|

Třešňový festival – tradiční slavnost v Litomyšli

Třešňový festival – tradiční slavnost v Litomyšli

Třešňový festival je jednou z nejvýznamnějších slavností v Litomyšli a každoročně přitahuje tisíce návštěvníků z celého regionu. Tento tradiční festival se koná každoročně na konci června a slaví se zde třešně – ovocná specialita této oblasti.

Pro návštěvníky festivalu je připraven bohatý program. Kromě ukázek tradičních řemesel, ochutnávek třešní a odměňování nejlepších výrobků z třešní, mohou návštěvníci navštívit také kulturní akce, koncerty a různá vystoupení.

Třešňový festival je skvělou příležitostí nejen pro všechny foodies, kteří si chtějí vychutnat tuto lahodnou ovocnou specialitu, ale také pro milovníky kultury, hudby a tradičních řemesel. Přijďte si užít tuto nezapomenutelnou slavnost a ochutnat výtečné třešně!

ovocny

Třešňový festival – tradiční slavnost v Litomyšli

O Třešňovém festivalu

Třešňový festival je tradiční slavnost konaná každoročně v Litomyšli. Tato slavnost slaví třešňovou sezónu a nabízí návštěvníkům různé aktivity a zábavu.

Historie Třešňového festivalu

První Třešňový festival byl konán v roce 1956 a od té doby se slavnost stala neodmyslitelnou součástí života v Litomyšli a jejím okolí. Během festivalu se slaví úroda třešní a propaguje se tato lahodná ovoce.

Aktivity na Třešňovém festivalu

Slavnost nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Mezi nejpopulárnější akce patří:

 • Slavnostní průvod
 • Třešňová degustace
 • Kosířská soutěž
 • Loutkářské představení pro děti
 • Hudební vystoupení
 • Tradiční závody v chůzi na high heels

Doporučené místo k návštěvě

Pokud se vám líbí urbanistický styl a rádi byste viděli moderní příklady městské rekonstrukce, doporučuji návštěvu High Line v New Yorku. High Line je park postavený na výškových kolejích na západní straně Manhattanu a je jedinečným příkladem toho, jak může být konkrétní infrastruktura upravena jako kvalitní veřejný prostor.

Odkaz na oficiální stránku High Line


Třešňový festival – tradiční slavnost v Litomyšli

Co je Třešňový festival?

Třešňový festival je tradiční slavnost, která se každoročně koná v městečku Litomyšl. Hlavními hvězdami festivalu jsou třešně, které se zde každoročně sbírají a připravují na různé pochutiny.

Kdy se Třešňový festival koná?

Třešňový festival se obvykle koná v červnu, kdy jsou třešně na vrcholu své sezóny. Datum konání se každoročně liší, takže je potřeba prověřit aktuální informace.

Co se na Třešňovém festivalu děje?

Na Třešňovém festivalu se konají různé akce a programy pro návštěvníky. Vedle ochutnávek třešňových pochoutek se zde konají koncerty, divadelní představení, vystoupení folklorních souborů a mnoho dalšího. V rámci festivalu se také koná tradiční průvod s kočáry plnými třešňových větví.

Jak se dostanu na Třešňový festival?

Litomyšl se nachází v Pardubickém kraji, město je dostupné vlakem nebo autobusem. Parkování je pořízeno na vyhrazených parkovištích v okolí festivalu. Podrobné informace o dopravě a parkování lze najít na oficiálních stránkách festivalu.

ovoce

Třešně – skvělý ovocný poklad České republiky

Trochu historie třešní

Třešně jsou typickým ovocem České republiky, ale ne vždy tomu tak bylo. Poprvé se objevily v Asii a až odtud se rozšířily i do Evropy. Třešně se často spojují s Japonskem a japonskou kuchyní, kde se staly populární díky své vynikající chuti a vysoké nutriční hodnotě.

Použití třešní v kuchyni

Třešně se dají konzumovat jak syrové, tak i tepelně zpracované. Nejčastěji jsou využívány ke výrobě džemů, kompotů, koláčů, muffinů nebo různých dezertů. Třešně jsou také oblíbeným ingrediencí v mnoha kuchyních světa, jako jsou například sushi nebo turecký šerbet.

Zdravotní benefity třešní

Třešně jsou bohaté na vitamín C, draslík a další výživné látky. Mají také antioxidační účinky a pomáhají při prevenci mnoha onemocnění, včetně rakoviny. Navíc jsou třešně poměrně nízkokalorické ovoce, což z nich dělá ideální snídani nebo svačinu pro ty, kteří se snaží udržovat svou hmotnost.

Více o třešních na Wikipedii

Chcete se dozvědět více informací o třešních? Navštivte prosím stránku Wikipedia, která nabízí ucelený přehled této chutné a zdravé pochoutky.

fruit

Třešňový festival – tradiční slavnost v Litomyšli

 • Proslulá slavnost, která se koná každoročně v Litomyšli
 • Slaví se zde zrající třešně a celkově letní sezona
 • Program plný kulturních akcí, koncertů, soutěží a výstav
 • Tradiční trh nabízející regionální produkty a suvenýry
 • Možnost ochutnat tradiční místní speciality a třešňové produkty
 • Pro rodiny s dětmi jsou připraveny zábavné aktivity
 • Třešňový festival je ideální příležitostí pro poznávání místní kultury a lidových tradic

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky