|

Jablka v kuchyni: Jak je nejefektivněji zužitkovat

Jablka v kuchyni: Jak je nejefektivněji zužitkovat

Jablka jsou vynikající ovoce plné vitamínů a minerálů. Nejenže jsou chutné a osvěžující, ale také jsou vynikající ingrediencí pro mnoho jídel. Pokud hledáte způsob, jak zužitkovat jablka nejefektivněji v kuchyni, níže najdete několik tipů a triků.

 • Přidejte je do koláčů a dezertů
 • Použijte je v slaných jídlech, jako například v salátech
 • Vyzkoušejte je v domácím džusu nebo sirupu
 • Připravte jablkový ocet
 • Nakrájejte je na plátky a sušte jako zdravou svačinu

Nezapomeňte, že čerstvá jablka jsou vynikajícím zdrojem vlákniny a antioxidantů, takže je dobré je jíst i samotné. Ať už se rozhodnete jakkoli, využití jablek v kuchyni je snadné a přínosné.

ovocnyJablka v kuchyni: Jak je nejefektivněji zužitkovat

Jablka v kuchyni: Jak je nejefektivněji zužitkovat

Jablka v kuchyni

Jablka jsou vynikajícím zdrojem vitamínů a vlákniny. Nejenže posilují imunitu, ale také zvyšují chuť k jídlu. Nejlepší ze všeho je, že mohou být použity v mnoha různých receptech.

Jablečná šťáva

Nejprve si připravte čerstvá jablka a omyjte je. Poté je nakrájejte na menší kusy a vložte do mixéru. Přidejte trochu vody a rozmixujte, dokud nezískáte hladkou a tekutou směs. Pokud chcete, můžete jablka předtím i oloupat. Jablečná šťáva je výborným osvěžujícím nápojem, který můžete pít kdykoliv během dne.

Jablečný koláč

Jablečný koláč je klasickým dezertem, který se však dá snadno upravit podle vašich představ. Nejlepší je použít sladká jablka a vykrajovat je na tenké plátky. Poté stačí smíchat mouku, cukr a máslo, přidat vajíčko a vytvořit těsto. Na těsto položte jablka a pečte v troubě při teplotě 180 stupňů Celsia asi 30 minut. Hotový koláč můžete posypat cukrem a skvěle se hodí k šálku kávy nebo čaje.

Jablečný džem

Jablečný džem je skvělým způsobem, jak zužitkovat jablka, která už nejsou úplně čerstvá. Jablka oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Vařte je v hrnci s cukrem a trochou citronové šťávy až do změknutí. Poté směs rozmixujte a přidejte další cukr a citronovou šťávu podle chuti. Vařte a míchejte, dokud směs nenabude konzistenci džemu. Hotový džem nalijte do sklenic a vychladněte. Můžete ho použít k pomazánkám, ale také jako sladkou přílohu k masu nebo zeleninovým pokrmům.

Jak vidíte, jablka jsou skvělým zdrojem inspirace v kuchyni. Pokud byste chtěli vyzkoušet nějaké americké speciality s jablky, podívejte se například na tento web.

Jablka v kuchyni:

Jak je nejefektivněji zužitkovat

Jablka jsou vynikajícím zdrojem vitamínů a vlákniny, ale co s nimi udělat, když vás přemohou vyskládané koše na zahradě?

Zde je pár tipů, jak nejefektivněji využít jablka:

 • Uvařte jablka
 • Jablka můžete jednoduše uvařit, zalít cukrem a skořicí a použít jako náplň do koláčů nebo jako přísadu do ovocných kompotů.

 • Udělejte z domácího jablečného moštu
 • Pokud máte dostatek jablek, můžete si udělat vlastní jablečný mošt. Stačí jablka nasekat na kousky, zalít horkou vodou a nechat louhovat přes noc. Po této době vložte do čisté láhve a nechte fermentovat. Pokud chcete vyrobit mošt bez cukru, použijte lis na ovoce.

 • Jablka jako surovina na domácí těstoviny
 • Pokud máte doma kuchyňský robot, můžete si vyrobit domácí těstoviny a použít jablka jako ingredienci. Stačí je nasekat do drobných kousků a přidat do těstovinového těsta. Pokud používáte stroj na výrobu těstovin, použijte nástavec na řezání těstovin, aby se vám jablka dobře rozmělnila.

Těchto možností je samozřejmě mnohem více, každý si může najít něco podle svého gusta. Nicméně pamatujte si, že jablka mají mnoho výhod a mohou být použity v mnoha receptech!

ovoce

Jablko – zdraví na talíři

Jablko je jedno z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších ovocných druhů na světě. Má mnoho zdravotních výhod a představuje ideální přírodní snack kdykoliv během dne. Zde jsou některé z jeho pozitivních účinků na zdraví:

Zdravé srdce

Jablka jsou bohatá na antioxidanty a vlákninu, což může snižovat riziko srdečních chorob tím, že brání oxidaci LDL cholesterolu. Výzkum také ukázal, že lidé, kteří konzumovali více jablek, měli snížené riziko vzniku mrtvice.

Zdravá váha a trávení

Vysoký obsah vlákniny v jablkách pomáhá při trávení, zatímco nízká kalorická hodnota a snadná dostupnost činí jablka ideálním ovocem pro ty, kteří chtějí zhubnout. Pokud sníte jablko před jídlem, může to pomoci s kontrolou hladu a snížením kalorického příjmu.

Zlepšuje funkci mozku

Jablka obsahují flavonoidy, což jsou sloučeniny spojené se snížením rizika vzniku demence a Alzheimerovy choroby. Studie také ukázaly, že konzumace jablek může zlepšit paměť a kognitivní funkce.

Pokud tedy hledáte jednoduchý a zdravý způsob, jak zlepšit své zdraví, neměli byste přehlédnout toto chutné a zdravé ovoce. Další informace o jablkách naleznete na stránce Wikipedie.

fruit

– Jablka jsou v kuchyni vynikajícím ingrediencí
– Můžeme je používat jako hlavní surovinu nebo jako doplněk k jiným pokrmům
– Dají se využít při vaření i pečení
– Nejlepší efektivní způsob jak je využít jsou například:
– Čerstvé jablečné šťávy nebo pyré pro sladké nebo slané jídlo
– Sušené plátky na svačinu nebo jako výborné křupavé přílohy
– Jablečný ocet při vaření a marinování
– Při přípravě jablek dejte pozor na to, aby byly dostatečně očištěny a zbaveny jadérek.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky