|

Jak zasadit trávník: 7 kroků k krásnému a zdravému trávníku

Jak zasadit trávník: 7 kroků k krásnému a zdravému trávníku

Pokud se rozhodnete založit trávník, je důležité postupovat správně, aby byl trávník krásný a zdravý. Existuje 7 kroků, které vám pomohou dosáhnout tohoto cíle.

Krok 1: Výběr místa – Vyberte si místo pro trávník, které je slunné nebo polostinné a dobře odvodněné.

Krok 2: Ondrářská vrstva – Odstraňte zvolené místo veškeré rostliny a kameny. Vytvořte na půdě ondrářskou vrstvu přibližně 10–15 cm hlubokou.

Krok 3: Hnojivo a vápno – Rozprostřete hnojivo a vápno po ondrářské vrstvě podle návodu na obalu.

Krok 4: Řezání půdy – Nakrájejte plochu půdy, abyste získali hrst půdy. Tuto půdu rozprostřete po ondrářské vrstvě.

Krok 5: Příprava semene – Semena trávy vyloupejte v šálku s vroucí vodou po dobu asi 3 až 5 minut. Poté je nechte oschnout.

Krok 6: Sázka – Rozprostřete semena po ondrářské vrstvě. Pomocí hmyzu nebo hrábě je mírně vtlačte do půdy.

Krok 7: Zálivka – Trávník pravidelně zalévejte, aby byl stále vlhký. Musíte také omezit kroky na trávníku po dobu nejméně dvou týdnů.

Následováním těchto 7 kroků dosáhnete krásného a zdravého trávníku. Buďte trpěliví, protože tráva potřebuje nějakou dobu, než začne růst. Sledujte pokyny na obalech a nepřehánějte to s množstvím hnojiv. A nezapomeňte se postarat o svůj trávník i v budoucnosti.

ořechy

Jak zasadit trávník: 7 kroků k krásnému a zdravému trávníku


Jak zasadit trávník: 7 kroků k krásnému a zdravému trávníku

Krok 1: Vybavení

Než začnete se zasetím nového trávníku, ujistěte se, že máte po ruce potřebné nástroje a materiály. Budete potřebovat:

 • kultivátor
 • hrábě
 • sekačku (pokud potřebujete odstranit starý trávník)
 • trávníkovou osivu
 • kypřící hmotu (pokud je to potřeba)
 • hnojivo (pokud je to potřeba)
 • vodu

Krok 2: Příprava půdy

Před zasetím trávníku si ujistěte, že máte kvalitní půdu. Pokud máte půdu tvrdou nebo málo propustnou, použijte kypřící hmotu. Následně byste měli půdu vyrovnat a zbavit se kamenů a dalších překážek, aby byla půda co nejhladší.

Krok 3: Nastavení kultivátoru

Při použití kultivátoru nastavte hloubku, která bude odpovídat typu trávy, kterou budete sázet. Vysoká tráva bude potřebovat hlubší zákopy než nízká tráva.

Krok 4: Kypření půdy

Použijte kultivátor na kypření půdy. Kultivátor by měl být poháněn na plný výkon, aby byla půda rovnoměrně kypřena.

Krok 5: Vysévání trávníku

Nyní můžete začít se samotným zasazením trávníku. Následujte pokyny na obalu osiva. Dbejte na to, aby bylo osivo rovnoměrně rozložené po ploše.

Krok 6: Hnojení

Použijte hnojivo k podpoření růstu trávy. Dbejte na to, abyste použili správné hnojivo pro daný typ trávy, který máte sazený.

Krok 7: Zalévání trávníku

Zalévání trávníku je důležité pro růst nové trávy. Zalévejte trávník pravidelně, aby se udržela vlhkost. Až bude tráva vyrostlá, snížte množství zalévání.

Nyní máte přehled o zásadách a krocích pro zasazení trávníku. Sledujte kvalitu půdy a správně postupujte v každém kroku, abyste měli krásný a zdravý trávník. Pro další tipy a triky ke zkrášlení zahrady navštivte link.

Jak zasadit trávník: 7 kroků k krásnému a zdravému trávníku

Krok 1: Příprava půdy

Než začnete sázet trávu, je důležité, aby byla půda dobře připravena. Vyjměte všechny kameny a odstraňte plevele. Poté půdu urovnejte hráběmi a zasuňte do ní hrábě nebo rýč, aby mohla být půda dostatečně provzdušněna.

Krok 2: Sazenice nebo semena?

Můžete zasadit trávu buď pomocí sazenic, nebo semen. Sazenice jsou mnohem rychlejší, ale také dražší. Semena jsou levnější, ale výsledný trávník se bude pomaleji vyvíjet.

Krok 3: Výběr kvalitních semen/sazenic

Při výběru semen nebo sazenic se ujistěte, že jsou kvalitní. Semena by měla být čerstvá – nejvýše jeden rok stará. Sazenice by měly být celistvé a zdravé.

Krok 4: Rozložení semen/sazenic

Pokud se rozhodnete pro setí semen, rozprostřete je rovnoměrně po celé ploše trávníku. Pokud používáte sazenice, rozložte je o několik centimetrů.

Krok 5: Zakrytí semen/sazenic

Semena by měla být jemně pokryta tenkou vrstvou půdy. Sazenice by měly být zapuštěny do půdy o několik centimetrů.

Krok 6: Zalévání

Po zasazení trávy musí být pravidelně zalévána. Zalévejte v malých dávkách, aby půda nebyla přemokřená. Postupně snižujte množství vody, aby tráva mohla lépe kořenit.

Krok 7: Údržba trávníku

Po několika týdnech se tráva začne objevovat. Pravidelně ji kosejte a udržujte trávník čistý od plevele. Při prvním kosení by měla být tráva vysoká až 10 cm, poté můžete kosit na výšku 5-7 cm. Při horkém počasí zalévejte trávník pravidelně.

jak sadit

The article is as follows:

Jak zasadit: Prosnín

Co je to Prosnín

Prosnín je rostlina, která patří mezi kapustovité. Její výsadba a pěstování jsou velmi snadné a doporučuje se pro začátečníky. Prosnín je rostlina s velkými, kulatými listy. Ty jsou bohaté na vitamín C a řadu dalších živin. Má také vynikající chuť a vyrábí se z ní řada tradičních jídel.

Jak zasadit Prosnín

Prosnín je velmi snadné zasadit jak do zahrady, tak v květináči. Je nutné zvolit dostatečně slunné místo a zeminy obohacené o humus. Sázíme ji přibližně osm centimetrů hluboko a zhruba padesát centimetrů od sebe. V průběhu pěstování je potřeba pravidelně zalévat a obloukovitě sklízet listy, aby se rostlina dobře rozrostla.

Je nutné si dávat pozor na škůdce, jako jsou mšice a plži. Dobře fungují bio insekticidy a hlavně časté postřiky octovou vodou. Prosnín se sklízí od konce května do poloviny června.

Pokud máte zájem o více informací o pěstování a využití Prosnínu, navštivte prosím stránku věnovanou této rostlině na Wikipedii.

Závěr

Zasadit Prosnín je velmi snadné a může být zajímavou zkušeností pro každého, kdo má rád přírodu a chce si vypěstovat svou vlastní zeleninu. Doufáme, že náš článek vám pomohl a troufnete si na výsadbu této rostliny.

orisky

Jak zasadit trávník: 7 kroků k krásnému a zdravému trávníku

 • Zjistěte, jaký druh trávy se hodí pro váš pozemek
 • Připravte půdu – odstraňte plevele a zlepšete půdu
 • Nakoupit semena trávy
 • Rozhodněte se pro způsob zasetí
 • Zasaďte trávu
 • Následně pravidelně zalévejte trávník
 • Pečujte o trávník – pravidelně kosejte, hnojte a odstraňujte plevele

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky