|

Pomerančové dezerty – nápady na sladkou chuť do jídelníčku

Pomerančové dezerty – nápady na sladkou chuť do jídelníčku

Pokud máte rádi sladkosti a zároveň si chcete dopřát vitamíny, neváhejte se pustit do přípravy pomerančových dezertů. Tento osvěžující a zdravý ovocný druh rozhodně stojí za to vyzkoušet. Zde najdete několik originálních tipů, jak si připravit skvělé pomerančové dezerty.

Pomerančový sorbet s bazalkou – Zkuste si připravit skvělý sorbet s bazalkou a kvalitními pomeranči. Stačí pár ingrediencí a krátký čas strávený u mixéru. Výsledkem bude osvěžující a lehká chuť, která udělá potěšení i vašim chuťovým buňkám.

Pomerančová tarta s mandlovým krémem – Pokud máte rádi tarty, zkuste si připravit pomerančovou variantu s krémem z mandlí. Jednodušší, než se možná zdá a vynikající chuť sprejuje naše chuťové pohárky.

Pomerančový cheesecake – Cheesecake je klasickou variantou dezertu, který si oblíbí snad každý. Rozhodně se vyplatí zkusit variantu s pomerančovou příchutí. Je to skvělá kombinace krému s těstem a osvěžující chuti pomerančů.

Zdroj obrázku: Pixabay.

ovocny

Pomerančové dezerty – nápady na sladkou chuť do jídelníčku

Pomerančové dezerty pro sladší jídelníček

Pomerančové dezerty

Pomerančové dezerty jsou ideálním způsobem, jak si osladit den. Nejenže pomeranče obsahují hodně vitamínu C, ale také jsou skvělým zdrojem antioxidantů a mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob. Zde je několik nápadů na pomerančové dezerty pro sladší jídelníček.

Pomerančový cheesecake

Tento dezert spojuje sladkost s pikantním okrajem. Recept na tento dezert lze nalézt zde: https://www.foodnetwork.com/recipes/food-network-kitchen/orange-cheesecake-2268975

Pomerančová zmrzlina

Tento osvěžující dezert je ideálním způsobem, jak odpočinout od letního horka. Recept na tento dezert lze nalézt zde: https://www.marthastewart.com/345511/fresh-orange-ice-cream

Pomerančový dort

Tento dezert je dokonalým spojením osvěžující chuti pomeranče s lahodnými jemnými dortovými vrstvami. Recept na tento dezert lze nalézt zde: https://www.bonappetit.com/recipe/orange-layer-cake-with-chocolate-frosting

Zkuste si vytvořit některý z těchto dezertů a nechte si sladce osladit svůj jídelníček.


Pomerančové dezerty – často kladené otázky

Co jsou pomerančové dezerty?

Pomerančové dezerty jsou sladké pokrmy, které mají výraznou chuť po pomeranči. Mohou být vyrobeny z pomerančového džusu, kůry, šťávy nebo esenciálního oleje.

Jaké jsou nápady na pomerančové dezerty?

Existuje mnoho možností, jak můžete zařadit pomerančové dezerty do svého jídelníčku. Některé z nejoblíbenějších včetně:

 • Pomerančové muffiny s pomerančovou polevou
 • Pomerančový cheesecake
 • Pomerančový sorbet
 • Pomerančová marmeláda
 • Pomerančový krémový puding

Jsou pomerančové dezerty zdravé?

Pomeranče jsou bohaté na vitamín C a další živiny, takže pomerančové dezerty mohou poskytnout určité výhody pro zdraví. Nicméně, mnoho pomerančových dezertů obsahuje také mnoho cukru a tuku, takže by se měly konzumovat s mírou jako součást zdravé stravy.

ovoce

Pomeranč – Nejlepší Zdroj Vitaminu C

Co jsou pomeranče?

Pomeranče jsou citrusové ovoce, které jsou původem z Číny, ale nyní jsou pěstovány po celém světě. Jsou známé pro svůj vyšší obsah vitaminu C, vlákniny a dalších živin, které jsou pro lidské tělo velmi důležité.

Proč jsou pomeranče důležité?

Jak již bylo řečeno, pomeranče jsou skvělým zdrojem vitaminu C, který je nezbytný pro imunitní systém, podporu růstu a reparace tkání, včetně kostí, chrupavek a kůže. Zvýšený příjem pomerančů může také pomoci snížit riziko srdečních chorob a podporit zdravý trávicí systém.

Jak je nejlepší jíst pomeranče?

Nejlepší způsob, jak jíst pomeranče, je konzumovat je čerstvé. Pokud si nejste jisti, jak je oloupat, návod lze nalézt na Wikipedii v článku o pomeranči.

Odkaz na relevantní článek na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pomeran%C4%8D

fruit

Pomerančové dezerty – nápady na sladkou chuť do jídelníčku

 • Pomerančový cheesecake
 • Pomerančový sorbet
 • Pomerančové muffiny s čokoládou
 • Pomerančová panna cotta
 • Pomerančové marmelády
 • Pomerančový koláč s tvarohem

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky