|

Jak se dají para ořechy využít v kuchyni?

Jak se dají para ořechy využít v kuchyni?

Para ořechy jsou skvělým ingrediencí, která se dá využít v kuchyni na mnoho způsobů. Pokud milujete exotické chutě, měli byste zvážit použití para ořechů do svých jídel. Tyto ořechy jsou bohaté na vitamíny a minerály a mají mnoho zdravotních výhod.

Jako součást dezertu můžete použít para ořechy jako náhradu za jiné ořechy jako jsou mandle nebo lískové ořechy. Můžete je mlet a používat jako základ pro dorty nebo je strouhat nad zmrzlinou. Para ořechy jsou také skvělou přísadou do křupavého müsli nebo granoly.

V kuchyni jsou para ořechy vynikající přísadou do různých pokrmů. Můžete je použít do pesto, které je skvělé jako nádivka do těstovin. Můžete je přidat do salátů, rozmixovat je s olivovým olejem a použít jako základ pro salátové dressinky. Můžete také smíchat para ořechy s dalšími sušenými plody a použít jako přísadu do různých dezertů nebo smoothies.

V kuchyni jsou para ořechy skvělým zdrojem energie a jsou bohaté na zdravé tuky. Pokud se snažíte o zdravý životní styl, měli byste zvážit, že do svých receptů začleníte para ořechy. Máte před sebou nějaký recept, kam by jste mohli tyto chutné ořechy zařadit?

ořechy

Jak se dají para ořechy využít v kuchyni?

Ořechy jsou skvělým zdrojem proteinů a zdravých tuků. Navíc jsou velmi všestranné a dají se použít v mnoha receptech. Pokud nevíte, jak je začlenit do vaší kuchyně, přinášíme několik tipů.

1. Výrobky z ořechů

Ořechy lze samozřejmě jíst samotné, ale mohou být také použity k výrobě různých produktů. Můžete si například udělat domácí ořechové máslo nebo ořechovou pastu a používat je na sendviče nebo jako dip. Můžete také vyrábět ořechová mléka, která jsou skvělou alternativou k běžnému mléku a hodí se k přípravě smoothies nebo cereálií.

2. Do sladkých receptů

Ořechy se velmi hodí do sladkých receptů. Můžete je přidat do sušenek, koláčů nebo brownies. Také jsou skvělým doplňkem do ovocných salátů.

3. Do slaných jídel

Nejenže jsou ořechy skvělé do sladkých jídel, ale také do slaných. Přidejte je do salátů, pokrmů z ryb nebo kuřecích jídel. Třeba i když si budete dělat zeleninovou polévku, ořechy vám dodají hned dvojnásobné množství bílkovin.

Závěr

Jak můžete vidět, ořechy mají širokou škálu využití v kuchyni. Také mají řadu zdravotních výhod – obsahují mnoho zdravých tuků, proteinů a vitamínů E a B. Pokud tedy ještě nemáte ořechy začleněné do svého jídelníčku, zkuste je přidat dnes!

Zdroj: Eat This, Not ThatČasto kladené dotazy: Jak se dají para ořechy využít v kuchyni?

Co jsou to para ořechy?

Para ořechy jsou ořechy plné zdravých tuků, bílkovin a živin. Jsou bohaté na vitaminy a minerály a jsou velmi zdravé. Vypadají také skvěle na dortech a dezertech.

Jak se dají para ořechy použít v kuchyni?

Para ořechy se dají použít na mnoho způsobů v kuchyni. Můžete je použít na ozdobení dortů, koláčů a pralin. Můžete je také použít do směsí na pečení nebo vaření sladkých jídel. Para ořechy jsou také skvělé jako přídavek do salátů nebo jako samostatná svačina.

Jaké jsou zdravotní přínosy para ořechů?

Para ořechy jsou bohaté na zdravé tuky, bílkoviny a vlákninu. Jsou také plné vitamínů a minerálů, jako je měď, zinek, hořčík a vitamíny skupiny B. Konzumace para ořechů může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi, snížit riziko srdečních onemocnění a může také pomoci snížit riziko vzniku některých druhů rakoviny.

zeleninova

Nejoblíbenější recepty s para ořechy

1) Smoothie s para ořechem a banánem

Pokud máte rádi smoothie jako zdravou snídani či svačinu, zkusíte s novým ingrediencí – para ořechy. Tento recept je rychlý a snadný. Do mixéru dáte jeden banán a lžíci para ořechů. Přidáte mléko, kokosovou vodu nebo vodu a mixujete dokud není hladké. Tento smoothie obsahuje množství vitamínů a minerálů, které potřebujete na energii do celého dne.

2) Salát z para ořechy a borůvkami

Hledáte nápad na zdravý a chutný oběd? Zkuste salát s para ořechy a borůvkami. Budete potřebovat křehké salátové listy, cherry rajčata, červenou čočku a hrst borůvek. Posypte salát s olivovým olejem, přidejte pár lžiček para ořechů a začněte jíst. Tento salát je plný antioxidantů a zdravých tuků, které jsou dobré pro vaše zdraví.

3) Pečené kuře s para ořechy a brambory

Je čas na dárek pro vaše chuťové pohárky. vyskoušejte pečené kuře s para ořechy a brambory. Maso ochutnáteho kuřete nakrájíte na kousky a promícháte s vařenými bramborami a para ořechy. Poté je vše pečeme v troubě dokud není kuře dokonale propečené. Tento recept je ideální pro rodinnou večeři plnou chuti.

Pro více informací o historii a původu para ořechů navštivte stránku na Wikipedii.

orisky

Jak se dají para ořechy využít v kuchyni?

  • Posypání salátu s para ořechy přidává kyselou chuť a chrupavost.
  • Para ořechy mohou být použity jako ingredience v dezertech
  • Para ořechy mohou být podrobeny procesu mletí a použity k výrobě mnoha druhů dortů a koláčů.
  • Para ořechové máslo je zdravý náhradník klasického másla a může být používán na chléb nebo jako základ ingrediencí v jídlech.
  • Para ořechy se mohou použít v náplních pro ravioli nebo jiných těstovinách.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky