|

Třešně v kuchyni: recepty na tradiční i moderní třešňové pokrmy

Třešně v kuchyni: recepty na tradiční i moderní třešňové pokrmy

Třešně jsou lahodným ovocem, které se hodí nejen do dezertů, ale také do slaných jídel. Pokud máte rádi tradiční českou kuchyni, určitě vyzkoušejte recepty na třešňovou omáčku nebo třešňový knedlík. Pokud vás lákají spíše moderní chuťové zážitky, můžete si vyzkoušet například třešňový koktejl nebo třešňový cheesecake.

Pokud máte doma třešňový strom a nevíte, co s ním, určitě si neváhejte vyzkoušet některý z receptů na třešňové pokrmy. A pokud třešňový strom nemáte, vždy si můžete koupit třešně z ovocného trhu a udělat si z nich skvělou lahůdku. Buďte kreativní a nechte se inspirovat třešňovou kuchyní!

ovocny
Třešně v kuchyni: recepty na tradiční i moderní třešňové pokrmy

Tradiční třešňové pokrmy

Třešňový koláč

Jedním z nejoblíbenějších třešňových pokrmů u nás je třešňový koláč. Připravte si těsto podle vašeho oblíbeného receptu, poté na něj nasypte třešně a posypte cukrem. Koláč dejte péct do trouby na 180 stupňů a pečte ho asi 30 až 40 minut, dokud není krásně zlatavý.

Třešňová marmeláda

Třešňová marmeláda je ideální na sladké pečivo či do jogurtu. Stačí třešně rozmixovat spolu s cukrem a přidat trochu citronové šťávy. Směs dejte na plotnu a vařte, dokud se nezačne zahušťovat. Nalijte marmeládu do skleniček a uzavřete je víčkem.

Moderní třešňové pokrmy

Třešňové smoothie

Třešňové smoothie je lahodným a zdravým nápojem. Smíchejte si třešně spolu s jogurtem a trochou medu a mixujte, dokud nevznikne krémová konzistence. Smoothie nalijte do sklenice a ozdobte třešněmi a lístky máty.

Třešňové muffiny

Třešňové muffiny jsou skvělou alternativou k tradičnímu koláči. Smíchejte si mouku s cukrem a práškem do pečiva, poté přidejte vejce, máslo, mléko a nakrájené třešně. Těsto vlijte do muffinových formiček a dejte péct do trouby na 180 stupňů asi 20 minut, dokud nejsou muffiny propečené.

Zdroj: Food Network


Často kladené otázky o Třešně v kuchyni: recepty na tradiční i moderní třešňové pokrmy

Co je Třešně v kuchyni?

Třešně v kuchyni je sbírka receptů na tradiční i moderní třešňové pokrmy. Obsahuje různé druhy jídel, především sladkých, které se dají připravit z této ovocné lahůdky.

Kolik receptů je v Třešně v kuchyni?

Třešně v kuchyni obsahuje více než 50 receptů na různé druhy třešňových jídel. Najdete zde tradiční recepty, jako například třešňový kompot, marmeládu nebo lívance, ale také moderní recepty, jako třeba třešňový crumble nebo smoothie.

Jsou v Třešně v kuchyni i recepty pro vegany a vegetariány?

Ano, v Třešně v kuchyni najdete také recepty speciálně přizpůsobené pro vegany a vegetariány. Vedle tradičních jídel, jako jsou třeba palačinky s třešňovou náplní nebo třešňové muffiny, najdete zde i recepty na veganské třešňové dorty a zmrzliny.

Kde seženu třešně pro přípravu jídel z Třešně v kuchyni?

Třešně jsou sezónním ovocem, takže je můžete sehnat na trzích, v ovocných sadech nebo v supermarketech v letních měsících. Pokud nemáte možnost sehnat třešně čerstvé, můžete použít také mražené nebo konzervované třešně.

ovoce

Třešně – zdravá a sladká lahůdka

Historie a původ třešní

Třešně jsou ovocem, které pochází z oblasti Perského zálivu. Do Evropy se dostaly asi před 2000 lety od Řeků. Ve středověku byly třešně považovány za symbol nesmrtelnosti a krásy. Dnes jsou velice oblíbené a pěstují se v mnoha zemích světa.

Využití třešní

Třešně jsou nejen chutné, ale také velmi zdravé. Obsahují hodně vitamínu C, draslíku a vlákniny. Pomáhají také při trávení a mají protizánětlivé účinky. Třešně se nejčastěji konzumují čerstvé, ale také se zpracovávají do džusů, kompotů a koláčů.

Pěstování třešní

Třešně se nejlépe daří na slunných místech s propustnou půdou. Potřebují mnoho vody, ale nesnáší přemokření. Odstraňování plevelů je důležité pro správný růst a vývoj třešní. Při sklizni je potřeba být opatrný, aby se třešně nepoškodily.

Třešně v kuchyni

Třešně jsou skvělou přísadou do mnoha pokrmů. Čerstvé třešně se hodí do dezertů, jako jsou ovocné saláty a koláče. Také se z nich dají připravit letní nápoje, jako je třeba třešňový džus. V kombinaci s masem tvoří zajímavou chuťovou kombinaci, která se využívá v mnoha receptech.

Pro více informací o třešních můžete zavítat na stránku Třešně obecná na Wikipedii.

fruit

Třešně v kuchyni: recepty na tradiční i moderní třešňové pokrmy

  • Zkuste připravit třešňový dezert podle tradičního českého receptu.
  • Vyrobte si moderní smoothie s třešněmi a čokoládou.
  • Třešně můžete využít také v slaných jídlech, jako je například třešňová omáčka ke grilovanému masu.
  • Třešňové knedlíky nejsou jen tradiční – můžete je připravit i s nádechem moderní kuchyně, například s mascarpone.
  • Nepohrdněte ani třešňovým limonádovým sirupem – zkuste ho namíchat s vodou nebo sodovkou.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky