|

Nejznámější odrůdy třešně ptačí a jejich vlastnosti

Nejznámější odrůdy třešně ptačí a jejich vlastnosti

Třešeň ptačí patří mezi oblíbené ovocné stromy. Její odrůdy se liší výškou stromu, velikostí plodů a termínem zrání. Mezi nejznámější odrůdy patří:

 • Titania – stromy dorůstají výšky 3-4 m, plody jsou středně velké a velmi aromatické
 • Okrasné třešně – jsou menšího vzrůstu, plody jsou malé a většinou se nejedí, ale jsou velmi dekorativní díky svému květu a listí
 • Napoleonka – stromy dorůstají výšky až 6 m, plody jsou velmi velké a sladké, též známé jako „srnčí srdce“
 • Kordia – stromy dorůstají výšky 4-5 m, plody jsou středně velké, oválného tvaru a velmi aromatické

Třešně ptačí jsou bohaté na vitamín C a minerály, a vhodné jsou pro přímou konzumaci nebo na výrobu kompotů a marmelád. Pokud máte rádi ovocné stromy, určitě byste si třešně ptačí neměli nechat ujít.

ovocny

Nejznámější odrůdy třešně ptačí a jejich vlastnosti

Co jsou třešně ptačí?

Třešně ptačí, také známé jako černé třešně, jsou druh třešní, které jsou menší a sladší než běžné třešně. Jsou populární v Evropě a Asii, ale stále se stávají více a více oblíbenými po celém světě.

Nejznámější odrůdy třešně ptačí

 • Bing: Jedna z nejpopulárnějších odrůd třešní ptačích. Má tmavě červenou a lesklou slupku a světlé dužniny, které jsou velmi sladké.
 • Black Tartarian: Tato odrůda má tmavě červenou slupku a sladké dužniny, ale jsou o něco menší než u odrůdy Bing. Black Tartarian také často produkuje velké sklizně.
 • Rainer: Tato odrůda třešní ptačí je neobvyklá, protože její slupka je červeno-bílo pruhovaná. Dužniny jsou sladké a šťavnaté, ale jsou o něco křehčí než u jiných odrůd.

Vlastnosti třešní ptačí

Třešně ptačí mají některé vlastnosti, které je dělají jedinečnými. Jsou menší než běžné třešně, ale mají větší sladkost. Taktéž jde vybírat z několika odrůd s různými barevnými kombinacemi a velikostí, což je dělá velmi populárními v cukrářství a pekařství.

Závěr

Třešně ptačí jsou populární po celém světě díky své sladkosti a jedinečným vlastnostem. Nejznámější odrůdy, jako je Bing, Black Tartarian a Rainer, jsou oblíbené pro své lahodné dužniny a krásné slupky. Pokud jste fanouškem třešní, určitě vyzkoušejte nějakou z těchto odrůd.

Nejznámější odrůdy třešně ptačí a jejich vlastnosti

Odrůda Napoleonka

Odrůda Napoleonka je nejrozšířenější odrůdou třešně ptačí v České republice. Plody jsou velké, sladké až mírně kyselé, tmavě červené barvy. Odrůda je velmi plodná a odolná proti mrazu a chorobám.

Odrůda Amorella

Tato odrůda je také velmi oblíbená pro své velké, sladké plody. Jsou tmavě červené až téměř černé barvy. Amorella je také velmi odolná vůči mrazu a chorobám.

Odrůda Morela

Morela je odrůda třešně ptačí s oranžovými plody, které mají sladkou chuť s výrazným aroma. Odrůda je odolná proti chorobám a mrazu.

Odrůda Vanda

Vanda má tmavě červené až fialové plody s velmi sladkou chutí. Odrůda je velmi plodná a odolná vůči chorobám.

ovoce

Sorry, as an AI language model, I do not have the capability to write in HTML format.

fruit

Nejznámější odrůdy třešně ptačí a jejich vlastnosti:

 • Starkrimson – velké, tmavě červené plody s lahodnou chutí a pevnou dužinou
 • Van – velké, kulaté plody s jemnou a sladkou chutí
 • Napoleon – velké, žluté plody s dobrou aromatickou chutí
 • Rainier – velké bílé plody s jemnou a sladkou chutí, červené plody mají kyselou chuť
 • Bing – velké, tmavě červené plody s lahodnou a sladkou chutí

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky