|

Makadamové ořechy v kuchyni – tipy a triky na přípravu lahodných pokrmů

Makadamové ořechy v kuchyni – tipy a triky na přípravu lahodných pokrmů

Makadamové ořechy jsou skvělým zdrojem několika živin a jsou často používány při přípravě různých pokrmů. Pokud hledáte nové způsoby, jak použít tyto ořechy v kuchyni, zde jsou některé tipy a triky, které vám pomohou uvařit lahodné jídla.

Makadamové ořechy jako příloha: Přidejte makadamové ořechy ke zelenině nebo rýži pro dodání chuti a textury. Vyzkoušejte ochutnat také pesto s makadamovými ořechy.

Makadamové ořechy v dezertu: Makadamové ořechy jsou vynikající v dezertech, jako jsou dorty, těstoviny nebo palačinky. Přidejte je do těsta nebo na vrchol nádivky jako posyp.

Makadamové ořechy v salátu: Pokud máte rádi saláty, přidejte makadamové ořechy pro dodání křupavosti a proteinů. Vyzkoušejte recept na salát s makadamovými ořechy, tuňákem a červenou řepou.

Makadamové ořechy v pečení: Makadamové ořechy jsou vynikající při pečení. Přidejte je do koláčů, zákusků nebo na vrchol muffinů.

S využitím těchto tipů a triků můžete být kreativní a přidat speciální chutě a textury do vašich oblíbených jídel s makadamovými ořechy.

ořechy
Makadamové ořechy v kuchyni – tipy a triky na přípravu lahodných pokrmů

O přípravě makadamových ořechů

Makadamové ořechy jsou v poslední době stále oblíbenějším ingrediencí pro přípravu různých pokrmů. Pokud však nevíte, jak s nimi přesně pracovat, může být příprava trochu problematická. Proto jsme pro vás připravili několik užitečných tipů a triků, které by vám měly pomoci při přípravě lahodných jídel s makadamovými ořechy.

Tipy a triky na přípravu

 • Využijte je k posypání salátů – Makadamové ořechy jsou výborným doplňkem k salátům. Stačí je jen nasekat a posypat jimi salát. Dají mu křupavou chuť a přidají mu další vrstvu chuti.
 • Přidejte je do těsta na sladké pečivo – Makadamové ořechy jsou také skvělým doplňkem do těsta na sladké pečivo. Stačí je nasekat a přidat k ostatním ingrediencím.
 • Vyzkoušejte je v kombinaci s avokádem – Kombinace avokáda a makadamových ořechů je nezvyklá, ale opravdu stojí za to. Stačí avokádo nakrájet na plátky a posypat je nasekanými ořechy. Skvěle se hodí jako příloha k masu.
 • Použijte syrové makadamové ořechy – Makadamové ořechy se hodí i na samostatné zkoušení. Pokud je budete jíst syrové, budou mít plnou chuť a neztratí ani kousek ze své křupavosti.

Závěr

Makadamové ořechy jsou vynikající surovinou, kterou můžete použít při přípravě řady jídel. Pokud však nevíte, jak s nimi zacházet, mohou být příprava a nakládání s nimi trochu problematické. Doufáme, že vám naše tipy a triky pomohou a že si s makadamovými ořechy připravíte řadu lahodných jídel.

Pokud byste si chtěli přečíst další zajímavé tipy na přípravu ořechů, doporučujeme vám tento článek od The New York Times.
Makadamové ořechy v kuchyni – často kladené otázky

Proč bych měl/la používat makadamové ořechy?

Makadamové ořechy jsou vynikající zdroj zdraví prospěšných omega-3 mastných kyselin, antioxidantů, vitamínů a minerálů. Můžete je použít jako ingredienci do mnoha různých předkrmů, hlavních jídel a dezertů, aby se zlepšila chuť, textura a nutriční hodnota vašich jídel.

Jak skladovat makadamové ořechy?

Makadamové ořechy je nejlepší skladovat v suchu a chladu. Doporučuje se je uchovávat v chladničce nebo mrazničce pro zachování čerstvosti a chuti ořechů.

Jak mohu makadamové ořechy použít v kuchyni?

Makadamové ořechy jsou vynikající přísadou do mnoha různých jídel. Můžete je nasekat a přidat do salátů, smoothies nebo jogurtů pro zlepšení nutriční hodnoty a chuti. Jsou také skvělým doplňkem k různým druhům pečiva, těstovin, rýže nebo ovesné kaše. Rozdrcené makadamové ořechy mohou být také použity jako náhrada za mouku v různých receptech.

Jaká jsou nějaká konkrétní jídla s makadamovými ořechy?

Existuje řada příkladů jídel s makadamovými ořechy, jako jsou například makadamový pekáč s dýní, salát se špenátem a makadamovými ořechy nebo makadamový krémový cheesecake. V každém případě byste měli být kreativní a zkoumat, jak se makadamové ořechy nejlépe hodí k vašim oblíbeným receptům.

zeleninova

Makadamové ořechy – zdravá a chutná pochoutka

Makadamové ořechy – co to jsou?

Makadamové ořechy jsou oblíbenou pochoutkou v mnoha kuchyních po celém světě. Jedná se o plody stromu makadamovníku, který roste především v Austrálii.

Zdravotní přínosy

Makadamové ořechy jsou bohaté na vitamíny a minerály jako hořčík, zinek, vápník a fosfor. Obsahují také zdravé tuky a bílkoviny. Díky svým výživovým hodnotám jsou dobrým zdrojem energie. Studie ukázaly, že konzumace makadamových ořechů může snížit riziko srdečních onemocnění a cukrovky.

Jak používat makadamové ořechy v kuchyni

Makadamové ořechy lze jíst samotné jako svačinu, přidávat je do salátů, pečených pokrmů nebo dezertů. Z květů makadamovníku se také vyrábí med, který má charakteristickou chuť a vůni.

Pokud hledáte zdravou a chutnou pochoutku, určitě vyzkoušejte makadamové ořechy!


orisky

Makadamové ořechy v kuchyni – tipy a triky na přípravu lahodných pokrmů

 • Přidejte do salátu pro extra křupavost
 • Použijte je jako náhradu ořechů v pecanových koláčích a dalších dezertech
 • Vyrobte domácí máslo z makadamových ořechů
 • Použijte je jako krustu pro rybí nebo kuřecí maso
 • Přidejte do smoothie pro extra nutty chuť
 • Vyrobte si makadamové mléko pro různé nápoje
 • Použijte je jako součást mixu na granolu nebo trail mix
 • Přidejte do těsta na chléb nebo housky pro jemnou chuť

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky