|

Jak uschnout ořechy doma: Nejlepší postup a tipy na sušení ořechů

Jak uschnout ořechy doma: Nejlepší postup a tipy na sušení ořechů

Pokud máte doma čerstvě natrhané ořechy a chcete je uschnout, existuje několik způsobů, jak na to. Je důležité přitom dodržet správné postupy, aby se ořechy neslezly či nezatuchly.

Postup pro sušení ořechů v troube: Nejprve ořechy důkladně omyjte a nechte je okapat. Poté je na plech s pečícím papírem rozprostřete tak, aby nebyly příliš překryté a mohly dobře vyschnout. Troubu přitom předehřejte na teplotu do 50 stupňů Celsia a poté do ní dejte plech s ořechy. Ořechy nechte v troubě sušit asi 12-24 hodin, přičemž občas je promíchejte. Po skončení sušení ořechy nechte vychladnout a poté je můžete uskladnit v suchém a tmavém místě.

Tipy na sušení ořechů: Pokud nemáte troubu, můžete ořechy sušit například i na slunci či v sušičce na ovoce. Při sušení nezapomeňte na důkladné čištění a kontrolování ořechů, zda nejsou plesnivé či příliš poškozené. Dávejte také pozor, aby ořechy nepřipálily nebo se nezatuchly vlivem vlhkého prostředí.

Pamatujte, že díky sušení se ořechy prodlouží jejich trvanlivost a zůstanou tak dlouho čerstvé. Tak neváhejte a vyzkoušejte to sami!

ořechy
Jak uschnout ořechy doma: Nejlepší postup a tipy na sušení ořechů

Jak uschnout ořechy doma

Postup sušení ořechů

Před sušením ořechů je třeba je důkladně umýt a nechat uschnout. Poté je lze uložit na suché a vzdušné místo, případně na papírový ručník, aby se zbavily zbývající vlhkosti. Zároveň je důležité ořechy pravidelně míchat, aby se sušily rovnoměrně.

Tipy na sušení ořechů

  • Neusušujte ořechy na slunci, mohou shořet.
  • Neuchovávejte ořechy v blízkosti vodovodních a odpadních potrubí kvůli vlhkosti.
  • Ujistěte se, že jsou ořechy plně uzavřené a nejsou napadeny škůdci nebo plísněmi, neboť tyto problémy lze šířit během skladování.

Další tipy na sušení a skladování ořechů

Abyste zabránili výskytu škůdců nebo plísní, můžete ořechy před skladováním umístit na pár hodin do mrazáku nebo vakuovat.

Závěr

Pokud dodržíte správný postup a tipy na sušení ořechů, budou vaše ořechy ideálně uskladněny a připraveny na konzumaci kdykoli budete chtít.

Tady najdete další užitečné tipy na skladování ořechů od magazínu Good Housekeeping
Jak uschnout ořechy doma: Nejlepší postup a tipy na sušení ořechů

Jaké ořechy lze uschnout?

Většinu druhů ořechů lze doma uschnout v pečící troubě nebo na slunci, například lískové ořechy, mandle, kešu, vlašské ořechy, para ořechy atd.

Jak uschnout ořechy v troubě?

Nejprve ořechy vyberte, zbavte je skořápek, pozbydejte drobné kousky skořápky a pokud to bude potřeba, očistěte je od nečistot. Potom ořechy rovnoměrně rozložte na plech vyložený pečicím papírem. Nastavte troubu na teplotu mezi 50 až 70 °C. Ořechy v troubě dejte sušit po dobu alespoň 12 hodin. Během sušení občas ořechy otáčejte, aby se sušily rovnoměrně ze všech stran.

Jak uschnout ořechy na slunci?

Potřebujete vhodné místo, kde bude dostatek slunečního záření a vzduchu. Ořechy dejte rozložené na rovný povrch, například na stůl, plech, či jinou podložku. Ořechy položte tak, aby nebyly na slunci skutečně dlouho a aby se nezačaly připalovat. Jako u pečení v troubě i u usychání na slunci, doporučujeme důsledně kontrolovat a otáčet ořechy jedenkrát za čas.

Jak poznat, že jsou ořechy uschlé?

Když budou ořechy hotové, měly by být suché na dotek, křupavé a nelepivé. Pokud cítíte, že vevnitř jsou stále vlhké, nechte je sušit dále. Pamatujte, že celý proces může trvat delší dobu, v závislosti na tom, kolik ořechů sušíte a jaký druh ořechů použijete.

zeleninova

Jak sušit ořechy – praktický návod

Proč sušit ořechy doma?

Sušení ořechů doma má několik výhod. Zaprvé, můžete mít jistotu, že jsou ořechy čerstvé a neznehodnocené. Dále pak můžete ovlivnit chuť sušením na požadovanou míru křupavosti a kyselosti. A konečně, domácí sušené ořechy jsou zpravidla mnohem levnější než ty, které nakoupíte v obchodě.

Jak na to?

Prvním krokem je ořechy očistit a zbavit se jejich tvrdého oplodí. Poté je dejte na pečicí papír a rozprostřete na plech. Pečte v troubě při teplotě okolo 70 °C, dokud nejsou suché a lehce zhnědnou. Pokud je budete pečít při vyšší teplotě, mohou se ořechy přesušit a ztratit svou chuť.

Závěr

Sušení ořechů je snadné a praktické. Pokud se rozhodnete to zkusit, nezapomeňte na správnou teplotu a pravidelně sledujte, jak se ořechy zpracovávají. A pak už si jen vychutnejte svůj domácí výrobek!

Outbound link: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ořech

orisky

Jak uschnout ořechy doma: Nejlepší postup a tipy na sušení ořechů

  • Vyberte si čerstvé a zdravé ořechy
  • Potlačte množení mikrobů
  • Odstraňte ořechy z ulity a očistěte je
  • Nasaďte ořechy do trouby při nízké teplotě
  • Nakládejte s ořechy pravidelně
  • Skladujte uschlé ořechy v chladničce nebo mrazáku

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky