohem.

Tak neváhejte a vydejte se na gastronomickou procházku Tuřínem!

zelenina

Kulinářský průvodce Tuřínem: Místní speciality a kde je ochutnat

Tradiční tuřínské delikatesy

Bytostnou součástí tuřínské kuchyně jsou různé druhy sýrů, jako je například slivnický sýr, králický sýr nebo valašský sýr. Ty se často podávají s chlebem, který je také typickým místním produktem. Mezi další místní speciality patří zelné řízky, ovocné knedlíky a guláš.

Kde ochutnat tuřínskou kuchyni

Pokud byste rádi ochutnali tradiční tuřínskou kuchyni, jednou z nejlepších možností je navštívit tamní restauraci Sýrárna, která se specializuje na pokrmy s tuřínským sýrem. Dále můžete zkusit restauraci U Kotočků nebo hospodu Na Kopci.

Odkazy na další příspěvky

Pokud byste se chtěli dozvědět více o tradičních sýrech, které se podávají v Tuříně, doporučujeme tento článek na cheese.com.

Kulinářský průvodce Tuřínem: Místní speciality a kde je ochutnat

Co jsou místní speciality v Tuříně?

Tuřín je známý pro své tradiční chutě a místní speciality. Jednou z nich je Tuřínský sýr, který je vyroben z mléka místních krav a má unikátní chuť. Další specialitou je Tuřínský perník, který je pečený z kvalitních surovin a má charakteristickou chuť a vůni.

Kde je možné ochutnat místní speciality v Tuříně?

Místní speciality je možné objevit v mnoha místech v Tuříně. Kromě místních restaurací a kaváren můžete navštívit i místní trhy, kde si můžete zakoupit tradiční Tuřínské produkty. Některé restaurace nabízejí místní speciality jako součást svého menu, a to jak tradiční, tak i v moderní podobě. Určitě se nebojte zeptat místních obyvatel na tipy, kde ochutnat ty nejlepší Tuřínské speciality.

zeleninova

Tuřín, malé město v České republice

Historie Tuřína

Tuřín je malé městečko ležící v okrese Olomouc. Historie Tuřína sahá až do 13. století, kdy zde stával hrad. V roce 1421 byl hrad dobyt a zbořen husity. V 16. století byl na místě bývalého hradu postaven zámek, který stojí dodnes.

Přírodní krása Tuřína

Tuřín se nachází v krásné přírodní krajině s množstvím lesů, luk a potoků. Nejvýznamnější přírodní památkou v okolí Tuřína je zřícenina hradu Sovinec, který je od města vzdálen jen několik kilometrů.

Více informací o památkách v okolí Tuřína lze najít na stránce wikipedie.

Kde se ubytovat v Tuříně

Také když je Tuřín malé město, najdou se zde různé možnosti ubytování. Nejlepší přehled o ubytování v Tuříně lze najít na stránce booking.com.

Jak vidíte, Tuřín nabízí mnoho krás a turistických zajímavostí. Proto neváhejte a vydejte se na výlet právě sem!

vegetables

Kulinářský průvodce Tuřínem: Místní speciality a kde je ochutnat

  • Krkonošská kyselica – tradiční polévka se smetanou, brambory a houbami
  • Tuřínské štrúdly – sladké listové těsto plněné ovocem nebo mákem
  • Knedlíky se škvarky – knedlíky plněné smaženými kousky slaniny
  • Smažený hermelín – místní sýr smažený v trojobalu, podává se s brusinkovým džemem
  • Zaječí guláš – tradiční jídlo z divočiny s kořením a zeleninou
  • Restaurace Na Růžku – nabízí tradiční českou kuchyni a místní speciality
  • Kavárna Štěstí – servíruje lahodné dezerty, včetně tuřínských štrúdlů
  • Bufet u Nádraží – jednoduchá místní restaurace, kde si můžete vychutnat knedlíky se škvarky a další tradiční jídla
  • Restaurace Pod hradem – nabízí mnoho druhů divočiny, včetně zaječího guláše

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky