|

Sušení ořechů v troubě: Postup a důležité rady pro dokonalé výsledky

Sušení ořechů v troubě: Postup a důležité rady pro dokonalé výsledky

Pokud chcete mít dokonale sušené ořechy, můžete využít troubu. K tomu vám stačí dodržet několik důležitých postupů a rad.

Krok 1: Příprava ořechů
Než začnete s sušením ořechů v troubě, musíte ořechy důkladně očistit a zbavit se všech nečistot, například slupky nebo prachu. Ořechy poté vyskládejte na plech, který obložte pečicím papírem.

Krok 2: Nastavení trouby
Přednastavte troubu na teplotu 60-70 stupňů Celsia. Je důležité nepřehánět s teplotou, aby nebyly ořechy příliš suché nebo naopak nedozrálé. Troubu nechte předehřát bez ořechů.

Krok 3: Sušení ořechů
Umístěte plech s ořechy do předehřáté trouby a nechte je sušit po dobu 3-4 hodin. V průběhu sušení je vhodné ořechy provětrávat a otáčet na plechu, aby se sušily z obou stran a nevyschly příliš.

Krok 4: Kontrola hotovosti ořechů
Kontrolujte ořechy během sušení a po uplynutí času. Hotové ořechy by měly být suché, křupavé a bez vlhkosti uvnitř. Pokud jsou ořechy ještě měkké nebo vlhké, nechte je sušit ještě další čas.

Dodržením těchto postupů a rad můžete získat dokonale sušené ořechy, které vám budou chutnat jako z obchodu.

ořechy


Ořechy jsou většinou velmi vlhké potraviny, které je nutné uchovávat v suchu, aby neztratily svou výživovou hodnotu a nezkažily se. Sušení ořechů je jedním z nejlepších způsobů, jak ořechy uchovat a prodloužit jejich trvanlivost. Navíc je suchý ořech mnohem chutnější a sladší než vlhký, a proto ho mnoho lidí upřednostňuje.

V troubě lze sušit téměř všechny druhy ořechů, jako jsou lískové ořechy, mandle, kešu, para ořechy, pistácie, jádra vlašských ořechů a další. Při sušení ořechů v troubě je nutné dodržovat některé základní postupy, aby výsledek byl co nejlepší.

1. Ořechy je nutné připravit. Je nutné odstranit škrupiny a vnitřek, pokud není použit celý ořech.

2. Ořechy je nutné rozprostřít na plech v jedné vrstvě.

3. Troubu předehřejte na 160-180 °C a nechte ořechy sušit po dobu asi 10-15 minut. Po 5-7 minutách je dobré ořechy obrátit, aby se sušily rovnoměrně ze všech stran.

4. Pokud se ořechy přitom zbarví nebo se na nich objeví hnědé skvrny, sušíte je příliš dlouho nebo na příliš vysoké teplotě. V takovém případě je nutné teplotu snížit a prodloužit čas sušení.

– Nikdy neodcházejte z domu, když máte ořechy v troubě. Sušící ořechy jsou poměrně snadno zapálené.

– Nepoužívejte olej na plech, protože se při sušení zahřeje a způsobí, že ořechy se připálí.

– Vyvarujte se sušení příliš velkého množství ořechů najednou, aby se stejně sušily ze všech stran a nekryly se navzájem.

Vlastní sušení ořechů v troubě bude s těmito tipy snadné. A věřte, že výsledek bude dokonalý!

Pro více informací o zdravých ořeších a jejich nutriční hodnotě navštivte tento článek od Healthline.Sušení ořechů v troubě: Postup a důležité rady pro dokonalé výsledky

Postup sušení ořechů v troubě

  1. Předehřejte troubu na 150 stupňů Celsia.
  2. Ořechy rozprostřete na plech s pečicím papírem.
  3. Můžete přidat trochu soli nebo koření podle vašeho gusta.
  4. Ořechy dejte do trouby a pečte asi 15-20 minut, dokud nejsou křupavé a kukuřičkové.
  5. Vyndejte ořechy z trouby a nechte je vychladnout na pokojové teplotě.

Důležité rady pro dokonalé výsledky

  • Ujistěte se, že jsou ořechy čisté a vysušené před pečením.
  • Použijte pečicí papír nebo ochucovadla, aby nezůstaly ořechy přilepené na plech.
  • Pečte ořechy pozvolna na nižší teplotě, aby nedošlo k přepálení nebo připálení.
  • Nepřekrývejte ořechy na plechu, aby se mohly dobře zahřát a oschnout při pečení.
  • Vyberte ořechy z trouby hned, jakmile začnou vonět a jsou křupavé, aby nedošlo k přesušení.

zeleninova

Jak sušit ořechy

Když máte nadbytek ořechů, můžete je jednoduše usušit, aby vydržely déle. Existují různé způsoby suchého ořechů, ale následující kroky ukazují nejobvyklejší postup:

Krok 1: Rýže

Dávejte suché rýžové zrnka do sáčku s ořechy. Bílé rýže nemá chuť ani vůni, takže nepoškodí ořechy. Rýže absorbuje vlhkost a tím pádem zabraňuje plísním a plesniam. Nechte ořechy a rýži několik dnů spolu v uzavřeném sáčku.

Krok 2: Tradiční způsob

Ořechy uložte na pekáč a dejte do trouby na 60 až 70 stupňů Celsia na 7 až 12 hodin. Pravidelně zamíchejte alespoň každou hodinu, aby se ořechy neupiekly. Trvá to déle než použití rýže, ale zabraňuje riziku zkažení ořechů.

Krok 3: Dehydrátor

Pokud máte dehydrátor, udělejte si radost a využijte ho k sušení ořechů. Nastavte teplotu na 45 až 60 stupňů Celsius a nechte sušit po dobu 12 až 24 hodin.

Usušené ořechy lze uchovávat v suchém a tmavém místě. Když je budete chtít použít, dejte si pozor na zešedlý povrch. Pokud povrch ořechu není úplně hladký, mohou být zkažené.

Chcete-li vědět více o ořeších, podívejte se na wikipedii.

orisky

Sušení ořechů v troubě: Postup a důležité rady pro dokonalé výsledky


– Vyberte kvalitní ořechy a omyjte je
– Rozložte je na plech potažený pečícím papírem
– Troubu předehřejte na 120-150 °C
– Dejte ořechy do trouby a sušte 15 až 30 minut
– Během sušení občas promíchejte
– Po dokončení nechte ořechy vychladnout na plechu před uložením do uzavřené nádoby
– Důležité rady: nezapomeňte na kvalitní ořechy, nepřehřívejte, sledujte a občas promíchejte, a neukládejte do vlhkého prostředí.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky