|

Jak nejlépe využít kešu oříšky v kuchyni

Jak nejlépe využít kešu oříšky v kuchyni

Kešu oříšky jsou bohatým zdrojem živin a dokáží přidat kulinárním pochoutkům zajímavou chuť i strukturu. Pokud hledáte inspiraci, jak nejlépe je využít v kuchyni, níže najdete několik tipů.

Přidat do smoothie
Kešu oříšky jsou skvělým doplňkem pro zdravé smoothie. Stačí je předem namočit, aby byly měkké, a pak je přidat do mixéru s ovocem a zeleninou. Výsledný nápoj bude plný živin a bude mít oříškovou chuť.

Použít jako náhradu za mléko
Kešu oříšky lze také použít jako alternativu k mléku v receptech. Stačí je rozmačkat a smíchat s vodou, aby vznikla kešu mléko. To lze použít v různých receptech, jako například v omáčkách nebo dezertech.

Přidat do sušenek
Kešu oříšky lze také využít jako ingredience při pečení sušenek. Pokud je rozemelte, můžete je použít jako náhradu za mouku nebo jako doplněk k těstu. Sušenky s kešu oříšky budou mít oříškovou chuť a bude z nich cítit vůně.

S kešu oříšky lze experimentovat v kuchyni a využít je v různých receptech. Díky jejich výživovým hodnotám jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí stravovat zdravě.

ořechy

Jak nejlépe využít kešu oříšky v kuchyni

Příprava kešu oříšků

Kešu oříšky jsou výborným zdrojem proteinů, vitamínů a minerálů. Před použitím je však nutné je připravit. Nejlepší je je namočit v horké vodě po dobu několika hodin. Poté se opláchnou a usuší na čistém utěrku nebo papírovém ubrusu.

1. Přidání do cereálií a snídaní

Kešu oříšky jsou vynikající přísadou do cereálií, jogurtů, ovesných kaší a smoothies. Jelikož jsou bohaté na bílkoviny, mohou pomoci udržet pocit sytosti a energie během celého dopoledne.

2. Přidání do pečiva a dortů

Kešu oříšky lze použít jako náhradu za ořechy v mnoha receptech na pečivo a dorty. Můžete je nasekat a přidat do piškotů nebo je rozemlít na jemno a použít jako náhradu za mandlovou mouku.

3. Použití v exotických jídlech

Kešu oříšky vynikají v exotických jídlech, jako například v thajské kuchyni. Můžete je přidat do kari omáček, kokosových krémů a dalších jídel, které vyžadují hustší konzistenci.

4. Použití jako náhrada za sýr

Pro vegany jsou kešu oříšky skvělou alternativou ke sýru. Pokud je namočíte na několik hodin a poté je rozmixujete s citronovou šťávou, česnekem a bylinkami, získáte poměrně lahodnou náhradu za sýr.

Pokud byste rádi ochutili své další jídlo, můžete využít inspirace a receptů na americkém blogu „The Minimalist Baker“. Snaží se přidávat různé alternativy a náhrady do tradiční kuchyně, aby odpovídaly každému jídelníčku.

Doufáme, že jsme vás dobře inspirovali a že využijete potenciál, který se skrývá v kešu oříšcích. Bon appétit!Jak nejlépe využít kešu oříšky v kuchyni

Jak lze použít kešu oříšky při vaření

Kešu oříšky lze využít na mnoho způsobů – hodí se jako surovina do sladkých i slaných jídel. Přidávejte je do salátů, polévek, těstovin nebo je použijte při přípravě omáček. Díky své vysoké nutriční hodnotě jsou kešu oříšky také vynikající náhradou za mléko – šlehejte je s vodou a použijte jako základ pro smoothie, přidávejte je do jogurtů nebo cereálií.

Jak lze použít kešu oříšky při pečení

Kešu oříšky mohou být skvělou náhradou za mouku. Můžete je namelit a použít při přípravě citronového koláče, sušenek nebo muffinů. Kešu máslo je také skvělou náhradou za máslo v receptech.

Jak lze kešu oříšky konzumovat jako snack

Kešu oříšky jsou vynikajícím snackem pro tělo i duši. Konzumujte je samotné nebo smíchejte s vašimi oblíbenými sušenými ovocemi a semínky. Pokud preferujete slané snacky, smíchejte je se solenými semínky anebo přidávejte do trail mixu spolu s ořechy a sušeným ovocem.

Jaké jsou lepší varianty kešu oříšků

Doporučujeme zakoupit kešu oříšky v bio kvalitě a nesolené. Pokud si přejete ozdravit svůj jídelníček, vyhýbejte se slaným a praženým variantám. Můžete také zkusit mnoho druhů kešu oříšků v rámci jednoho nákupu, anebo se začít poohlížet po netradičních alternativách, jako je například kešu máslo.

zeleninova

Kešu – Exotické ořechy ze Severovýchodního Brazílie

Kešu, plod kešuovníku, je populární exotický ořech, který pochází ze Severovýchodního Brazílie. Jedná se o ořech s vysokým obsahem bílkovin, minerálů a vitaminů, a navíc neobsahuje lepek. Patří mezi tzv. raw food, protože se konzumuje v surovém stavu.

Použití kešu v kuchyni

Kešu se často používá jako ingredience v tradičním indickém jídle. Mohou být přidávány do curry, rýže nebo salátů, stejně jako do dezertů jako je například marcipán z kešu. Kešu se také používá jako základ pro sladké a slané pomazánky.

Zdravotní výhody kešu

Kešu jsou bohaté na železo, hořčík a fosfor, vitamíny B6 a E, a jsou také zdrojem zdravých tuků a antioxidantů. Pomáhají snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění a podporují správnou funkci mozku a nervového systému. Kešu také pomáhají udržovat zdravou kůži, vlasy a nehty.

Pro více informací o kešu a jejich pěstování navštivte wikipedii.

orisky

Jak nejlépe využít kešu oříšky v kuchyni

  • Použijte je jako náhradu za pomazánky a máslo v receptech.
  • Přidejte je do vašich oblíbených koláčů a zákusků.
  • Použijte je jako chutné a zdravé posypky na jogurty, cereálie nebo do smoothies.
  • Vyzkoušejte je jako ingredienci v marockých nebo indických jídlech jako jsou tajiny a kari.
  • Smíchejte je s jinými ořechy a sušeným ovocem pro zdravý snack.
  • Použijte je v zeleninových salátech jako křupavou přílohu.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky