|

Jak zasadit letničky do květinových nádob

Jak zasadit letničky do květinových nádob

Pokud se rozhodnete ozdobit svůj balkón nebo terasu květinovými nádobami, letničky jsou pro tuto účel nejlepší volbou. Letničky jsou rostliny, které kvetou pouze jednu sezónu a nutně potřebují pravidelnou zálivku a hnojení. Začněte tím, že si vyberete vhodnou květinovou nádobu, která bude odpovídat velikosti a druhu rostliny, kterou chcete vysadit.

1. Uložte do květinové nádoby zeminu smíchanou s hnojivem, tak aby byla na úrovni, která bude odpovídat velikosti kořenového systému připravované rostliny.

2. Vyjměte letničky ze stávajícího obalu a jemně odtrhněte případné přebytečné kořeny. Pokud jsou kořeny příliš zahustěné, může docházet k přemnožení houbových chorob. Rostliny nechte před zasadit do květinové nádoby ještě chvíli v misce s vodou, aby se zcela odvodnily.

3. Vyškubněte letničku z misy a jemně umístěte do květinové nádoby, tak aby horní části kořenů byly pokryty zeminou.

4. Zalijte letničku a okolní zeminu vodou, tak aby se zemina pořádně zvlhčila.

5. Opakujte stejný postup se zbývajícími letničkami a umístěte nádobu na slunné místo.

Nyní máte hotovo a můžete si užít výsledek vaší práce. Pokud bude vaše letnička potřebovat pravidelné hnojení, noste své květinové nádoby na zem a aplikujte hnojivo podle návodu. Pamatujte, že letničky se velmi rychle stávají hlavní ozdobou balkónu nebo terasy a že by měly být pravidelně zalévány a odstraňovány uschlé květy, aby se nové mohly dostatečně rozvinout.

ořechy
Jak zasadit letničky do květinových nádob

Zvolte správnou květinovou nádobu pro vaše letničky

Pro zasadit letničky potřebujete správnou květinovou nádobu. Zvolte nádobu dostatečně velkou a s dobrým odvodněním. Můžete si vybrat z různých materiálů, jako jsou kamenina, keramika, plast či kov.

Připravte vhodnou půdu pro letničky

Před zasazením letniček do květinové nádoby je třeba připravit vhodnou půdu. Použijte kvalitní substrát s vysokým obsahem živin.

Zvolte vhodné letničky

Vyberte si letničky, které do vaší květinové nádoby nejlépe zapadnou. Při výběru letniček myslete na podmínky stanoviště – tedy na světlo a vlhkost.

Zasaďte letničky do květinové nádoby

Nyní již můžete zasazovat letničky do květinové nádoby. Dbejte na to, aby rostliny měly dostatek prostoru a byly zasaděny v dostatečné vzdálenosti od sebe.

Péče o letničky v květinové nádobě

Letničky v květinové nádobě vyžadují pravidelnou péči. Nezanedbávejte zalévání, pravidelně odstraňujte odkvetlé květy a přihnojujte hnojivy vhodné pro letničky.

Toto jsou základní kroky, které vás provedou procesem zasazení letniček do květinové nádoby. Dodržujte je a užijte si dlouhodobou krásu vašich letniček. Pokud hledáte inspiraci, můžete si přečíst tento článek na americkém webu Southern Living o letních květinách v květinových nádobách.
Jak zasadit letničky do květinových nádob?

1. Vyberte vhodné květinové nádoby a substrát

Při výběru květinových nádob si dejte pozor na to, aby byly dostatečně velké pro vaše letničky a měly díry na odvod vody. Substrát si můžete zakoupit v zahradnictví nebo si ho připravit sami z univerzální zeminy a písku.

2. Připravte rostliny k zasazení

Před zasazením letniček je potřeba je důkladně prohlédnout a odstranit uschlé či poškozené listy a větve. Pokud jsou kořeny zauzlované, můžete je mírně proříznout.

3. Zasaďte letničky do květinových nádob

Do květinových nádob nejprve nasypte substrát a lehce ho zatlačte. Poté zasadte letničky a opět přidávejte substrát, dokud nádoba není plná. Vzájemně rostliny nechte vzdálenost alespoň 5 cm.

4. Zalévejte a hnojte

Letničky v květinových nádobách vyžadují pravidelnou závlahu a hnojení. Zaléváte a hnojte vždy mírně, aby substrát nebyl přemokřený ani přehnojený.

5. Umístěte květinové nádoby na vhodné místo

Letničky v květinových nádobách vyžadují hodně slunce, ale zároveň je ochraňte před přímým slunečním zářením a větrem. Umístěte nádoby na vhodné místo, kde nebudou vystaveny extrémním podmínkám.

Pamatujte si, že letničky jsou velmi vděčné rostliny a určitě vám odmění svou krásou a okouzlující vůní.

jak sadit

Jak zasadit rajčata v zahradě

Výběr místa a zeminy

Než začnete sázení rajčat, je důležité provést správný výběr místa a zeminy. Rajčata potřebují slunce a dobře propustnou půdu. Pokud nemáte vhodné místo v zahradě, můžete zkusit pěstování v květináčích na balkoně. Půdu připravte smícháním kompostu, písku a rašeliny. Pozor na přemokření, rajčata netolerují stojatou vodu.

Výběr odrůdy a sazenice

Existuje mnoho různých odrůd rajčat, které se liší velikostí, tvarem a chutí. Vyberte si odrůdu podle toho, jak chcete rajčata konzumovat – na salát, do polévky nebo na přímé konzumace. Sazenice rajčat si můžete zakoupit v zahradnických centrech nebo si je sami vypěstovat z semínek.

Sazení a péče o rostliny

Rajčata sázejte do připraveného místa s minimálním odstupem 50 cm mezi rostlinami. Po nasazení rostliny zalejte a pravidelně zalévajte vodou. Pokud je potřeba, přihnojujte. Rajčata potřebují podpěru, můžete je tedy přivázat ke kůlům nebo k rámu. Nesnáší suchý vzduch, proto je vhodné je pravidelně stříkat vodou. Hrozí také napadení škůdci, jako jsou mšice a brouci, proti kterým je třeba bojovat insekticidy.

Pro další informace o pěstování rajčat si můžete přečíst článek na Wikipedii.

orisky

Jak zasadit letničky do květinových nádob

– Vybrat vhodnou květinovou nádobu
– Připravit substrát
– Zvolit vhodné letničky
– Zasadit letničky do připravené nádoby
– Zalévat pravidelně a dostatečně
– Hnojit podle potřeby
– Místo umístit na slunné nebo polostinné místo
– Pravidelně odstraňovat vadné části rostlin
– Užít vhodný přípravek proti škůdcům a nemocem
– Užívat si krásu kvetoucích letniček!

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky