Přírodní kartáček na zuby

Přírodní kartáček na zuby

Přírodní kartáček na zuby – Snažíte se stravovat zdravě a všeobecně dbát o svou vitalitu, v oblasti udržitelného přístupu k přírodě máte však ještě rezervy? Přírodní kartáček na zuby vám pomůže udělat malý, ale důležitý krok. Kde jinde začít svůj šetrný přístup k přírodě než u věcí, které pravidelně používáme pro zvýšení svého zdraví?

Přírodní kartáček na zuby se tomu klasickému vyrovná ve všech ohledech. Zuby dokonce vyčistí mnohdy ještě lépe, než kartáčky z televizních reklam světových značek. Zatímco ty se předhánějí v nejrůznějších mnohdy bizarních inovacích, přírodní kartáček na zuby se vrací k ověřeným přírodním postupům.

Přírodní kartáček na zuby pod drobnohledem

Přírodní kartáček na zuby
Přírodní kartáček na zuby

Rukojeť přírodních kartáčků bývá vyrobena z bambusu nebo jiného odolného recyklovatelného materiálu, bambus je ale nejobvyklejší. Neklouže, netrpí nadměrnou vlhkostí ani neposkytuje vhodné prostředí k růstu škodlivých mikroorganismů. Tvarové řešení rukojeti je jednoduché a ergonomické – nejsou třeba žádné zdrsněné nebo zvrásněné plochy zabraňující pohybu kartářku v ruce. Vlhké dřevo totiž klouže o poznání méně než běžný plast.

Dalším pozitivem je rozvržení štětinek. Určitě víte, že správná technika čištění zubů je pro jejich perfektní stav tím nejdůležitějším. Jednoduché rovně střižené štětinky přírodního kartáčku na zuby vás ve vašem snažení podpoří.

  • k zubům jsou šetrné (kategorie soft čili měkký kartáček)
  • díky optimální délce štětinek vyčistíte i špatně dostupná místa
  • snadno se udržují

Kategorie soft je pro péči o zuby optimální. Masírují dásně, ale netlačí na ně, a přitom jsou dostatečně tvrdé a pružné pro to nejlepší odstranění zubního plaku.

Věděli jste, že: ty nejměkčí kartáčky z kategorie extra soft odborníci vůbec nedoporučují? Plak odstraňují až třikrát pomaleji než kartáčky soft, takže byste si museli zuby čistit alespoň 10 minut, což se dnes chce jen málokomu!

Přírodní kartáček na zuby myslí i na děti

Něco zdravého můžete udělat i pro své děti. Australští manželé Justin a Rachel byli znechuceni množstvím odpadu vznikajícím z klasických dětských kartáčků (od obalových materiálů až po kartáčky samotné), stejně jako nevhodným složením zubních past. Vymysleli tedy své vlastní BIO a ekologické varianty.

Jack n´Jill Dětský zubní kartáček je proto vyroben jen ze 100% rozložitelného geneticky nemodifikovaného škrobu a recyklovatelného nylonu. Dobře se drží, a zároveň je šetrný k dětským zoubkům i přírodnímu prostředí. Vyberou si rodiče všech dětí od nejmenších batolat až po školáky. Důraz je kladen i na cenu. Vždyť jaký smysl má podpora ekologie, kterou si může dovolit jen horních deset tisíc? Přesvědčte se sami, že péče o dětský chrup může být jednoduchá, ekologická a finančně nenáročná zároveň!

Podobné příspěvky