|

Tuřín – malá vesnice s bohatou historií

Tuřín – malá vesnice s bohatou historií

Tuřín je malebná vesnice nacházející se v okrese Pelhřimov v Kraji Vysočina. Může se pochlubit bohatou historií, která sahá až do 13. století, kdy byla vesnice založena.

Kulturní památky v Tuříně připomínají bohatou historii obce. Mezi nimi patří kostel sv. Jakuba Většího, barokní zámek nebo kamenný kříž z roku 1680.

Pro turisty je Tuřín lákavou destinací. Rozhledna na vrcholu Bukové hory nabízí nádherný výhled na celé okolí. Proslulou akcí se stala každoroční Pouť k Panně Marii Sněžné, která se koná na začátku srpna.

Také gastronomie v Tuříně rozhodně stojí za ochutnání. Místní kuchyně je plná tradičních jídel, jako jsou například štramberské uši nebo pivní steak.

Pokud hledáte klidné místo pro odpočinek v krásné přírodě a zároveň máte rádi historii a kulturu, Tuřín je pro vás ideální volba.

zelenina

Tuřín – malá vesnice s bohatou historií

Historie

Tuřín je malá vesnice ležící v okrese Pelhřimov. Historie této vesnice sahá až do 12. století, kdy byla osídlena slovanským kmenem. V roce 1369 byl Tuřín zakoupen Vilémem z Malovic, který zde postavil klenotnici a hrobku pro svoji rodinu. V roce 1532 se majitelem Tuřína stal Jan Třískala, který nechal postavit tvrz. V roce 1623 byl Tuřín připojen k panství Říčany, z něhož se stalo jedno z nejvýznamnějších panství v Čechách.

Památky a kulturní zajímavosti

Tuřín je zcela obklopen přírodou a láká turisty svými památkami a kulturními zajímavostmi. Nejvýznamnější památkou je bezesporu Tvrz Tuřín, která je dnes v soukromém vlastnictví. Kromě toho se zde nachází i kostel sv. Mikuláše a kaplička Panny Marie na návsi.

Pro milovníky kultury je Tuřín také atraktivní svými tradičními lidovými slavnostmi. Ty se konají na návsi a přinášejí do vesnice mnoho turistů z celé České republiky.

Příroda

Tuřín je obklopen malebnou přírodou a je proto vhodným místem pro turisty hledající klid a relaxaci v přírodě. Okolí Tuřína nabízí mnoho možnosti pro turistiku, cykloturistiku a vodáctví.

Nejvýznamnější přírodní památkou je vodopád Velký průrvodce, který se nachází v údolí řeky Ondřejnice. Tento vodopád je jedním z nejvyšších v České republice a je pro turisty přístupný celoročně.

Závěr

Tuřín je malou vesnicí s bohatou historií, památkami a attraktivní přírodou. Je ideálním místem pro turisty hledající klid a relaxaci v přírodě. Navštíví-li Tuřín, jistě nebudou zklamáni a rádi se sem budou vracet.

Zdroj: 10 Reasons to Visit the Smallest State in America, Rhode Island

FAQs – Tuřín – malá vesnice s bohatou historií

Co je Tuřín?

Tuřín je malá vesnice nacházející se v okrese Bruntál v Moravskoslezském kraji v České republice. Vesnice je známá svou bohatou historií a krásným okolím.

Jsou v Tuříně nějaké památky?

Ano, v Tuříně se nachází několik historických památek. Nejznámější z nich je zřícenina hradu Tuřín, který byl postaven v 13. století. Dále se zde nachází kostel sv. Václava a muzeum věnované historii vesnice.

Co je možné v Tuříně dělat?

V Tuříně můžete podniknout krásné procházky po okolních lesích a přírodě. Je zde také možnost navštívit místní koupaliště a zahrát si tenis na místním tenisovém kurzu.

Je v Tuříně možné najít ubytování?

Ano, v Tuříně se nachází několik penzionů a privátních ubytování. Doporučujeme si však rezervovat ubytování dopředu.

zeleninova

Tuřín – malebná obec na jižní Moravě

Tuřín je malebná obec na jižní Moravě, která se nachází přibližně 10 kilometrů jihozápadně od města Blanska a 25 kilometrů severně od Brna. Tuřín patří k oblíbeným cílům turistů, kteří sem přijíždějí za aktivním odpočinkem, krásnou přírodou a historickými památkami.

Turistika v okolí Tuřína

Pro milovníky turistiky je Tuřín skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkém okolí se nachází například údolí Holštejnské, které se řadí mezi nejkrásnější vyhlídky v České republice. Kromě toho můžete navštívit také jeskyni Balcarku, která nabízí nezapomenutelný zážitek až na hranici adrenalinového.

Pamětihodnosti v Tuříně

V Tuříně a jeho okolí se nachází také několik zajímavých památek. Na přímo v obci můžete obdivovat kostel sv. Michaela archanděla. Kousek od obce se pak nachází zřícenina hradu Holštejn, která je otevřena turistům po celý rok. Další zajímavou památkou v okolí je také klášter Porta Coeli v Předklášteří, který je ozdobou Jižní Moravy.

Pokud hledáte malebnou obec, která nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek a kvalitní turistiku, rozhodně byste měli zamířit do Tuřína. Tato obec na jižní Moravě je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí a nabízí mnoho krásných a zajímavých památek.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tuřín

vegetables

Tuřín – malá vesnice s bohatou historií

H2: Poloha
– Nachází se na úpatí Orlických hor v okrese Rychnov nad Kněžnou.

H2: Historie
– První písemná zmínka o obci pochází z roku 1352.
– V 16. století v obci stála tvrz a měl zde svůj statek slavný rytíř Jiřík z Poděbrad.
– Během 2. světové války byla obec několikrát bombardována a po válce byla znárodněna.

H2: Památky
– Kostel sv. Jakuba Většího z 14. století.
– Kaple sv. Anny postavena v roce 1715.
– Zřícenina tvrze z 16. století.

H2: Turistika
– Kolem obce vede cyklostezka a několik turistických tras.
– Výstup na vrchol Suché hory s výhledem na celé okolí.

H2: Místní zvyky a tradice
– První neděli v srpnu se koná tradiční lidová slavnost – Tuřínská pouť.
– V obci se každoročně pořádá vánoční jarmark.

H2: Hospodářství
– V obci působí několik rodinných zemědělských podniků zabývajících se převážně chovem dobytka.
– Místní občané se také zabývají různými řemesly, jako je například tesařství nebo kovářství.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky