Kulturní dědictví Tuřína: gotický kostel a zámek z 18. století

Vesnice Tuřín, nacházející se v okrese Vyškov, je známá hlavně díky svému kulturnímu dědictví. Mezi nejvýznamnější památky patří gotický kostel svatého Vavřince a zámek z 18. století.

Kostel svatého Vavřince byl postaven již v 14. století a dodnes patří mezi nejvýznamnější stavby tohoto typu na Moravě. Její interiér skrývá nejen řadu historických artefaktů, ale také nádherné gotické klenby a fresky.

Zámek v Tuříně byl postaven v 18. století a sloužil jako sídlo místních šlechticů. V průběhu let prošel několika úpravami a dodnes se uvnitř ukrývají nádherné sály a fresky.

Kostel i zámek jsou dnes oblíbenými turistickými cíli a představují významnou součást kulturního dědictví Moravy.

zelenina

Kulturní dědictví Tuřína: gotický kostel a zámek z 18. století

Gotický kostel

Tuřín je malá obec v okrese Prostějov, ležící mezi městy Olomouc a Brno. Obec je známa především díky svému kulturnímu dědictví, které zahrnuje gotický kostel svatého Bartoloměje. Kostel pochází z 14. století a je dominující stavbou obce. Dnes slouží především k bohoslužbám, ale pro turisty je také volně přístupný.

Zámek z 18. století

Další památkou v obci Tuřín je zámek, který vznikl v 18. století. Původně šlo o barokní zámek, který byl v průběhu let několikrát přestavován a rozšířen. Dnes je zámek v klasicistním stylu a slouží jako kulturní středisko obce. Je zde umístěna knihovna, kulturní sál a také muzeum. Zámek je otevřen pro veřejnost a turisté si ho mohou prohlédnout během prohlídky obce.

Závěr

Tuřín je malá obec, ale nabízí mnoho kulturních památek a atrakcí. Gotický kostel svatého Bartoloměje a klasicistní zámek jsou jen dvě z mnoha památek, které zde můžete najít. Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě byste se sem měli vydat na výlet.

KLIKNĚTE ZDE pro návštěvu turistických atrakcí v Chicagu

Kulturní dědictví Tuřína

Gotický kostel

Kostel Panny Marie Sněžné v Tuříně je významnou kulturní památkou. Postaven byl v gotickém stylu na konci 14. století a v průběhu staletí prošel několika úpravami. Kostel patří ke skvostům západních Čech.

Zámek z 18. století

Zámek v Tuříně je další významnou kulturní památkou. Postaven byl v průběhu 18. století v barokním stylu a sloužil jako sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem a uvnitř lze obdivovat mnoho cenných uměleckých děl.

V Tuříně se nachází i další zajímavé památky, které stojí za návštěvu. Mezi nimi patří například kaplička svatého Jana Nepomuckého a kamenný most přes řeku Ohři.

zeleninova

Tuřín – zelené město v srdci Olomouckého kraje


Historie a vývoj města


Tuřín je malebné město ležící v srdci Olomouckého kraje, které se může pochlubit bohatou historií a kulturním dědictvím. První zmínky o osídlení v této oblasti pocházejí již z 9. století, kdy byly zdejší okolí osídleny Slovany. Během středověku se Tuřín stal významným střediskem řemesla a obchodu. V roce 1909 byla zprovozněna železniční trať spojující Tuřín s Olomoucí, což přispělo k dalšímu rozvoji města.

Přírodní krása a turistické zajímavosti


Tuřín je znám svou malebnou přírodou a množstvím turistických atrakcí. Oblíbeným cílem výletů je zdejší přírodní park Štěpánovsko, který se rozkládá na území přibližně 40 km². Park je bohatý na četné druhy fauny a flóry a nabízí řadu turistických tras pro pěší turisty i cykloturisty. Dalším zajímavým místem je zámek Tuřín, který se nachází na okraji města. Zámek je obklopen krásným parkem a interiér budovy ukrývá bohatou sbírku uměleckých předmětů.

Zajímavá informace: Víte že na území Tuřína se nachází největší lom v ČR – lom Kamenné?

Pro více informací o Tuřínu a jeho okolí navštivte tuto stránku na Wikipedii.

vegetables

Kulturní dědictví Tuřína: gotický kostel a zámek z 18. století

  • Ve městě Tuřín se nachází gotický kostel a zámek z 18. století, které jsou považovány za významné kulturní dědictví.
  • Gotický kostel pochází z 13. století a je jednou z nejstarších staveb v okolí.
  • Zámek byl postaven v 18. století a dodnes je v něm zachována původní architektura.
  • Obě stavby jsou důležitým místem pro turisty, kteří chtějí poznat historii a kulturní dědictví regionu.

Kategorie – potraviny

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí!
☑️ Nejoblíbenější dieta za Akční cenu! VÍCE INFORMACÍ