|

Bezlepková grilovaná zelenina: Pohlreichova verze

Bezlepková grilovaná zelenina: Pohlreichova verze

Bezlepková grilovaná zelenina je dokonalou volbou pro ty, kteří chtějí jíst zdravě a zároveň se vyvarovat potravin s obsahem lepku. Jeden z nejlepších způsobů, jak připravit toto jídlo, je následovat recept od šéfkuchaře Martina Pohlreicha.

Tento recept se skládá z různých druhů zeleniny, které jsou nakrájeny na menší kousky a následně grilovány. Mezi oblíbené druhy zeleniny patří paprika, cuketa, lilek, cibule, rajčata a další. Pohlreichova verze tohoto receptu využívá speciální směsi koření, která dodá zelenině výrazné aroma a chuť.

Kromě toho, že je toto jídlo bezlepkové, je také bez tuku a velmi zdravé. Grilování zeleniny zajišťuje zachování všech potřebných živin a vitaminů, což z tohoto jídla dělá skvělou volbu pro ty, kteří dbají o své zdraví.

Zkuste připravit tuto bezlepkovou grilovanou zeleninu podle Pohlreichovy verze a uvidíte, jak si ji oblíbíte!

zelenina

Bezlepková grilovaná zelenina: Pohlreichova verze

Bezlepková grilovaná zelenina: Pohlreichova verze

O co se jedná?

Bezlepková dieta je pro mnoho lidí nutností z důvodu celiakie nebo citlivosti na glutenní bílkovinu. Přesto to neznamená, že musíte zcela vzdát grilování zeleniny. Mistr kuchař Zdeněk Pohlreich se svojí verzí grilované zeleniny pro bezlepkovou dietu dokazuje, že se můžete bez problémů vypořádat i s omezeními v potravách a stále si užívat skvělé chutě.

Jak na to?

Na přípravu je třeba následující zelenina:

 • 2 cukety
 • 2 lilek
 • 2 cibule
 • 2 papriky

Veškerou zeleninu nakrájejte na plátky, nebo menší kousky, tak jak se vám nejlépe hodí. Poté všechno marinujte v oleji s bylinkami a grilujte na grilu nebo v troubě. Můžete samozřejmě ochutit solí a pepřem podle chuti.

Proč je to dobré?

Grilovaná zelenina je skvělá volba pro každého, kdo chce jíst zdravě a být fit. Zelenina obsahuje vitamíny, minerály a ostatní látky, které tělo potřebuje. Díky tomu, že bezlepková dieta zdůrazňuje zdravé a kvalitní potraviny, grilovaná zelenina je ideální volbou pro každého, kdo se snaží žít zdravěji.

Je to i pro mě?

Pokud máte intoleranci na lepek nebo máte celiakii, tak určitě. Pokud ne, můžete si vyzkoušet, jak chutná bezlepková dieta a udělat něco pro svoje zdraví.

Zdroj: www.eatingwell.com


Bezlepková grilovaná zelenina: Pohlreichova verze

Co je to bezlepková grilovaná zelenina?

Bezlepková grilovaná zelenina je lahodné jídlo, které se skládá z různých druhů zeleniny, které jsou grilovány a dochuceny podle receptu šéfkuchaře Martina Pohlreicha.

Jaké zeleniny jsou součástí receptu?

Recept šéfkuchaře Pohlreicha na bezlepkovou grilovanou zeleninu obsahuje různé druhy zeleniny, jako jsou sladká paprika, cuketa, lilek nebo rajčata.

Je recept vhodný pro osoby s celiakií?

Ano, recept na bezlepkovou grilovanou zeleninu je vhodný pro osoby s celiakií, jelikož neobsahuje žádné lepek.

Jaké jsou přínosy konzumace zeleniny?

Konzumace zeleniny má mnoho přínosů pro lidské zdraví. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a vlákniny, které pomáhají udržovat zdravou váhu, snižovat riziko onemocnění srdce a cév a také podporují zdravou funkci trávicího systému.

Jakým způsobem je zelenina grilována?

Zelenina je grilována na roštu, na grilovacích mřížkách nebo na grilovací pánvi. Je důležité ji průběžně otáčet, aby se zelenina zpracovala z každé strany.

Jakým způsobem je zelenina dochucena?

Zelenina je dochucena různými druhy bylinek, jako jsou tymián, rozmarýn, nebo petržel. Dochutit ji lze i solí, pepřem a olivovým olejem.

Jaké další recepty na zdravá jídla doporučujete?

V naší kategorii zdravé jídlo najdete mnoho dalších receptů, které jsou zdravé a lahodné. Doporučujeme například quinoový salát s pečeným batátem nebo brokolicovou polévku.

zeleninova

Grilovaná zelenina Pohlreich

Celulitida: Jak vám může pomoci grilovaná zelenina Pohlreich?

Přemýšlíte, jak se zbavit celulitidy? Jedním z možných řešení může být konzumace grilované zeleniny Pohlreich. Grilování zeleniny je obecně zdravější než smažení a přidává chuťový zážitek. Zelenina obsahuje minerály a vitamíny, které prospívají vašemu zdraví a zároveň pomáhají bojovat s celulitidou.

Grilovaná zelenina Pohlreich obsahuje komplex vitamínů skupiny B, jako je B1 (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantothenová), B6 (pyridoxin), B9 (kyselina listová) a B12 (kobalamin), které podporují metabolické procesy v těle a pomáhají s redukcí celulitidy.

Součástí grilované zeleniny Pohlreich mohou být papriky, rajčata, cukety, lilek, brokolice, mrkev a další zelenina. Doporučuje se grilovat zeleninu na roštu nebo na grilovací pánvi bez přidání tuku.

Takže nečekejte a vyzkoušejte grilovanou zeleninu Pohlreich jako součást vašeho stravovacího plánu v boji s celulitidou.

Zdroj: Zelenina na Wikipedii

vegetables

Bezlepková grilovaná zelenina: Pohlreichova verze

 • Vyberte si oblíbenou zeleninu – papriky, cukety, lilek, cibule, mrkev, brambory.
 • Nakrájejte zeleninu na menší kousky, stejné velikosti.
 • Pokud používáte brambory, předvařte je v osolené vodě.
 • Připravte si marinádu – mixujte olivový olej, sůl, cukr, česnek a bylinky.
 • Marinujte zeleninu a nechte ji odpočinout alespoň 30 minut.
 • Grilujte zeleninu na roštu na středním ohni, občas obracejte.
 • Servírujte horkou.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky