|

Za hranicemi Tuřína: Pohled na okolní krajiny a zajímavosti

Za hranicemi Tuřína: Pohled na okolní krajiny a zajímavosti

Pokud se vydáte za hranice malebného města Tuřín, čekají na vás úchvatné výhledy na okolní krajiny. Rozhlédnete se-li do dalekého horizontu, uvidíte zelené kopce, malebná údolí a čisté řeky. Takovýto pohled nezapomenutelně zůstane ve vaší mysli navždy.

Kromě toho, v okolí Tuřína je mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. Pro milovníky historie je zde například hrad Křivoklát, založený již v 12. století. Nedaleko odtud se nachází také lázeňské město Karlovy Vary, které si získalo celosvětovou proslulost svými léčivými prameny a romantickou architekturou.

Pro příznivce přírody je ideální adrenalinová stezka v Korunní památníkové oblasti Českého středohoří. Tato stezka Vám nabídne neopakovatelnou zábavu a zároveň Vás seznámí s nejkrásnějšími kouty České republiky.

Za hranicemi Tuřína, to jsou krajiny plné krás, kulturních a historických skvostů a nezapomenutelných zážitků. Nechte se unášet do světa tajemna a objevujte nové horizonty.

zelenina
Za hranicemi Tuřína: Pohled na okolní krajiny a zajímavosti

Za hranicemi Tuřína: Pohled na okolní krajiny a zajímavosti

Úvod

Pro milovníky přírody a historie je Tuřín v České republice skvělé místo k návštěvě. Tuřín naleznete poblíž hranice s Polskem, v okrese Jeseník. Je obklopen nádhernou přírodou, která nabízí mnoho sportovních aktivit. Také se zde nachází mnoho památek, které stojí za vidění. V tomto článku se podíváme na okolí Tuřína a zajímavosti, které byste neměli minout.

Příroda

V okolí Tuřína naleznete mnoho krásných míst, které si můžete prohlédnout. Pokud se vydáte na vrchol Jeseníků, získáte nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu. Nedaleko se nachází přehrada Kružberk, kde můžete podniknout kajakovou výpravu a poznávat okolní přírodu z vody. Pokud preferujete horskou turistiku, navštivte skalnatou rokli Bílá Opava, která je proslulá svojí nádhernou krajinou.

Kulturní památky

V Tuříně se nacházejí i kulturní památky, které vás určitě zaujmou. Jednou z nich je zřícenina hradu Vikštejn, který se nachází nedaleko od obce Tuřín. Hrad byl postaven v druhé polovině 13. století a spádovou oblastí byla Moravská brána. Na hradě si můžete prohlédnout dochovanou věž, zbytky zdi, palácové prostory a tzv. zákoutí. Dále se v okolí Tuřína nachází i zámek Velká Kraš, který byl postaven na počátku 18. století baronem Johannem Mathiasem von Praschma jako lovecký zámeček. Zámek je postaven v barokním stylu a poznáte ho podle jeho dvou věží, které jsou umístěny v přední části zámku.

Závěr

Pokud se chystáte navštívit Tuřín, určitě se nebudete nudit. Příroda vás okouzlí svou krásou a kulturní památky vám přinesou zpět do minulosti. Pokud máte chuť na další tipy, podívejte se na Visit the USA, kde najdete mnoho zajímavých článků o cestování po Americe.


Za hranicemi Tuřína: Pohled na okolní krajiny a zajímavosti

Co mohu vidět, když se podívám za hranice Tuřína?

Po okolních kopcích a údolích můžete vidět nádherné výhledy na krajinu plnou zeleně a zvířat. V dálce budete moci zahlédnout malebné vesničky a města, která stojí za návštěvu.

Jsou v okolí Tuřína nějaké zajímavé památky?

Ano, v okolí Tuřína najdete mnoho historických památek a krásných zámků a hradů. Mezi nejznámější patří hrad Buchlov, zámek Lednice a zámek Valtice.

Kam mohu zajít na výlet z Tuřína?

Okolí Tuřína je ideální na pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete navštívit Lednicko-Valtický areál, kde najdete nejen krásné zámky, ale také vinice a přírodní rezervace. Do hodiny jízdy autem se také dostanete do Brna, kde můžete navštívit mnoho památek a muzeí.

zeleninova
Historie Tuřína

Tuřín – malá vesnice s dlouhou historií

Tuřín je malá vesnice nacházející se v okrese Tachov. I přes svou malou velikost má Tuřín bohatou historii, která sahá až do 13. století.

Historie Tuřína

Tuřín vznikl v 13. století jako součást panství kláštera v Waldsassen. Vesnice se postupně rozvíjela až do 15. století, kdy byla osamostatněna a stala se součástí Švamberku.

Během následujících staletí byl Tuřín i přes svou malou velikost významným střediskem zemědělství a řemesel. V roce 1950 se připojil k osadě Hory Matky Boží, s níž sdílí místní samosprávu.

Pamětihodnosti v Tuříně

Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti v Tuříně patří barokní kostel svatého Vavřince z roku 1729 a památný dub letní, který se nachází na okraji vesnice.

Navštivte pro více informací Wikipedia.


vegetables

Za hranicemi Tuřína: Pohled na okolní krajiny a zajímavosti

– Viditelné jsou Moravskoslezské Beskydy, Malá Fatra a Kysuce
– Blízko se nachází jeskyně Bílá skála a rozcestník turistických tras
– V okolí lze najít řadu památkových objektů, jako např. zámek Hukvaldy
– Díky vysoké nadmořské výšce nabízí krásné výhledy na okolní krajinu
– Doporučuje se pro výlety pěší turistika nebo cykloturistika.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky