|

Toulání se po Tuřínském hřbitově: Tiché svědectví minulosti

Toulání se po Tuřínském hřbitově: Tiché svědectví minulosti

Pokud hledáte způsob, jak proniknout do historie města, není nic lepšího než procházka po místním hřbitově. Tuřínský hřbitov vám nabídne nejen ticho, které potřebujete k zamyšlení, ale také nespočet hrobů a náhrobků, které říkají příběhy o minulosti.

Toulání se po hřbitově vám umožní vidět, jak lidé v minulosti žili a umírali. Mohli byste si všimnout hrobů významných osobností z města, nebo se podívat na pomníky vojáků, kteří položili své životy za ochranu své země. Hřbitov vám dokáže poskytnout pohled na minulost mnohem hlouběji, než byste si kdy dokázali představit.

Tuřínský hřbitov vám nabídne pohled na historii města, která zůstala tiše ukryta v kameni. Pokud tedy hledáte způsob, jak blíže poznat minulost města, berte si naši nabídku k procházce po hřbitově, kde se budete moci toulit a potichu přemýšlet o tichém svědectví minulosti.

zelenina

Toulání se po Tuřínském hřbitově: Tiché svědectví minulosti

Začátek historie

Tuřínský hřbitov se nachází v samém centru města a je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hřbitovů v České republice. Jeho historie sahá až do 15. století, kdy zde byl založen klášterní hřbitov. Po zrušení kláštera se hřbitov stal městským a postupně se rozrůstal.

Procházka po hřbitově

Dnes je Tuřínský hřbitov rozlehlým a klidným místem, kde se můžete projít a relaxovat. Při procházce si můžete všimnout mnoha historických náhrobků, které jsou dokladem bogaté historie tohoto místa. Většina náhrobků je opatřena jmény a daty zemřelých, ale najdete zde i mnoho náhrobních kamenů s plastickými vyobrazeními.

Zajímavosti o hřbitově

Mezi nejzajímavější místa na hřbitově patří hrobka rodu Lobkowiczů. Tato honosná stavba s klenutým vstupem a nápisem „Lobkowiczové“ na vrcholu patřila jedné z nejvlivnějších šlechtických rodin v Českých zemích. Další pamětihodností je hrobka rodiny Larisch-Mönnich, která patřila mezi první majetné německé rodiny osídlené v Třebíči.

Ukázka z amerických blogů

Pro inspiraci jsme vybrali následující americký blog, kde můžete najít další návody na procházky a objevování nezapomenutelných míst: „Discovering Historic Cities on Foot“.

Závěr

Tuřínský hřbitov je krásné a tiché místo, které stojí za návštěvu nejen pro milovníky historie. Procházkou mezi náhrobky si můžete připomenout vzpomínky na minulost a zároveň si odpočinout od shonu velkoměsta.

Toulání se po Tuřínském hřbitově: Tiché svědectví minulosti – často kladené otázky

Co je Tuřínský hřbitov?

Tuřínský hřbitov je historické pohřebiště nacházející se na západním okraji Prahy, v blízkosti Řepy a Břevnova. Byl založen v roce 1891 a ukončil svou činnost v roce 1961. Na hřbitově se nachází náhrobky a pomníky významných osobností z období první republiky, ale také řada vojenských hrobů a společné náhrobky obětí válečných konfliktů 20. století.

Proč stojí za návštěvu?

Toulání se po Tuřínském hřbitově je velmi zajímavým zážitkem pro milovníky historie a architektury. Navíc se jedná o velmi klidné a pohodlné místo pro relaxaci a zklidnění mysli. Při procházce se můžete pobavit i hledáním náhrobků a pomníků významných osobností, jako jsou například herec Vlasta Burian nebo malíř František Kupka.

Je návštěva hřbitova bezpečná?

Ano, návštěva hřbitova je bezpečná, pokud se budete chovat s respektem k pohřbeným a dodržíte základní pravidla chování na veřejnosti. Doporučujeme dodržovat klid a ticho a nevstupovat na kamenné náhrobky. Dále je nutné dodržovat zákaz vstupu se psy a s jízdními koly.

Jaký je nejlepší způsob, jak se na hřbitov dostat?

Hřbitov je nejlépe dostupný MHD. Tramvajové linky 1, 2, 5, 9 a 10 zastavují na zastávce U Matěje, odkud je hřbitov vzdálen pět minut chůze. Pokud preferujete cestu automobilem, doporučujeme zaparkovat v okolí hřbitova, ale respektujte prosím parkovací zákazy a neblokujte přístupové cesty.

Je na hřbitově možné se fotit?

Ano, je povoleno fotografování na hřbitově za dodržení základních pravidel slušného chování a respektování památky pohřbených. Doporučujeme předem ověřit, zda nemáte fotografovat náhrobky zapsané na seznamu kulturních památek.

zeleninova
Historie tuřínského kraje

Tuřín – malebné městečko v jižních Čechách

Historie

Tuřín se nachází v jižních Čechách, nedaleko od Písku. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy zde vznikla osada. V roce 1357 se tu objevuje poprvé písemná zmínka o městečku, které patřilo do držení rodu Švihovských. V 15. století se stává součástí královského majetku a získává práva městečka.

Kultura a památky

V Tuříně se nachází několik kulturních památek. K nejvýznamnějším patří kostel svatého Václava z 15. století a zámek s parkem, který byl postaven v 18. století. Dále je zde také muzeum řemesel, které představuje tradiční řemesla a zvyky regionu.

Příroda

Tuřínský kraj je obklopen malebnou přírodou. Nedaleko od městečka se nachází přírodní rezervace Černický koutek, která se pyšní unikátní faunou a florou. Pro turisty jsou zde k dispozici cyklostezky a turistické trasy, které vedou přes krásné krajiny.

Pro více informací o tomto malebném městečku navštivte stránku na Wikipedii.


vegetables

Toulání se po Tuřínském hřbitově: Tiché svědectví minulosti

  • Procházka po historickém hřbitově
  • Nádherná architektura hrobů a náhrobků
  • Sledování změn v módech funerálního umění
  • Příležitost k zamyšlení nad smyslem života a smrti
  • Možnost uctít památku někoho důležitého

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky