|

Zbavte se škůdců na stáleplodících jahodách s domácími přípravky

Zbavte se škůdců na stáleplodících jahodách s domácími přípravky

Pokud máte jahodový keř nebo zahrádku plnou jahod, určitě se setkáváte se škůdci, kteří ochutnávají vaše plody dřív než vy. Nicméně, existují různé domácí přípravky, kterými se můžete zbavit těchto nežádoucích návštěvníků.

Jedním z nejúčinnějších přípravků je směs jedlé sódy a boraxu. Smíchejte šálkovou měřítku boraxu s trochou vody, aby se rozpustil. Poté přidejte mísu jedlé sódy a promíchejte. Směs následně posypte po jahodových keřích nebo záhonu.

Dalším způsobem, jak se zbavit škůdců, je použití pepřového spreje. Smíchejte půl šálku mletého pepře a dvě šálky vody, aby vznikla tekutá směs. Poté ji nalijte do stříkací lahve a postříkejte plody a keře.

Posledním, ale ne zcela efektivním způsobem, jak se zbavit škůdců jahod, je použití ubrusů nebo přikrytí jahod sítí. Tyto metody však mohou omezit své možnosti sklizně, takže je důležité zvážit, zda jsou pro vás vhodné.

Využitím těchto domácích přípravků se můžete zbavit škůdců na vašich jahodách a užívat si svou sklizeň s minimálními ztrátami.

ovocny




Zbavte se škůdců na stáleplodících jahodách s domácími přípravky

Co jsou stáleplodící jahody

Stáleplodící jahody jsou odrůdy jahod, které rostou a plodí po celé vegetační sezóně, tj. od jara až do podzimu. Tyto odrůdy jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít jahody v zahrádce nebo na balkóně po celé léto. Bohužel, s tímto typem jahod přichází také problémy s škůdci.

Problém se škůdci u stáleplodících jahod

Jedním z hlavních škůdců, kterým jsou stáleplodící jahody vystaveny, jsou mšice. Tyto drobné, zelené škůdce se vyskytují na spodní straně listů a potravují se šťávami z rostliny. Dalším škůdcem jsou plži, kteří se rádi živí jahodami a jinými rostlinami v okolí.

Jak se zbavit mšic na stáleplodících jahodách

Jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit mšic na stáleplodících jahodách, je pomocí domácího roztoku. Stačí smíchat 1 lžíci tekutého mýdla s 1 litrem vody a vyspráskat roztokem listy rostliny, zejména pak spodní stranu listů, kde se mšice skrývají. Tento postup opakujte asi jednou týdně. Pokud je napadení mšicemi velmi silné, můžete použít i přípravky na bázi pyrétru nebo roztoky na bázi nikotinové kyseliny.

Jak se zbavit plžů na stáleplodících jahodách

Na výrobu domácí pasti na plže budete potřebovat: pivní kvasnice, cukr, mouku, kukuřičný škrob a vodu. Smíchejte první tři složky v poměru 1:1:1 a přidejte trochu mouky a kukuřičného škrobu. Směs rozmíchejte vodou na konzistenci těsta a vytvořte z ní kuličky o velikosti ořechu. Kuličky umístěte v okolí jahodových keřů. Plži je snědí a kvůli obsahu kvasnic a cukru se jim nafoukne žaludek a uschnou. Tento postup opakujte asi jednou týdně.

Závěr

Stáleplodící jahody jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí mít jahody v zahrádce po celé léto. Bohužel, s tímto typem jahod přicházejí i problémy se škůdci. Nicméně, pomocí domácích přípravků lze tyto problémy velmi snadno řešit.

Další informace o boji s škůdci na rostlinách


Zbavte se škůdců na stáleplodících jahodách s domácími přípravky

Jaké škůdce se mohou na jahodách vyskytnout?

Mezi nejčastější škůdce, kteří mohou způsobit škody na jahodách, patří mšice, mandelinka, třásněnka nebo plodový skůk. Tyto škůdci se mohou usadit na květech, listech i na plodech a mohou způsobit jejich uschnutí či vysušení.

Jak se mohu zbavit škůdců na jahodách?

Existuje mnoho způsobů, jak se mohou škůdci na jahodách zbavit. Jedním z možností jsou domácí přípravky, například odvar z kopřivy, cibule či česneku. Tyto přírodní prostředky mají silné účinky a jsou relativně levné a snadno dostupné.

Jak připravit odvar z kopřivy?

Pro přípravu tohoto domácího přípravku budete potřebovat jednu hrst kopřivy, kterou zalijete litrem vody a necháte přes noc louhovat. Druhý den vodu s kopřivou převařte a nechte vychladnout. Připravený odvar nastříkejte na rostliny jahod a škůdci by měli být eliminováni.

Jak použít cibuli a česnek pro boj proti škůdcům na jahodách?

Pro přípravu tohoto domácího přípravku budete potřebovat jednu cibuli nebo hlavu česneku. Rozemeleme je do pasty a smícháme s vodou. Tuto směs můžeme roztřískat na listy jahodových rostlin a nechat působit několik hodin. Poté rostliny zpláchneme čistou vodou.

Pamatujte si, že účinnost těchto domácích přípravků nemusí být stejná jako u komerčních produktů. Proto je vhodné před použitím tyto přípravky vyzkoušet na menším množství rostlin a pozorovat, jak na ně reagují.

ovoce

Stáleplodící jahody: Výhody této odrůdy

Jahody, to je zkrátka lahoda. Avšak, jakou odrůdu si vybrat, když trh nabízí tolik druhů? Pokud hledáte něco skutečně zvláštního, přichází na řadu stáleplodící jahody.

Co jsou to stáleplodící jahody?

Stáleplodící jahody jsou odrůdou, která kvete a plodí po většinu roku. To znamená, že si můžete vychutnat jejich plody prakticky celý rok. Základem této odrůdy jsou trvanlivé a zdravé rostliny, které nevyžadují přílišné péče a dokáží se přizpůsobit různým podmínkám.

Výhody stáleplodících jahod

Kromě jejich neustálé plodnosti mají stáleplodící jahody i řadu dalších výhod. Nejvýznamnější z nich je vysoká úroda, kterou lze dosáhnout i z méně četných rostlin. Dále jsou stáleplodící jahody vhodné i pro pěstování v nádobách, takže si je můžete vychutnat i na balkoně nebo terase.

Pokud vás zajímají stáleplodící jahody více, můžete navštívit stránku na Wikipedii, kde se dozvíte více o této zajímavé odrůdě.

fruit

Zbavte se škůdců na stáleplodících jahodách s domácími přípravky

  • Použijte roztok mýdla a vody na ochranu před molicami
  • Použijte prášek z boraxu proti roztočům
  • Natrhejte a odstraňte postižené listy a větve
  • Polévejte jahody kyselou vodou pro prevenci plísní
  • Postavte stojan na misky s pivem, aby zajistili lapení slimáků

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky