|

Ořechy jako prevence rakoviny: vliv na ochranu proti nádorovým onemocněním

Ořechy jako prevence rakoviny: vliv na ochranu proti nádorovým onemocněním

Ořechy jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů, které mohou pomoci chránit proti rakovině. Některé z těchto látek jsou vitamíny C a E, selen a fytochemikálie, jako jsou třeba flavonoidy a karotenoidy, které mají silné protirakovinné účinky. Studie také ukazují, že ořechy mohou snížit riziko nádorových onemocnění, jako jsou rakovina prsu, prostaty a tlustého střeva. Proto by měly být konzumovány jako součást vyvážené stravy, zejména u lidí v rizikových skupinách.

ořechy
Ořechy jako prevence rakoviny: vliv na ochranu proti nádorovým onemocněním

Ořechy a jejich pozitivní účinky

Ořechy jsou pro mnoho lidí oblíbenou pochoutkou, ale jejich konzumace může mít i mnoho zdravotních benefitů. Jednou z nich je možnost prevence rakoviny. Studie ukazují, že ořechy mohou mít pozitivní vliv na snižování rizika vzniku nádorových onemocnění.

Snižují riziko vzniku rakoviny prsu u žen

Velká studie publikovaná v Journal of Nutrition potvrdila, že ženy, které konzumují ořechy a semínka alespoň dvakrát týdně mají o 42% nižší riziko vzniku rakoviny prsu než ženy, které je prakticky nekonzumují. Ořechy mají vysoký obsah zdravých tuků, vlákniny, bílkovin a minerálů, které podporují imunitu a pomáhají organismu bojovat proti rakovinným buňkám.

Vliv na riziko vzniku rakoviny tlustého střeva

Podle další studie, tentokrát publikované v British Journal of Cancer, mohou ořechy snižovat i riziko vznik rakoviny tlustého střeva. Analyzovalo se 19 studií, ve kterých se vědci zaměřili na souvislost mezi konzumací ořechů a rizikem vzniku rakoviny tlustého střeva. U osob, které konzumují ořechy pravidelně, se projevuje výrazně nižší pravděpodobnost výskytu nádoru.

Kolik ořechů denně jíst?

I když jsou ořechy plné zdravých látek a mohou mít pozitivní účinky na zdraví, je nutné konzumovat je s rozumem. Ořechy jsou bohaté na energii a mohou mít vysoký obsah tuků, pokud je tedy sníte příliš mnoho, může se na vaší váze projevit negativně. Doporučuje se jíst ořechy asi 5krát týdně asi 1 dávku. Za jednu dávku se považuje přibližně velikost 20 korunové mince.

Vychutnejte si tedy ořechy s vědomím, že vaše tělo si vás pochválí a vy se těšit zdraví prospěšným účinkům.


Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/
Ořechy jako prevence rakoviny: vliv na ochranu proti nádorovým onemocněním

Jak ořechy mohou pomoci při prevenci rakoviny?

Ořechy jsou bohaté na vitaminy, minerály a antioxidanty, které mohou chránit buňky před poškozením a zánětem, čímž snižují riziko vzniku rakoviny. Kromě toho obsahují ořechy látky, které mohou bránit růstu a šíření nádorových buněk.

Které druhy ořechů jsou nejlepší?

Výzkumy naznačují, že líné ořechy, mandle, lískové ořechy a para ořechy mají největší přínos pro zdraví a prevenci rakoviny. Tyto druhy ořechů jsou bohaté na antioxidanty, vitaminy a minerály a mají nízký obsah škodlivých tuků.

Jaké množství ořechů je doporučené pro prevenci rakoviny?

Doporučené množství ořechů pro zdraví a prevenci rakoviny je asi 30 gramů denně. To je přibližně stejně jako malá hrst ořechů. Je důležité si uvědomit, že ořechy jsou bohaté na kalorie, takže by se měly konzumovat s mírou a v rámci vyvážené stravy.

Jaké jsou další zdravotní přínosy ořechů?

Ořechy mají řadu dalších zdravotních přínosů, jako je například snížení rizika srdečních onemocnění, zlepšení krevního tlaku a zachování zdravých kostí. Mohou také pomoci při snižování hladiny cholesterolu v krvi a při řízení hladiny krevního cukru.

zeleninova

Proč jsou ořechy důležité pro naše zdraví

Co jsou to ořechy

Ořechy patří mezi plody stromů a keřů a jsou velmi důležitým zdrojem živin. Existuje mnoho druhů ořechů, včetně lískových ořechů, mandlí, vlašských ořechů a mnoha dalších.

Proč jsou ořechy tak důležité

Ořechy jsou bohaté na zdravé tuky, bílkoviny, vlákninu a mnoho vitaminů a minerálů. Studie ukazují, že ořechy mohou pomoci snížit riziko vzniku srdečních chorob a cukrovky, podporovat zdraví mozku a pomáhat udržovat zdravou hmotnost.

Jak můžeme snadno začlenit ořechy do naší stravy

Ořechy jsou skvělou možností pro svačinu nebo jako součást zdravého oběda. Můžete je přidat do salátů, smoothies nebo je prostě jen tak zakousnout. Je však důležité mít na paměti, že ořechy jsou také velmi kalorické, takže je důležité nejíst příliš mnoho najednou.

Pokud chcete zjistit více o ořeších, můžete se podívat na stránku věnovanou ořechům na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ořechy.

orisky

– Ořechy jsou vhodným doplňkem stravy v prevenci rakoviny.
– Obsahují mnoho živin a antioxidantů, které působí protirakovinně.
– Konzumace ořechů snižuje riziko vzniku nádorových onemocnění, jako jsou rakovina prsu, střeva či prostaty.
– Ořechy jsou bohatým zdrojem vitamínu E a jednou porcí ořechů pokryjeme více než polovinu denní dávky tohoto vitamínu.
– Důležité je však nekombinovat ořechy s potravinami s vysokým obsahem tuku, aby nedošlo k negativnímu dopadu na zdraví.
– Snižují také hladinu LDL cholesterolu a chrání kardiovaskulární systém.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky