|

Ovocné torty s para ořechy: Skvělá kombinace pro sladkou chuťovku

Ovocné torty s para ořechy: Skvělá kombinace pro sladkou chuťovku

Ovocné torty s para ořechy jsou vynikajícím způsobem, jak si vychutnat sladkou chuťovku plnou chuti a vůně ovoce. Ovoce dodává tortě příjemné kyselé aroma, zatímco para ořechy přidávají křupavou texturu a vynikající chuťový zážitek.

Existuje mnoho druhů ovocných tort, takže si můžete vybrat tu nejdůležitější ingredienci, kterou máte v oblibě. Doporučujeme použít čerstvé ovoce, aby se torta stala skutečnou lahůdkou pro vaše chuťové buňky.

Para ořechy jsou skvělou přísadou pro ovocné torty, protože jsou plné zdravých tuků a nabízejí mnoho výživných látek. Kromě toho jsou para ořechy také výbornou alternativou pro ty, kteří nejedí ořechy, ale chtějí si vychutnat sladkou chuťovku s křupavou texturou.

Zkuste si připravit ovocnou tortu s para ořechy a uvidíte, jak bude vaše chuťovka sladká, křupavá a plná zdraví!

ořechy
Ovocné torty s para ořechy: Skvělá kombinace pro sladkou chuťovku

Ovocné torty s para ořechy: Skvělá kombinace pro sladkou chuťovku

Ovocné torty s para ořechy

Ovocné torty jsou jedním z nejlehčích dezertů, které si můžete připravit. Kombinace sladkého ovocného náplně a křupavých para ořechů je perfektní pro sladkou chuťovku a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Recept na ovocnou tortu s para ořechy

Pro přípravu ovocné torty s para ořechy budete potřebovat:

 • 300 g hladké mouky
 • 150 g másla
 • 1 vejce
 • 50 g cukru
 • špetka soli
 • 300 g smetany ke šlehání
 • 300 g čerstvého ovoce (např. jahody, maliny, borůvky)
 • 100 g para ořechů

Postup:

 1. Smíchejte mouku s cukrem a solí.
 2. Přidejte nakrájené máslo a vajíčko a vytvořte těsto.
 3. Těsto nechte odpočinout v lednici nejméně 30 minut.
 4. Pak ho rozválejte a vložte do formy na pečení. Troubu předehřejte na 180°C a těsto pečte asi 15-20 minut, dokud lehce nezhnědne.
 5. Mezitím ušlehejte smetanu. Ovoce nakrájejte na menší kousky a para ořechy nasekejte.
 6. Když se těsto vychladí, náplňte ho ušlehanou smetanou, ovoce a para ořechy. Dekorujte podle libosti.
 7. Hotovou tortu nechte v lednici odpočinout minimálně hodinu, aby se chutě propojily.

Zdroj

Pro více inspirace a receptů na sladké dezerty navštivte americký blog The Spruce Eats.

The Spruce Eats – Ovocná torta s para ořechy
Ovocné torty s para ořechy: Často kladené otázky

Je pro přípravu ovocných tort potřeba mnoho času?

Ne, příprava ovocných tort je snadná a rychlá. Využitím kvalitních surovin budou vaše ovocné torty chutnat skvěle a připravit se dají během několika hodin.

Jakou kombinaci ovoce doporučujete?

Ovocné torty s para ořechy jsou skvělou kombinací pro sladkou chuťovku. Můžete použít libovolné ovoce dle vašich představ a preference. Doporučujeme však použít sytější ovoce, jako jsou třeba lesní plody, jahody či maliny.

Jak zvolit správné ořechy?

Pro ovocné torty s para ořechy doporučujeme použít lískové ořechy. Tyto ořechy mají jemnou chuť a v kombinaci s ovocem se skvěle hodí. Pokud máte chuť na výraznější ořechovou chuť, můžete vyzkoušet i jiné druhy ořechů, jako jsou třeba mandle či pekanové ořechy.

Mohu použít i jiné ingredience?

Ano, při přípravě ovocných tort s para ořechy se můžete inspirovat různými recepty a přidat i další ingredience dle vašeho vkusu. Můžete například přidat mascarpone nebo smetanový krém, které dodají ovocné tortě lahodnou krémovou chuť.

zeleninova

Para ořech – skvělá pochoutka i zdroj zdraví

Co je para ořech?

Para ořech (latinsky Bertholletia excelsa) je semeno stálezeleného stromu z čeledi Lecythidaceae, který roste v tropických oblastech Jižní Ameriky. Para stromy dorůstají až 50 metrů a produkují velké plody s tvrdou skořápkou, ve kterých se nacházejí samotná semena – para ořechy.

Výroba a použití

Para ořechy jsou velmi oblíbenou pochoutkou po celém světě a jsou také významným zdrojem zdraví. Jsou to velmi tučné ořechy s vysokým obsahem bílkovin, vitaminů a minerálních látek. Kromě toho jsou také dobrým zdrojem zdravých tuků a vlákniny. Díky své vysoké výživové hodnotě a chutnému oříškovému aroma se para ořechy využívají v mnoha kuchyních po celém světě. Jsou skvělým doplňkem do müsli, jogurtů, salátů a dezertů a jejich mléko se používá jako alternativa klasického kravského mléka.

Zdravotní benefity

Díky vysokému obsahu bílkovin, vitaminů a minerálních látek jsou para ořechy velmi prospěšné pro lidské zdraví. Pomáhají při snižování hladiny cholesterolu v krvi, podporují zdraví srdce a cév, zlepšují funkci mozku a paměť a také podporují růst a regeneraci svalů. Díky svému vysokému obsahu vlákniny pomáhají také při trávení a zabraňují zácpě.

Pokud se chcete dozvědět více o para ořeších, navštivte stránku Para ořech na Wikipedii.


orisky

Ovocné torty s para ořechy:

– Skvělá kombinace pro sladkou chuťovku
– Chutnají fantasticky
– Připraveny s hodně čerstvým ovocem
– Pokryty nadýchanou smetanou
– Posypané praženými para ořechy
– Skvělá volba pro slavnostní příležitosti
– Dostupné v různých velikostech a tvarech

(Zahrnout H2 nadpis, ale nepoužívat H1)

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky