|

Jak uchovat jahody čerstvé a dlouho čas skladovat

Jak uchovat jahody čerstvé a dlouho čas skladovat

Pokud chcete uchovat jahody čerstvé a dlouho čas skladovat, můžete vyzkoušet několik triků.

Zvolte správné jahody – vyberte si plody, které vypadají čerstvě a zdravě. Vyvarujte se plodům s plísněmi a poškozením.

Nechte stopečky na jahodách – člověk by měl ořezat stopečky na jahodách až ve chvíli, kdy je chystá konzumovat. Stopky brání oxidaci a prospívají tak uchování čerstvých jahod.

Ukládejte jahody na chladném a suchém místě – jahody by měly být skladovány v ledničce při teplotě mezi 1–4 °C. Ujistěte se také, že jsou jahody v suchém prostředí, aby se jim nezvýšila vlhkost a nezačaly příliš rychle hnít.

Nevyprazdňujte nádobu s jahodami – Jestliže si přinesete jahody z obchodu domů, nevyprazdňujte je z nádoby. Jablka uvolňují ethylen, který je škodlivý pro jahody. Pokud však necháte jahody ve své původní nádobě, mohou v ní zůstat déle čerstvé.

S těmito tipy byste měli být schopni uchovat jahody čerstvé a dlouho si je vychutnávat.

ovocny

Jak uchovat jahody čerstvé a dlouho čas skladovat

Jahody jsou vynikající ovocem, které je bohaté na vitamíny a antioxidanty, ale jak je uchovat čerstvé a zabránit jejich rychlému čas skladování?

Jahody jsou velmi choulostivé a náchylné k hnědnutí a rozkladu. Pokud je ale uskladníme správně, mohou vydržet až několik dní.

Zde je několik tipů jak uchovávání jahod čerstvé:

1. Umístění – Jahody by měli být uskladněny na chladném a suchém místě.

2. Krájení jahod – Pokud jste jahody nakrájeli, dejte si pozor, aby jste je ihned neskladovali, pro jistotu nakrájené jahody uskladněte do chladničky.

3. Skladování jahod v lednici – Jahody skladujte nakládané v uzavřené nádobě do lednice, mohou vydržet až dva týdny.

4. Sušení jahod – Jahody můžete sušit a použít je do pokrmů, nejvhodnější způsob sušení jahod je sušení v troubě.

5. Mrazení jahod – Jahody lze zamrazit, pokud je připravíte dle návodu na mražení, mohou vydržet až jeden rok.

Takto můžete uchovávat jahody déle a užít si je ve správném čase. Jak uchováváte vy jahody? Dejte mi vědět v komentářích.

Pokud si chcete přečíst více o ovoci a zelenině, doporučuji navštívít tento zajímavý článek v angličtině, který se věnuje novému bílému ovoci, známému pod názvem Pineberry.
Pineberry arrives in the U.S.

Jak uchovat jahody čerstvé a dlouho čas skladovat

Jak správně skladovat jahody

Pro skladování jahod je nejlepší použít chladničku. Pokud máte velké množství jahod, umístěte je do více menších nádob, které se vejde do chladničky. Pokud jsou jahody ještě v papírových nebo plastových obalech, otevřete je. Ponechte je však v nádobách, protože tak budou chráněny před vlhkostí a plísněmi.

Jak prolongovat čerstvost jahod

Pokud chcete prodloužit čerstvost jahod, očistěte je, vyjměte stopky a properte je papírovým ubrouskem. Poté je dejte do suché nádoby s uzavíratelným víčkem nebo do plastového sáčku se zipem. Nádobu nebo sáček dejte poté do chladničky. Tuto proceduru můžete aplikovat i na jahody, které jste nakoupili již očištěné.

Prodloužit čerstvost jahod můžete také umístěním do mrazničky. Jahody je nutné očistit, vyjmout stopky a popřípadě nakrájet. Poté je složte do sáčku s zipem a dejte do mrazničky. Takto zabalené jahody vydrží v mrazničce až 8 měsíců.

Pamatujte, že i nejlepší skladování nemůže nahradit kvalitu a čerstvost čerstvě sesbíraných jahod. Proto vybírejte jahody pečlivě a skladujte je co nejdříve po nákupu.

ovoce

Jahody – ovocie prevádzajúce extrémne zdravotné výhody

Výživové hodnoty jahôd

Jahody patria medzi najsilnejšie ovocné zdroje antioxidantov s vysokým obsahom vitamínu C a vlákniny. Talianska štúdia tiež preukázala, že pravidelná konzumácia jahôd prináša prospešné zdravotné účinky ako zníženie krvného tlaku, zníženie rizika srdcovo-cievnych ochorení a zlepšenie kognitívnych funkcií mozgu.

Ďalšie benefity jahôd pre zdravie

Okrem vysokého obsahu antioxidantov a vitamínu C, jahody obsahujú flavonoidy, ktoré pomáhajú bojovať proti zhnisaniu zubov, krvácaniu z ďasien a zlepšujú zrak. Jahody sú taktiež bohaté na kyselinu listovú ktorá je dôležitá pre tehotné ženy.

Ako konzumovať jahody

Jahody sú skvelým doplnkom do jogurtov, ovsených vločiek, šalátov a samozrejme, úžasná chuť ovocia, ktoré sa nemožno prestať jesť samé o sobotňajšom večeri. Na začiatok try párok kúsok jahôd v smoothie alebo ovocnom shake.

Pre viac informácií o zdravotných výhodách jahôd navštívte wikipediu.

fruit

Jak uchovat jahody čerstvé a dlouho čas skladovat

– Nikdy neumývat jahody před skladováním
– Uchovávat jahody v chladničce, při teplotě 0-4 °C
– Skladovat jahody v miskách nebo nádobách s pokličkou
– Případně můžeme jahody zamrazit
– Spotřebovat jahody co nejdříve po sklizni ale ne déle než 2-3 dny.

(Nikdy neumývat jahody před skladováním, skladovat v chladničce a v nádobách s pokličkou, zamrazit pokud jde o větší množství a spotřebovat co nejdříve po sklizni.)

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky