Menstruační kalíšek se stará o zdraví a pohodlí žen – recenze

Menstruační kalíšek. Tampóny a vložky nejsou jedinou alternativou pro náročné období v životě ženy, známé jako perioda. Smýšlíte-li jen trochu ekologicky a zároveň se zajímáte o své zdraví, určitě vás zaujme menstruační kalíšek.

Nejde o žádnou horkou novinku. V zahraničí jsou tyto pomůcky pro dámskou hygienu velmi oblíbené, a v posledních letech pronikají i k nám. Ženy na výhody menstruačního kalíšku obvykle narazí náhodou při hledání cesty ven ze začarovaného kruhu opakovaných vaginálních mykóz a dalších problémů, ale má i další výhody.

Menstruační kalíšek se zavádí jako tampón

Vzhled této malé opakovaně použitelné pomůcky pro období menstruace vás může překvapit. Jde vlastně o malý měkký pohárek s dlouhou ohebnou stopkou. Ústí pohárku přesně dosedá do okolí děložního čípku, kde se menstruační kalíšek zachytí a začne do svého těla jímat odtékající krev. Vše funguje na základě podtlaku a maximálně přirozeně. Zavádění ani nošení kalíšku není nijak bolestivé ani omezující.

snow-white-pixabay

Po 4-12 hodinách v závislosti na síle menstruace stačí kalíškem za pomoci dlouhé stopky jednoduše pootočit, jemně ho vytáhnout ven a obsah vylít. Před opětovným zavedením je vhodné vypláchnout kalíšek čistou vodou.

Žádné desinfekční gely ani emulze nejsou třeba. Povrch kalíšku je dokonale hladký a žádné bakterie nedostanou šanci se zde zachytit, natož se rozmnožit. Menstruační krev zůstane čistá a bez zápachu, který by mohl obtěžovat vás nebo vaše okolí.

TIP: Menstruační kalíšek se vyrábí v několika velikostech. Je určený pro mladé dívky i pro ženy, které už mají za sebou několik porodů. Menstruační kalíšek v univerzální velikosti dovážený obvykle z Číny rozhodně nedoporučujeme, jen málokdy totiž dokáže poskytnout skutečně spolehlivou a bezpečnou ochranu.

Výhody menstruačního kalíšku

Na omak je menstruační kalíšek velmi příjemný, nejvíce asi připomíná dětský dudlík. Není napuštěný žádnými chemikáliemi ani jinými látkami dráždícími sliznice či pokožku. Je-li správně nasazený, nepropustí žádnou krev a vy ani nebudete vědět, že ho máte. Netlačí a neposunuje se jako tampóny ani nemůže způsobit zapařeniny jako vložky. Zároveň neabsorbuje přirozenou vaginální vlhkost, takže nenarušuje prostředí uvnitř a pomáhá tak předcházet vzniku onemocnění v čele s vaginálními mykózami.

Tip – Jak posilovat pánevní dno

Menstruační kalíšek si můžete vzít všude s sebou. Hodí se pro celodenní nošení i nejrůznější sporty. Jmenovat můžeme například:

  • plavání
  • jízdu na kole
  • potápění
  • trekking
  • lyžování
  • tanec

Jeho nošení vás v ničem neomezuje. Nikdo nebude vědět, že ho máte. Můžete přestat plánovat svůj život za pomoci menstruačního kalendáře a začít si naplno užívat každý den. A jakmile menstruace skončí, kalíšek vyvaříte 5 minut v horké vodě podobně jako dětské savičky a uložíte ho do přiloženého textilního pytlíčku, kde na vás bude věrně čekat.

Věděli jste, že: životnost menstruačního kalíšku se pohybuje mezi 5-15 lety? Jeho nákupem tedy výrazně ušetříte, stačí si spočítat množství použitých vložek nebo tampónů odhozených do WC.

yoga pixabayMenstruační kalíšek je rovněž ideálním společníkem na cesty. Nemusíte přemýšlet, kolik tampónů nebo vložek si s sebou zabalíte nebo na jaká náročná místa se během výletu vydáte. Doporučujeme s sebou vzít navíc láhev s čistou vodou, díky níž kalíšek pohodlně vypláchnete i na WC bez dostupného umyvadla. Kalíšek vždy zavádějte čistýma rukama. Budete-li využívat desinfekční gel, nezapomeňte na jeho důkladné omytí, aby se jeho zbytky prostřednictvím kalíšku nedostaly ke sliznici a nepodráždily ji.

České kalíšky pro české ženy

Při koupi menstruačního kalíšku se nemusíte omezovat jen na zahraniční zdroje nebo dovozové zboží. Zapátrejte po výrobcích Tierra Verde, které jsou ryze české a přizpůsobené tuzemským potřebám. Vyrábí se u nás, takže odpadají náklady na jejich přepravu na velké vzdálenosti. Filosofie společnosti dbá také na minimalizaci odpadů a maximální využití recyklace. Kromě menstruačních kalíšku Gaia Cup nabízí také drogistické prostředky nebo výrobky pro domácí mazlíčky. A to vše s důrazem na ekologii a udržitelnost přírodních zdrojů. Výrobky samozřejmě nejsou testovány na zvířatech a jejich nákupem pomůžete minimalizovat ekologickou stopu své domácnosti zase o něco více. Přesvědčte se, že i ekologické výroby mohu být kvalitní, krásné a za příjemnou cenu – díky Tierra Verde.

Podobné příspěvky