|

Melounová sezóna v Česku: Kdy a kde nakoupit čerstvé melouny

Melounová sezóna v Česku: Kdy a kde nakoupit čerstvé melouny

Česká republika má svou vlastní melounovou sezónu! Pokud chcete vyzkoušet čerstvé a sladké ovoce, je třeba vědět, kdy a kde hledat ty nejlepší melouny.

Kdy nakoupit melouny: Melounová sezóna v Česku trvá obvykle od června do září.

Kde nakoupit melouny: Čerstvé melouny lze zakoupit na farmách a ovocných stáncích v okolí měst, jako jsou Obloukov, Velká Bíteš, nebo Olomouc. Velké obchodní řetězce také nabízejí čerstvé melouny.

Kdekoliv se rozhodnete nakoupit, dejte si pozor na kvalitu melounů a vybírejte pouze ty nejzralější a plné chuti.

zelenina

Melounová sezóna v Česku: Kdy a kde nakoupit čerstvé melouny

Kdy začíná melounová sezóna?

Melounová sezóna v Česku začíná obvykle v červnu a končí v srpnu. První melouny se objevují na trzích a v supermarketech již v prvních červnových dnech.

Jak poznat, že je meloun zralý?

Když hledáte melouny, hledejte plody s hlubokou pronikavou vůní, které jsou těžké a plné, bez otlaků a propadlin. Pokud chcete zkontrolovat, zda je meloun zralý, klepněte na něj. Pokud slyšíte hluchý zvuk, není zralý. Pokud slyšíte dutý zvuk, je zralý.

Kde nakoupit čerstvé melouny v Česku?

V Česku můžete nakoupit čerstvé melouny na trzích a v supermarketech. Zde jsou některé oblíbené trhy a obchody, kde můžete nakoupit kvalitní melouny:

  • Zemědělské trhy Holešovice
  • Pražská tržnice
  • Albert
  • Billa

Jak skladovat a připravovat melouny?

Melouny skladujte v chladničce a konzumujte co nejdříve po zakoupení. Před useknutím kousku melounu je třeba ho důkladně očistit. Mnoho lidí si oblíbilo konzumaci melounu jako samostatného pokrmu, ale lze ho použít i jako součást salátů a různých pokrmů.

Zajímavosti o melounech

Věděli jste, že meloun je ovoce, které se skládá ze 92% vody? A že největší meloun na světě vážil více než 350 kg? Další zajímavosti o melounech najdete v tomto článku od USA Weekend.

Melouny jsou skvělou volbou pro osvěžení a hydrataci v horkých letních dnech. Užijte si melounovou sezónu v Česku, počínaje nákupem čerstvých a kvalitních melounů.

Melounová sezóna v Česku: čas nákupu a oblasti pro čerstvé melouny

Kdy nakoupit čerstvé melouny?

Melounová sezóna v Česku začíná v červenci a trvá až do září. Doba sklizně záleží na počasí a konkrétním místě pěstování melounů. Nicméně, nejlepší čas pro nákup čerstvých melounů je v srpnu, kdy jsou plody nejen sladší, ale i dostupnější na trhu.

Kde nakoupit čerstvé melouny?

Čerstvé melouny můžete koupit na trzích, farmářských trzích, ovocných stáncích nebo větších supermarketech. Pokud preferujete nákup přímo od zemědělců, můžete se vypravit do jižních oblastí Moravy, kde se nachází největší apodolích pro pěstování melounů v Česku. Dalšími regiony pro nákup čerstvých melounů jsou jižní části Čech a Moravy.

Pamatujte si, že zralý meloun by měl být těžký, plodná místa na kůži by měla být zřetelná a slupka by měla být tvrdá a suchá. Pokud máte jakékoliv otázky ohledně nákupu čerstvých melounů, neváhejte se obrátit na prodejce nebo zemědělce.

zeleninova

Poslední novinky v pěstování melounů

Mnohem více, než jen ovoce

Melouny jsou zdrojem mnoha výhod pro naše zdraví. Jsou bohaté na vitaminy a minerály, což je důvod, proč se staly velmi oblíbené v poslední době. Kromě toho jsou melouny také velmi snadno pěstovatelné a plodné.

Pěstování melounů

Melouny by měly být pěstovány v teplých podmínkách s dostatkem slunce, vody a živin. Dobrá zemina a pravidelné hnojení jsou nezbytné pro dobré výsledky. Melouny by měly být sklízeny, když jsou plně zralé, což přinese maximální chuť a výživové hodnoty.

Variety melounů

Existuje mnoho různých druhů melounů, každý s odlišnou chutí a vlastnostmi. Některé z nejpopulárnějších druhů jsou Cantaloupe, Watermelon a Honeydew. Každá z těchto odrůd se liší svou velikostí, barvou a obsahem vody.

Použití melounů

Melouny jsou skvělým zdrojem hydratace a chutné alternativou k jiným sladkým pochutinám. Mohou být jednoduše nakrájeny a servírovány jako čerstvý průběh jídla, nebo použity k přípravě osvěžujících nápojů, salátů a dalších pokrmů. Melouny jsou také běžně používány v kosmetickém průmyslu díky svým hydratačním vlastnostem.

Chcete-li se dozvědět více o pěstování melounů a jejich využití ve vaření a kosmetice, podívejte se na stránku melounu na Wikipedii.

vegetables

Melounová sezóna v Česku

  • Čerstvé melouny jsou k dispozici v létě
  • Vyplatí se je nakoupit od července do srpna
  • Nejvíce melounů se prodává v supermarketech nebo na trzích
  • Nezapomeňte na to, že dobrý meloun je těžký, má pevnou slupku a příjemnou vůni
  • Prodejci nabízejí také nařezané plátky nebo kousky melounů

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky